Rosja przemieściła kolejny okręt wojenny w odpowiedzi na atak rakietowy USA na Syrię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosja wysłała w rejony wybrzeża syryjskiego kolejny okręt wojenny, który ma wzmocnić znajdującą się tam grupę bojową w ramach reakcji na atak rakietowy dokonany przez USA.

 

Moskwa wykonała ten manewr wczoraj przed planowanym spotkaniem Sekretarza Stanu USA Rexa Tillersona z rosyjskim Ministrem Spraw Zagranicznych Sergiejem Ławrowem, które odbyło się 10 kwietnia.

 

Według rosyjskiego MSZ mieli oni rozmawiać telefonicznie o eskalacji przemocy w Syrii krótko po ataku rakietowym dokonanym przez Stany Zjednoczone na siły legalnego rządu syryjskiego.

Ławrow podkreślił, że „atak na kraj, którego rząd walczy z terroryzmem jest prezentem dla ekstremistów, który tworzy tylko kolejne zagrożenia dla pokoju na świecie.”

 

Prezydent Donald Trump oświadczył, że atak rakietowy był odpowiedzią na użycie gazów bojowych przeciwko obywatelom Syrii. Jego zdaniem to reżim Bashar al-Assada miał go dokonać, jakkolwiek nie zostało to poparte konkretnymi dowodami, a sam rząd Syrii zaprzecza oskarżeniom.

 

Ławrow miał również zaprzeczyć tym zarzutom w rozmowie telefonicznej z Tillersonem zarzucając im brak podparcia w rzeczywistości.

Według „The Syrian Observatory for Humans Right” mającego podparcie w Wielkiej Brytanii w wyniku ataku rakietowego przeprowadzone przez USA ucierpiało przynajmniej 10 osób, a jedna została zabita.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika yubby

Niech amerykanie pilują swego

Niech amerykanie pilują swego państwa anie wperd.....ć się we wszystkie inne państwa . ajki oni mają w tym interes bo nikt nie stoji pod granicą amerykańską i nie czycha a żeby obalić ich żąd co amerykanie robią systematycznie w europie/Afryce i niedługo w wschodniej Azji

Portret użytkownika yubby

Niech amerykanie pilują swego

Niech amerykanie pilują swego państwa anie wperd.....ć się we wszystkie inne państwa . ajki oni mają w tym interes bo nikt nie stoji pod granicą amerykańską i nie czycha a żeby obalić ich żąd co amerykanie robią systematycznie w europie/Afryce i niedługo w wschodniej Azji

Portret użytkownika am

usrael prowokuje wojnę, bo są

usrael prowokuje wojnę, bo są bankrutami .Trump , nie znając sytuacji upadłego państwa , mówił jak je odbudować , ale po dojściu do władzy otrzymał informację , że tylko reset wojenny uchroni ten chory usmański świat przed upadkiem. Oby Putin nie oddał Syriii. 

 

Portret użytkownika Wlodi

Czy to nie dziwne ze rosja

Czy to nie dziwne ze rosja jako panstwo ktorego terrorysci okupuja Ukraine, wypowiada sie krytykujac inne panstwa ktore mialyby wspierac terroryzm... co jest jaenym klamstwem. Tymczasem zaburzona wizja swiata wg ruskich rozplenia sie po swiecie na szczescie nie znajdujac poklasku - chyba ze wsrod wspieranych rezimow

Portret użytkownika sceptyyk

Włodi, skończ prowokować -

Włodi, skończ prowokować - zostawmy w spokoju Ruskich. Czemu winne są narody? chcesz piętnować zło, to swoje żale kieruj precyzyjnie, w tym wypadku do kremla... Czemu winni są Rosjanie, Amerykanie, Anglicy i inne narody? czy to jest wina normalnych ludzi, że mają syjonistów u władzy?  Musimy być precyzyjni w definiowaniu ZŁA!!!... Nie możemy uogólniać i  obwiniać niewinne  narody!!!...  ps jedyny wyjątek to tzw izrael...

Portret użytkownika U_P_Adlina

twoja nienawiść do rządzących

twoja nienawiść do rządzących Rosją włodi-mendak jest uzasadniona !!.........Dzięki władzom Rosji banderyzm i nazizm gloryfikowany przez juntę kijowską, którą wspierasz został zahamowany w Donbasie, a Krym powiedział: NIE banderowskiej upadlinie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj