Rosja przechwyciła amerykański samolot szpiegowski

Kategorie: 

Dmitry Terekhov - Flickr (CC BY-SA 2.0)

Rosyjski myśliwiec Su-27 przechwycił amerykański samolot szpiegowski na terenie Morza Czarnego, co wywołało oburzenie i protesty ze strony Departamentu Stanu, który nazwał ten manewr „niebezpieczną interakcją”.

Jako pierwsza całe zajście opisała rosyjska agencja RIA Novosti, która powołała się na swoje źródła w ministerstwie obrony. Wynikało z nich, że samolot EP-3E Aries II nie naruszył rosyjskiej przestrzeni powietrznej. Miał być on przechwycony w powietrznej przestrzeni międzynarodowej.

 

Departament Stanu USA wydał oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że:

 „Rosyjski myśliwiec dokonał niebezpiecznej interakcji z samolotem EP-3E w przestrzeni międzynarodowej zbliżając się do niego na odległość 1,5 metra i przecinając trasę lotu samolotu dokładnie przed nim.”

Stany Zjednoczone przedstawiły tę sytuację jako najnowszy przykład łamania przez Rosję umów i praw międzynarodowych, jednocześnie wzywając do zaprzestania niebezpiecznych akcji tego typu.  

 

RIA Novosti opisało również, że po przechwyceniu amerykańskiego samolotu i zmuszeniu go do zmienienia trasy i oddalenia się od rosyjskich granic, SU-27 spokojnie wróciło do bazy wojskowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor
loading...


Komentarze

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Sukoi 27 zblizyl sie na 1,5m?

Sukoi 27 zblizyl sie na 1,5m? niech sie leb cieszy ze mu skrzydlem w szybe nie zapukal.. Jak widac rosyjskie mysliwce sa najlepsze!  Po jakiego ch... latal kolo przestrzeni powietrznej Rosji..Niech sobie nad floryda pofruwa...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Łukasz_inny

Ciekawi mnie co amerykański

Ciekawi mnie co amerykański samolot robił nad morzem czarnym .... i jak wygląda przestrzeń międzynarodowa nad morzem czarnym które jest takim Jeziorem które z żadnej strony nie graniczy z USA

Co innego lot rosjan nad morzem czarnym w przestrzeni międzynarodowej bo graniczą z tą strefą

ale skąd tam samolot USmański no i gdzie leciał ??? Smile

 

Skomentuj