Rosja planuje przywrócić bazy wojskowe na Kubie i w Wietnamie

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zaczyna poważnie zastanawiać się nad przywróceniem baz wojskowych na Kubie oraz w Wietnamie. Nikt nie ukrywa, że ma to związek z próbą osłabienia interesów państwa poza jego granicami. Jest to po prostu reakcja na obecne wydarzenia na świecie, w tym powstanie nowych amerykańskich baz w okolicach Rosji oraz wspieranie przez Zachód organizacji terrorystycznych.

 

Informację o możliwym przywróceniu baz wojskowych w Wietnamie oraz na Kubie podał zastępca Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej oraz generał armii Nikołaj Pankow. Bez podawania szczegółów powiedział jedynie, że rosyjski rząd musi podejmować konkretne działania w związku z obecną sytuacją międzynarodową. Bazy wojskowe na Kubie i w Wietnamie funkcjonowały do 2002 roku.

 

Pomysł znalazł poparcie wśród innych polityków. Przykładowo Oleg Niłow, wiceszef partii politycznej Sprawiedliwa Rosja stwierdził, że należy podjąć walkę skoro język dyplomacji przestał być skutecznym narzędziem w rozwiązywaniu problemów. Swoje słowa skierował do organizacji Państwo Islamskie oraz krajów, które wspierają terrorystów.

 

W Syrii stacjonują obecnie zaawansowane systemy obrony powietrznej S-300 i S-400, które zabezpieczają syryjską armię przed prowokacyjnymi atakami Stanów Zjednoczonych. Personel wojskowy miał otrzymać polecenie aby strzelać do każdego, kto będzie stanowił zagrożenie dla syryjskich i rosyjskich sił lądowych. W piątek ratyfikowano również porozumienie, dzięki któremu siły zbrojne Rosji mogą stacjonować na terytorium Syrii bez jakichkolwiek ograniczeń.

 

Działania Rosji to nic innego jak reakcja obronna na agresywne posunięcia Stanów Zjednoczonych. Skoro Amerykanie mogą budować bazy wojskowe w dowolnym państwie na świecie, to dlaczego Rosja nie miałaby podejmować podobnych działań?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Jasken

Ja nie wiem czemu rosja

Ja nie wiem czemu rosja (niestety) nie planuje nic nadal i robi to co juz bylo ale nic nowego nie wymysli zeby jakos zniszczyc to cale usa wedlug mnie powinni planowac a nie sila straszyc (oczywiscie mozna robic to i to) a nawet byloby to wskazane ale kurde nie robia jak na razie nic oprocz uzywania sily i to moze skutkowac zniszczeniem CALEGO swiata a niszczac usa w inny sposob bylaby mozliwosc zeby swiat byl normalny.

Portret użytkownika inzynier magister

Wobec pyrrusowego zwycięstwa

Wobec pyrrusowego zwycięstwa w niedawnym referendum premier Węgier chce zabezpieczyć swój kraj przed zalewem imigrantów zmieniając ustawę zasadniczą. Liczy na szerokie poparcie parlamentarzystów dla konstytucyjnej poprawki, którą przedstawi w poniedziałek.W niedzielnym wywiadzie dla radia Kossuth Viktor Orban oświadczył, iż oczekuje, że wszyscy posłowie zdobędą się na poparcie poprawki, która zakaże osiedlania się na Węgrzech obcej ludności. „Uważam, że stworzyliśmy piękny tekst. Będzie on z korzyścią dla węgierskiej konstytucji i jednoznacznie wyraża wolę ludzi” – stwierdził.Jeśli posłowie poprawkę przyjmą, legalnie osiedlić się na Węgrzech będą mogli jedynie obcokrajowcy, którzy przejdą procedurę ustaloną przez parlament. W ten sposób Unia Europejska ani żadna inna instytucja międzynarodowa nie będzie w stanie zmusić Węgrów do przyjęcia imigrantów. Władze życzą sobie potwierdzenia w ustawie zasadniczej, że ustrój państwowy, terytorium i ludność kraju należą do konstytucyjnej tożsamości narodu i nie może wpłynąć na to żadna zewnętrzna norma prawna.W trakcie niedawnego referendum Węgrzy odpowiadali na pytanie: „Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?”. Chociaż w przytłaczającej większości wypowiedzieli się przecząco, głosowanie nie było wiążące. Do jego ważności zabrakło udziału około 9 procent uprawnionych. http://www.pch24.pl/aby-zachowac-tozsamosc-wegier--orban-chce-poprawic-konstytucje,46538,i.html#ixzz4MbT01qx8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

Dlaczego nie ważne ? 

Dlaczego nie ważne ? 

Bo ktoś sobie tak wymyślił i ustalił. Można się zgodzić z tym, że decyduje większość głosów. Ale ustalenie dla referendów tak wysokiego progu frekwencji jest niewłaściwe.

Dlaczego wybory do Europarlamentu w 2014 r. były ważne skoro frekwencja wyniosła 24,53 %. W wyborach samorządowych po 1989 roku frekwencja nigdy nie przekroczyła 50 %. A w wyborach parlamentarnych i prezydenckich rzadko głosuje powyżej 50 % obywateli. 

W tych głosowaniach jednak, nie jest wymagana żadna minimalna frekwencja. I wiadomo dlaczego. Bo politycy umieją zadbać o własne interesy.

W Polsce żadne z referendów, oprócz akcesyjnego, nie było ważne. Dokumentację z referendum akcesyjnego bardzo szybko zmielono. Dlaczego ? Bo wtedy też nie było wymaganej frekwencji.  

Dla mnie referendum na Węgrzech było ważne i 98% obywateli odpowiedziało : NIE !

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Surun

TVN zapłaci 50 tysięcy

TVN zapłaci 50 tysięcy zadośćuczynienia i publicznie przeprosi za manipulację! [WIDEO]

Adwokat pokonał w sądzie TVN i wywalczył dla swojej klientki 50 tysięcy zadośćuczynienia oraz publiczne przeprosiny za medialne manipulacje.

Materiał przygotowany na podstawie wpisu na blogu adwokata Tomasza Tomaszczyka i rozmowy telefonicznej z Kancelarią JST z dnia 5 października 2016 roku.

W marcu 2013 roku program #TVN Uwaga! nagrał reportaż na temat prywatnego domu opieki dla osób starszych znajdującego się pod Warszawą. Miało w nim dochodzić do naprawdę karygodnego traktowania przebywających tam pensjonariuszy, dlatego też dziennikarze wspomnianej stacji postanowili zbadać omawianą sprawę. Wkrótce do akcji wkroczyła policja, która zaczęła przesłuchiwać właścicielkę niewielkiego ośrodka, pracujący tam personel oraz samych podopiecznych. Aferę opisały również inne media.

Nasz zespół dziennikarski dotarł do wpisu na blogu adwokata Tomasza Tomaszczyka, który podzielił się na nim wynikiem zakończonej sprawy sądowej. Wspomniany prawnik z Kancelarii JST w Warszawie reprezentował Panią Paulinę, czyli właścicielkę ośrodka, w którym miało dochodzić do poważnych nadużyć zagrażających życiu i zdrowiu przebywających tam osób. Jak się okazało, Pan Tomasz Tomaszczyk wywalczył dla swojej klientki zadośćuczynienie w wysokości 50 tysięcy złotych oraz publiczne przeprosiny w trakcie emisji programu Uwaga! na kanale TVN (2 minuty).

za: http://pl.blastingnews.com/spoleczenstwo/2016/10/tvn-zaplaci-50-tysiecy-zadoscuczynienia-i-publicznie-przeprosi-za-manipulacje-wideo-001163785.html

Portret użytkownika Mojeimię44

Kto w malych sprawach klamie

Kto w malych sprawach klamie tym bardziej robi to w duzych. Takie domy starcow i inne dziennikarskie afery tego pokroju sa tylko osrodkiem szkoleniowym dla nowych dziennikarzy. Stacje ucza ich manipulacji by mogli byc uzytecznymi idiotami dla tych korporacyjnych amerykanskich lub niemieckich stacji. Massonskie media duze afery przykrywaja malymi a o duzych nie mowia wcale. Wyjatkiem jest tu natomiast sytuacja w ktorej jakis polityk nie chodzi tak jak korporacje mu kaza, ( a co za tym idzie jak kaza znane syjonistyczne rodzinki)  korporacje te sa wtedy w stanie czlowiekowi przypisac wszystko. Dlatego taka CETA czy inne ustawy pozwalajace korporacjom na omijanie prawa przechodza poparte niemal przez wszystkich polskich oslow. Raz polityk, ktory oddal swoje zycie za pieniadze z syjonistycznego zrodla wolny juz nigdy nie bedzie bo go syjonisci wykoncza zarzutami. Tak bylo w wielu sprawach np. w sprawie sp. Lepera, ktory swoj blad zrozumial za pozno ale mimo to walczyl. Doigral sie masowego samobojcy i znieslawienia. Sad To jest demokracja, gdzie korporacje sa reprezentowane przez ludzi o pieknie brzmiacej nazwie lobbystow a w rzeczywistosci jest to banda finansistow i szantarzystow za ktorymi jak osly biegaja polscy poslowie. Swiat jest tak zafalszowany i zaklamany, ze ciezko ludziom odnalezc droge. Ludzie strasznie bladza! Zwodzeni jestesmy na kazdym kroku. Zeby droge naprostowac a zmijowe plemie wygnac z naszego kraju potrzebny jest nowy ustroj, nowa krew polityczna.Politycy wybierani powinni byc wedlug wyuczonego zawodu, doswiadczenia i wedlug tego co zrobili w czynie spolecznym bezinteresownie by poprawic byt ludzi. Nie bedzie wtedy szans na korupcje i inne patologiczne zachowania politykow gdyz nie bedzie niewlasciwych ludzi na niewlasciwych stanowiskach. 

Wybijcie sobie z glowy, ze to lobbysci lataja za poslami. Kto ma kase i uklady? Poslowie czy korporacje? Kto ma w reku CIA i MOSAD? Jasne, ze korporacje czyli dzieci syyyyyyjonistycznych rodzin. Syjonisci sa wlascicielami nawet wojska. Kuzwa sa wlascicielami wszystkiego. Przez swoja wladze rodzinki te doprowadzily swiat do ruiny. To brzmi apokaliptycznie ale dokladnie tak jest.  Pisalem wam nie raz, ze wyzwoleni mozemy byc w kazdej chwili wystarczy, ze w referendum zmienimy rzeczywistosc demokratyczna na archekratyczna. Jezeli nasze panstwo bedzie wlascicielem firm produkujacych inteligentne oprogramowania i inteligentne systemy operacyjne bedziemy bogaci. Jezeli bedzie mialo najwieksza baze na swiecie a do tego bedzie jako pierwsze dotowac generatory wytwarzajace wolna energie oraz bedzie jako pierwszy kraj na swiecie produkowac lewitujace pojazdy to bedziemy jako panstwo miec budzet tak wielki jak pozostale kraje swiata razem wziete. Jesli dodamy do tego zloto, miedz, tytan i inne metale rzadkie ktorych najwieksza ilosc na swiecie mamy pod naszymi nogami na terytorium naszego kraju to bedziecie mieli wasz upragniony RAJ. Jak to zrobic? Uruchamiac trzeba caly czas efekt motyla i informowac innych o archekracji oraz o potrzebnej rewolucji. Jesli to sie uda ochroni nas przed nedza i bieda tarcza SIPAR czyli Spoldzielczy Innowacyjny Program Aktywnosci i Rozwoju gwarantujacy nam dochod wypracowany przez ogol spoleczenstwa. Tarcza Sipar jest mitycznym przedmiotem, ktory bronil poprzednia cywilizacje przed wojna i bieda. Turcy jako imitacje tej tarczy stworzyli zwykla tarcze na ktorej widnieje nasz uklad sloneczny. Traktowali te tarcze jak relikwie mimo, ze z prawdziwa tarcza SIPAR nic wspolnego nie mialy. Nie ma kochani przypadku i mimo, ze wydawac by sie moglo, ze 27 lat to dlugo to i tak jest to bardzo malo w stosunku do tego ile czasu juz pozwalamy by rzadzily nami demonow racje. Kocham was i prosze caly czas o walke w imieni naszych dzieci, naszej ziemi, naszego kraju, slowianszczyzny, regionalnej kultury i co najwazniejsze w imieniu Boga. Badzcie archaniolami, aniolami, magistrami inzynierami architektury kraju w archekracji czyli IV Rzeczpospolitej Archekratycznej Jednosci. Nigdy wiecej sie nie zestarzejecie. Zycie wasze przestanie byc wietrzne a bedzie wieczne. Jestem z wami i nie przestane. Archekracja lezy w naszym wspolnym spolecznym interesie. Interes ten powinien byc wazniejszy niz cokolwiek innego. 

https://plus.google.com/u/1/?hl=pl moje schizmy i przemyślenia

Portret użytkownika SN69

Po pierwsze zmień dietę, może

Po pierwsze zmień dietę, może to Ci pomoże trochę się ogarnąć. Po drugie zastanów się co sprawia że polacy na obczyźnie są dla siebie często bardzo wredni, okradają i wykorzystują swoich rodaków, a między żydami jest zupełnie odwrotnie. Zdaje się że nasz naród nie nadaje się do tego o czym bredzisz, a żydzi mają zbiorową, chyba już wrodzoną zdolność do dbania o siebie na wzajem.

Portret użytkownika ciemnogród

"Przyganiała motyka gracy, a

"Przyganiała motyka gracy, a obaj jednacy".

"...SIPAR czyli Spoldzielczy Innowacyjny Program Aktywnosci i Rozwoju gwarantujacy nam dochod wypracowany przez ogól spoleczenstwa. ..." - skąd my to znamy panie i pany(?)

Portret użytkownika ekstragoon

Równie dobrze mógły brzmieć

Równie dobrze mógły brzmieć tytuł że "rzekomo" już są ... absurd jakich mało. Kuba już jest strefą wpływów USA , wietnam się bogaci i  będą się bronili przed wyzwolicielami z Rosji. Rosja już sama sobie gospodarczo nie potrafi pomóc a takie fantasmagorie to na żer czytelnikom pisma takich jak Fakt i Sup Expres. Rosyjski rubel i gospodarka ma w rankingach status śmieciowy. Wielkie korporacjie wychodzą z kraju rad. Niestety brak wielkich korporacji to brak nowoczesnych technologii. Sorri taki mamy klimat, nie jedna duża firma korporacjia USA wypracuje przychody takie jak cały związek zdradziecki.

Prawdziwa historia Rosji od czasów Lenina do Putina  obrazach filmowych z animacją

http://devil-torrents.pl/torrent/4202

Strony

Skomentuj