Rosja przeprowadza kolejny test rakiety balistycznej - rosnące napięcie międzynarodowe

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o kolejnym udanym teście międzykontynentalnej rakiety balistycznej, przeprowadzonym z poligonu Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim. Ten najnowszy krok Kremla w programie zbrojeń jądrowych wywołuje poważne obawy wśród sąsiadów Rosji oraz społeczności międzynarodowej.

 

Według oficjalnych danych, rakieta została wystrzelona w ramach "państwowych testów systemów rakietowych" mających na celu "potwierdzenie stabilności rakiet znajdujących się na wyposażeniu armii rosyjskiej". Ministerstwo zapewnia, że test przebiegł pomyślnie, a głowica rakiety trafiła z dużą precyzją w cel na poligonie.

 

Doniesienia o próbie rakietowej pojawiły się już wcześniej, gdy mieszkańcy obwodów astrachańskiego i wołgogradzkiego zaczęli relacjonować niezwykłe ślady na niebie, sugerujące przelot niezidentyfikowanego obiektu. Podobne obserwacje odnotowano także w Iraku, Iranie i Armenii, co świadczy o zasięgu przeprowadzanego testu.

 

Rosja zamierza w nadchodzących latach znacząco zwiększyć liczbę tego typu prób, z czterech do ośmiu rocznie - poinformował w grudniu 2022 r. dowódca rosyjskich strategicznych sił rakietowych, Siergiej Karakajew. Testy mają odbywać się nie tylko w obwodzie astrachańskim, ale także w okolicach Murmańska na północy kraju.

 

Wzrost aktywności Rosji w zakresie testowania broni jądrowej budzi poważny niepokój wśród sąsiadów Federacji, a także na arenie międzynarodowej. Eksperci obawiają się, że eskalacja zbrojeń może doprowadzić do niebezpiecznego wzrostu napięcia w regionie i dalszej destabilizacji stosunków politycznych.

 

Kreml twierdzi, że testy są częścią rutynowej modernizacji rosyjskiego potencjału odstraszania nuklearnego. Jednak biorąc pod uwagę obecne relacje Rosji ze Stanami Zjednoczonymi i NATO, trudno nie postrzegać tych działań jako prowokacji i gry na eskalację konfliktu.

 

Społeczność międzynarodowa wzywa Moskwę do powstrzymania się od dalszych prób rakietowych i powrotu do konstruktywnego dialogu w celu zmniejszenia napięć. Zdaniem analityków, tylko dyplomacja i wzajemne ustępstwa mogą zapobiec niebezpiecznemu wyścigowi zbrojeń, którego konsekwencje mogłyby być katastrofalne dla całego świata.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika S

" Ten najnowszy krok Kremla w

" Ten najnowszy krok Kremla w programie zbrojeń jądrowych wywołuje poważne obawy wśród sąsiadów Rosji " - a co wy za bajki wypisujecie... przeca Szymek i Słońce Peru nadal chcą wgniatać Putina w ziemię. A że sami w razie wojny spierdolą na zachód, a zaszczyt zniszczenia Rosji zostawią plebsowi, w tym również kobietom (w tym tygodniu ruszyły ich PRZYMUSOWE komisje wojskowe), to już przecież nieważne. Najważniejsze, że Długopis i Donek pożyczyli w imieniu narodu, od USA 2 miliardy dolców, żeby od tego samego USA kupić aż 80 rakiet (to tyle co ruskie zużywają na Ukrainie w PÓŁ dnia), a które podobno do samiutkiej Moskwy mogą dolecieć, więc Putek już osrany ze strachu jest ROFL

Portret użytkownika ba19

Z Rosją nie ma żartów, cała

Z Rosją nie ma żartów, cała gospodarkę przerzuciła w tryb zbrojeniowy - wojenny i ta gospodarka SIE ROZPEDZA DO GRABIC ABSURDU , już produkuje 10 razy więcej oręża  niż cała UNIA z USA razem wzięte , czyli skończyły się czasy kiedy to USA , ze swoimi państewkami  z NATO napadali na kraje i je przejmowali robiąc im Pomarańczowe rewolty od Jugosławii po Ukrainę, a z Kosowa zrobili swą wypadową bazę NATO do straszenia wszystkich w tamtym rejonie :

Król Południa to USA - NATO

Król Północy to Rosja

Kraina Ozdoby to Palestyna

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

 

Skomentuj