Rosja potępiła operację wojskową na wschodzie Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak można się było spodziewać, atak na Słowiańsk został skomentowany przez Kreml. Władze rosyjskie nazywają to co tam się dzieje "operacją odwetową". Poinformowano, że wysłannik Putina jest w drodze na wschodnią Ukrainę.

 

Tak zwana "operacja antyterrorystyczna" zintensyfikowana w dniu dzisiejszym w mieście Słowiańsk rozpoczęła się dzisiaj rano. Rząd tymczasowy w Kijowie postanowił wdrożyć wreszcie wariant siłowy, chociaż wydaje się, że jest już za późno. Na dodatek prorosyjscy bojownicy osiągają sukcesy.

 

Zestrzelono 2 śmigłowce szturmowe MI-24, co dowiodło, że są w stanie walczyć także z celami latającymi. Od razu pojawiły się głosy oburzenia na Rosję, która rzekomo uzbroiła tamtejszych bojowników. Ukraińska armia twierdzi, że zatrzymano już osoby, które strzelały do śmigłowców, ale wydaje się to być mało prawdopodobne.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, nazwa tę operację odwetem na ludności cywilnej. Jego zdaniem to ostateczne pogwałcenie postanowień z Genewy. Wyrażono oburzenie z powodu wykorzystania lotnictwa do ostrzeliwania "cywilów".

 

Separatyści osiągnęli spore sukcesy. Zdołali wyłączyć prąd w magistrali kolejowej. Nadal kontrolują miasto i ograniczyli loty ukraińskich śmigłowców. Wojska ukraińskie stoją pod miastem, a wojskowi wystosowali żądania względem separatystów.

Ukraińcy domagają się zwolnienia około 50 zakładników w tym 7 obserwatorów OBWE, a także opuszczenie budynków użyteczności publicznej. Bojownicy, którzy nie popełnili ciężkich przestępstw mogą ich zdaniem liczyć na amnestię. Nie wygląda na to, aby szeroki odzew na ultimatum był możliwy.

Co więcej lokalna ludność traktuje wojska ukraińskie jak przedstawicieli okupantów, którzy przejęli władzę w Kijowie. Doszło nawet do takich incydentów, że ludność cywilna zatrzymała konwój wojsk ukraińskich. Jeden z mężczyzn położył się na drodze i przejechał po nim bojowy wóz piechoty, ale za chwilę zbiegło się tyle osób, że samochody i transportery gąsienicowe musiały stanąć.

W Doniecku kilka tysięcy prorosyjskich obywateli Ukrainy skandowało hasła wzywające prezydent Putina do zareagowania i wysłania wojsk, które mogłyby ustabilizować sytuację. Wszystko nagrywała rosyjska telewizja i zapewne w najbliższych dniach jeszcze o tej inicjatywie usłyszymy.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika janprester

Uważam że bardzo złym

Uważam że bardzo złym pomysłem jest wysłanie wojska przeciw ludnosci i to w swoim kraju.to się skończy odwrotnym wynikiem jak na Majdanie z niekorzyscia dla Ukrainy,która sama pokazała pierwsza ten sposób przejęcia władzy.

Portret użytkownika janprester

Uważam że bardzo złym

Uważam że bardzo złym pomysłem jest wysłanie wojska przeciw ludnosci i to w swoim kraju.to się skończy odwrotnym wynikiem jak na Majdanie z niekorzyscia dla Ukrainy,która sama pokazała pierwsza ten sposób przejęcia władzy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ja mam pytanie:  Dlaczego

Ja mam pytanie:
 Dlaczego żydzi, czytając nasze wpisy, demaskujące ich udział w masowych zbrodniach na Polakach nie dementują tych oczywistych faktów, nie dementują swojego zydowskiego pochodzenia w polskich kręgach politycznych i rozkradania majątku narodowego zbudowanego przez co najmniej trzy pokolenia Polaków??
DLACZEGO MAJA SWOJE RYJE ZAMKNIETE NA KŁÓDKĘ?
BO TO WSZYSTKO PRAWDA.
 Dlaczego ci "POlajcy" czytając te wpisy mają czelność obstawać za obecnym gejostwem tego syjonistycznego tworu USA i UE łamiącego wszelkie zasady demokracji poprzez wspieranie faszystowskich organizacji Ukrainy?
 DLACZEGO MAJĄ ZAMKNIĘTE RYJE?
 Bo to prawda a te ścierwa robią wszystko, by tą prawdę zaciemnić, zakrzyczeć europropagandą.

Portret użytkownika JAVA33

Znajdź sobie jakąś chazarską

Znajdź sobie jakąś chazarską stronę, nie wyczuwasz, że ciebie nie chcemy?! na kilometr jedziesz czosnkiem i śmiedzącymi skarpetami. 
Na siłę inicjujesz pyskówki, a później będziesz lamentował,że obrażamy twoją gminę.
Rozumiem - wysłano cię abyś tworzył ferment i prowokował ludzi do opluwania ciebie. Muszą słono za to płacić , ale koczownicze plemie nie ma ambicji - liczą tylko szekle /już nie $/.
Spadaj zgniłku, bo nie wnosisz nic dobrego na tę stronę - odpowiadanie tobie to jakby patykiem w g.....e grzebał.

Strony

Skomentuj