Rosja potwierdza istnienie broni halucynacyjnej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W zeszłym miesiącu media pisały o nieśmiercionośnej rosyjskiej broni o nazwie 5P-42 Filin. Chodziło o to, że marynarka wojenna wyposaża swoje statki w światło, po którego użyciu ludzie zaczynają czuć się źle. Obecnie ujawniono nowe szczegóły dotyczące tej broni.

 

Radio Sputnik potwierdziło, że rosyjska marynarka wojenna opracowuje nowy, nieśmiercionośny, optyczny system interferencji oparty na świetle, którego prekursorem był emerytowany sowiecki pułkownik. Powiedział on, że system powoduje „objawy halucynacyjne”. Według pomysłodawcy wynalazku, broń może zapewnić „znaczną przewagę taktyczną” rosyjskim siłom specjalnym

 

Jak donosi Sputnik, Filin jest w stanie emitować potężne błyski światła, których celem jest usuwanie sprzętu wroga z systemu. Należy również zauważyć, że ten system może powodować nudności i dezorientację.

 

W zeszłym tygodniu stacja telewizyjna Zwezda, należąca do ministerstwa obrony, pokazała test strzelania z systemu 5P-42. Według Sputnika system może oślepić sprzęt noktowizyjny i inne urządzenia optyczne w promieniu pięciu kilometrów, a także oślepić lub zdezorientować piechotę wroga w promieniu dwóch kilometrów.

 

Przedstawiciele firmy Ruselectronics opracowującej broń, powiedzieli Sputnikowi, że inżynierowie pracują nad modyfikacjami i aktualizacją zakresu istniejącego systemu. Według twórcy broni, system nie pozbawia „widzenia” na zawsze, ale zmniejsza skuteczność strzelania o 300 - 500%, a także działa bardziej jako środek ochrony przed atakiem, co może powodować objawy halucynacji.

 

Przedstawiciel firmy zauważył, że bardziej „słaba” wersja systemu może być używana na rynku cywilnym, na przykład do ochrony pomieszczeń w dużych firmach. O systemie Filin wciąż wiadomo bardzo mało, a wszelkie informacje pochodzą ze źródeł rządowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika keri

Jeśli jest broń

Jeśli jest broń elektromagnetyczna, świetlna, to po co w ogóle piechota? Do pielgrzymek? Dobrze, że nie ułani albo rycerze w zbrojach Biggrin

Jeśli jest system satelitarny, to po co ustawiają na Ziemi 5G? Może te satelity bez 5G nie mogłyby przekazywać szybszego sygnału? Biggrin Tworzenie sieci 5G to jak zaprzeczanie, że można przekazywać sygnał przez satelitę. Biggrin

Portret użytkownika Medium

Zbroje były zbyt słabe, by

Zbroje były zbyt słabe, by chronić przed udarami miecza. One musiały stanowić jakąś ochronę odblaskową dla broni dziś nieznanej. No chyba że miecz miał koncentrować ludzką energię we wiązkę o zabójczych czy porażających właściwościach.

Kiedy ogladam inscenizacje turniejów rycerskich, smiech mnie ogarnia.

Jak chcesz, podam Ci kanał, na którym były rozważania na ten temat, no ale po rosyjsku...

Nie wiem, czy wiesz, że w dawnych wojnach chodziło o porażenie przeciwnika, a nie jego likwidację, zabicie.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Damasceńska stal była czarna.

Damasceńska stal była czarna. Nie do przebicia, do dziś dnia skład tej stali jest sekretny. A na złe uroki to nosili talizmany, wątpię czy zbroja miała jakieś inne funkcje poza reprezentacyjnymi (wypolerowana błyszcząca) lub bojowymi. To o czym piszesz ma jedynie związek z obręczami miedzianymi na rękach wojowników które faktycznie zwiększają radio witalność i wytrzymałość. Być możne przepasywali się nimi w innych miejscach ciała tworząc coś na kształt klatki Faradaya chroniącej ciało przed czarami czyli promieniowaniem magnetycznym albo słonecznym.

Portret użytkownika docent

W tamtych czasach były smoki.

W tamtych czasach były smoki.
No pewno te zbroje miały za zadanie odbijać ogień kiedy smok ział tym ogniem.

No teraz budują grubsze panceże w czołgach, ponieważ mają one chronić załogę przed ciepłem od Słońca.

Tworzycie jakieś zmyślone teorię.

Szkoda polemizować z wami.
Lepiej podgrzejcie sobie jedzenie w mikrofali albo zagotujcie wodę pod przekaźnikiem 5G.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Wy naprawdę macie problemy z

Wy naprawdę macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem.Miło mi że tak mnie śledzisz że nawet stare wpisy odkopiesz....założysz fan klub???

Ty cytaty były w konkretnym kontekscie, wyciąganie słow z kontekstu jest bez sensu.Zresztą nie bardzo rozumiem co mi chcesz powiedzieć??To że nie uważam naukowców za Bogów ,a lekarzy za nieomylnych to nie znaczy że nie ma dla mnie granicy absurdu!!!To co pisze Medium przekracza te granice .Tak naprawdę to nawet nie wiem czy się śmiać czy płakać, bo ona nawet zbroje rycerskie łaczy z jakimiś tajemnymi mocami.

Jeśli chodzi o mój drugi wpis o naukowcach to chyba rozumiesz że cały tekst był ironiczny własnie w stosunku do was, ludzi którzy swoimi czasem naprawdę bajkowymi teoriami są wstanie wyszukac dosłownie wszedzie teorie spiskowe, czy inne czary mary.Zbroja to zbroja, służyła by chronić rycerza przed ciosami .....pierwszy raz w życiu slysze żeby ktoś to podważał, ale może to dlatego że nie spędzałem nigdy czasu w psychiatryku.Rozumiem że jak ktoś obok zbroi miał jeszcze tarcze to blokował nią ogień który buchał prosto z pyska smoka....jaja jak berety.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj