Rosja przekaże Syrii zaawansowane systemy rakietowe S-300

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Syryjskie władze ogłosiły właśnie, że Rosjanie postanowili jednak dostarczyć zaawansowane systemy rakietowe S-300, których dostawy w region Bliskiego Wschodu były dotychczas wstrzymane ze względu na możliwość zmiany układu sił.

 

System rakietowy S-300 to bardzo skuteczna broń ziemia powietrze zdolna do rażenia celów latających w promieniu 300 kilometrów, a więc z terytorium Syrii mogą operować nawet nad Izraelem. Władze izraelskie argumentują, że w zasięgu rakiet byłoby międzynarodowe lotnisko Ben Gurion.

 

W 2013 roku Władimir Putin zadecydował, że nastąpi wstrzymanie dostawy systemu mimo, że w Rosji ćwiczyły się już pierwsze załogi, które miałyby nim operować. Jak donosi syryjski MSZ, sytuacja się zmieniła i Rosjanie postanowili, że systemy S-300 jednak znajdzie się w Syrii.

Nie wprost sugeruje się, że mają z tym związek amerykańskie naloty na Państwo Islamskie, które odbywają się też na terenie Syrii. Władze tego kraju nie zaakceptowały interwencji wojskowej USA, ale też nie zamierzają nawiązywać walki z Amerykanami i życzliwie sprzyjają walce ze wspólnym wrogiem.

Jednak może się okazać, że społeczność międzynarodowa przyzwyczai się do tego, że lotnictwo USA bombarduje cele w Syrii i nagle okaże się, że mamy kolejny front tej wojny, a bomby spadają już nie tylko na Islamistów, ale też na wojska Bashira Al Assada. Posiadanie systemu S-300 zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo takiego scenariusza, ponieważ amerykańskie samoloty po prostu będą spadały jeden po drugim.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika X

jeśli to prawda, że dostali

jeśli to prawda, że dostali już wszystkie części systemu, to oznacza jedynie, że Rosja chce zablokować amerykańską interwencje lądową w Syrii. Amerykanie bez wsparcia lotniczego nie wyjdą na ląd. Byłoby to równoznaczne z duzymi stratami wlasnymi i ...wojną domową w stanach, bo niezadowolenie rośnie.
 
Izrael jest bezpieczny - i Syryjczycy, i Żydzi o tym wiedzą.
 
Trochę inaczej jest z Turkami - oni wejda do Syrii nawet bez lotnictwa.
 
Sytuacja się komplikuje, bo Syria tak naprawdę bardzo słabo stoi - Ruskim potrzebny jest drugi front (oprócz Ukrainy), ale tak zbudowany, by klinczować USA i Turkow.
 EU boi sie przeniesienia konfliktu poprzez Noworosję do Mołdawii i na Bałkany - a Ruscy to zrobią jeśli USA się nie odczepi. Ruski brak akceptu dla glosowania w Noworosji jest jedynie taktyczny.
 
Tak naprawdę wszystko zbiegnie się na Bałkanach.

Portret użytkownika Grzegorz

Myślę, że ochłodzi także

Myślę, że ochłodzi także zapał żydków do bombardowania tego kraju i chęci prowadzenia wojny ze wszystkimi do okoła. Dość mocno zmienił by się układ sił w regionie i chęć tworzenia coraz to noweych konfliktów gdyby takie systemy pzyskali także palestyńczycy.

Portret użytkownika achiles

Minister SYRYJSKI poprzez

Minister SYRYJSKI poprzez swoją wypowiedź, powiedział jedynie, że SYRIA już ma na swojej ziemi te systemy, a od teraz, nie zawaha się ich użyć, w razie takiej potrzeby, jako, że otrzymała wreszcie do nich kody, od ROSJAN.  To jest język DYPLOMACJI i należy umieć, go czytać.  No chyba, że używa go nasz obecny MARSZAŁEK, a były MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH, Radzio.

Strony

Skomentuj