Rosja przesuwa na zachód spore ilości różnego rodzaju wojsk

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jak informuje rosyjska agencja TASS, Rosja dokonuje znacznej relokacji swoich wojsk. Wygląda na to, że znacznemu wzmocnieniu ulegnie Zachodni Okręg Wojskowy. Przybędzie ciężkiego sprzętu i żołnierzy, wzmocnieniu ulegnie również obrona powietrzna.

 

Z komunikatu agencji TASS wynika, że w kierunku zachodniej granicy zostaną skierowane jednostki dotychczas stacjonujące w głębi Federacji Rosyjskiej. Obwieszczono plany stworzenia nowej armii pancernej, która ma powstać na skutek połączenia kilku dywizji i brygad czołgów. Uformowanie kolejnej armii pancernej w okolicy Moskwy ma być zakończone do grudnia bieżącego roku.

 

Ogłoszono również, że zwiększeniu ulegnie liczebność wojsk powietrznodesantowych z 45 tysięcy do 60 tysięcy spadochroniarzy gotowych do desantu. Wojska te mają być w razie czego używane jako siły szybkiego reagowania.

Ruchy rosyjskich wojsk są przez niektórych interpretowane jako prowokacje względem NATO, ale strona rosyjska uważa, że jest to stosowna reakcja na postępowanie sojuszu w Europie Wschodniej. W czerwcu NATO informowało przecież, o planach rozmieszczenia 40 tysięcy żołnierzy w ramach tak zwanej Szpicy NATO, która ma operować w tym regionie.

Miejmy nadzieje, że obie strony potencjalnego konfliktu w Europie, czyli USA i Rosja, po prostu dokonują pokazu sił. Prowadzi to jednak nieuchronnie do niebezpiecznych eskalacji, które mogą się wymknąć spod kontroli. Jest to tym bardziej niepokojące, że Polska znowu nie jest graczem, ale podporządkowanym przedmiotem gry politycznej i gdy coś pójdzie nie tak może nam grozić konflikt zbrojny na naszym terytorium.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Zgodnie z dekretem prezydenta

Zgodnie z dekretem prezydenta Rosji, od 1 sierpnia do wykonywania zadań przystąpił nowy rodzaj sił zbrojnych, siły lotniczo-kosmiczne - poinformował minister obrony Rosji, generał Siergiej Szojgu. „Formowanie sił lotniczo-kosmicznych w drodze połączenia sił powietrznych i Wojsk Obrony Lotniczo-Kosmicznej jest optymalnym wariantem doskonalenia systemu obrony lotniczo-kosmicznej kraju" — powiedział.  „Teraz pod jednym dowództwem połączono lotnictwo, wojska obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, siły kosmiczne oraz środki sił zbrojnych" — podkreślił Szojgu.Siły lotniczo-kosmiczne jako nowy rodzaj sił zbrojnych Rosji zaczęły funkcjonować 1 sierpnia 2015 roku i będą się składać z trzech rodzajów: sił powietrznych, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz wojsk kosmicznych.

Portret użytkownika klrmf

I tak nadzieja, że Duda nie

I tak nadzieja, że Duda nie pozwoli się ciągać za nos masonerii  powoli się rozwiewa. W kilka godzin od objęcia urzędu zapowiedział zwiększenie wojsk NATO w Polsce a Poroszence obiecuje "pomoc" , to sobie znalazł sojusznika, a tak się bił w pierś i przysięgał, że nie będzie gardził tym co polskie a Konstytucja jest dla niego świętością. Dziwny to człek, który z jednej strony krzyczy o 500 zł na każde dziecko a z drugiej bez wahania prowadzi ludzi na wojnę z Rosją, która jedyne zo zrobiła to skutecznie broniła swoich granic. A już miało się cichą nadzieję, że ten niby szlachetny harcerz za jego się uważa Pan Duda wybierze sie w podróż do Moskwy, żeby obustronnie przyznać, że sankcje nie służa nikomu, ani nikt nie chce wojować. Putin to przyznał, wypluł Zachodowi, że nie zamierza prowadzić wojny z nikim, ale też nie będzie bierny, kiedy Zachód będzie chciał naruszyć granice  Rosji. To logiczne, tak myśli i postępuje prawdziwy przywódca Narodu.A jak mysli Duda, czy mimo, że potrafi bez zająknięcia przysiegać wiernośc Polsce potrafi zrobić  z naszych ziem krwawy poligon? Gdzie tu logika Panie Duda, z Ruskimi trzeba rozmawiać, a nie chować sie pod spódnice Angeli i czekać na wojne.

Portret użytkownika Medium

Jeśli ktoś trzyma się

Jeśli ktoś trzyma się kościoła, to też - chciał nie chciał - jest przez masonerię kierowany.
A w ogóle warto zainteresować się strukturą masonerii, która rządzi się dwoma skrzydłami.
Tak więc jest tylko pytanie czy jesteś za Wielkim Wschodem czy za skrzydłem atlantyckim (ryt szkocki), które zresztą aktualnie rozpaczliwie próbuje utrzymać swoją pozycję.

Zapraszam na moj blog:

http://systemwkryzysie.blox.pl

Portret użytkownika znawca tematu

Chyba masz nie po kolei ..

Chyba masz nie po kolei .. Zapraszasz na swój blog?
Na tym blogu najwyżej zawitają takie elementy jak Wlodi, spotter, Foxtrot i sam ty oczywiście...
 Wzmocnienie dolara to klęska USA, bo zahamuje jej ekport matołku...
A ta stronka zniknęła, jak sie zorientowała jakie głupoty pisze...

Portret użytkownika batavus

Sugerujesz, ze im slabsza

Sugerujesz, ze im slabsza waluta tym lepiej?
Tzn na Ukrainie powinnien być teraz dobrobyt po dramatycznie oslabionej hrywnie. Albo w Wenezueli po krachu na ropie ludzie pławią się teraz w luksusie? 
Zawsze możesz napisać konkurencyjny artykuł jak altruistyczne USA chce wyzwolić swiat od kolejnego wcielenia hitlera czyli PUTINA. A potem zaprowadzić dobrobyt zachodni na ukrainie i rosji.
Krach na ropie+rewolucja na ukrainie+ sankcje+ nowy system oparty o zloto i omijanie dolara przez chiny i rosje. Wszystko w jednym czasie? Czy aby napewno to przypadek?
Oczywiście kazdy ma prawo do swojego zdania.

Zapraszam na moj blog:

http://systemwkryzysie.blox.pl

Portret użytkownika znawca tematu

"Krach na ropie+rewolucja na

"Krach na ropie+rewolucja na ukrainie+ sankcje+ nowy system oparty o zloto i omijanie dolara przez chiny i rosje. Wszystko w jednym czasie? Czy aby napewno to przypadek?"
Oczywiście to nie przypadek, tylko wymuszona sytuacja finansowa świata przez imperialistyczna politykę USA i banksterów żydowskich.
 Oraz superkonkurencję jaka stanowia błyskawicznie rozwijające się Chiny i Rosja... Tak Rosja putinowska.
 Ten wybitny rosyjski patriota postawił na odrodzenie potegi Rosji a udaje mu sie to, po założeniu żydom chabadu kagance na pejsate ryje.

Portret użytkownika KyLyRyMyFy

Wizjoner E. Cayse twierdził,

Wizjoner E. Cayse twierdził, że jedyna nadzieja przed calkowitą zagładą tylko w Rosji, a Klimuszko opowiadał o tropikalnych temperaturach w Polsce, juz nikt nie zaprzeczy, że dzieje sie to na naszych oczach.Do tego te wizje o bojownikach na małych stateczkach płynacych przez M. Śródziemne do Włoch kojarzy sie z "biednymi" uchodźcami z Afryki, z tym, ze nie widac tam jakoś małych dzieci z matkami czy starców, sami rozjuszeni mężczyni w sile wieku...Czy to przypadek? Bo na pewno nie przypadkiem dwóch czarnoskórych imigrantów dotkliwe spoliczkowało dwie młode kobiety, które akurat koło nich przechodziły ulicą, a inni szukający azylu zbiorowo zgwałcili kierowniczke włoskiego hotelu, bo warunki nie takie. Morał z tego, że Afryka jest dzika a polski rząd zrobi dla nich wszystko, zabierze ubogim polskim matkom dzieci, jak szczenięta od suk, ale uchodźców przyjmie na bogato.Co do UE to myslicie, że nie przewiduja konsekwencji takiej polityki? Oni widocznie lubią rozrubę, bo tu nie o pokój chodzi. 

Portret użytkownika Medium

I w dodatku białe kobiety

I w dodatku białe kobiety gubią swoją rasę wiążąc się z czarnoskórymi...
Nie to, że jestem przeciw, w każdym narodzie jest jakiś margines i są ludzie szlachetni, a to i nawet szczególnie utalentowani, ale żeby tą drogą okazywać im szacunek...

Portret użytkownika rocco

achilles, kacapska tubo

achilles, kacapska tubo propagandowa. Po ostatnich wpisach, jakich dokonujesz chyba w trakcie sraczki spowodowanej naciskami swych mocodawców, wnioskować można, że pali się pod d#pą twojemu wodzowi Władymirowi Smile Do reszty czubków z tego forum. Weźcie się nieroby do czegoś konstruktywniejszego, niż  pisanie tych bredni z pogranicza opowieści o mchu i paproci i nie nakręcajcie się niezdrowo.

Portret użytkownika znawca tematu

A co cię obchodzi jakaś "tuba

A co cię obchodzi jakaś "tuba propagandowa " ??
Ja bym na twoim miejscu nie przejmował się "sraczką", tylko wziął sie do jakiejś roboty... obciagnął parę beznapletkowców i skasował parę szekli...
 Zabolała prawda, czy co...?

Strony

Skomentuj