Rosja planuje odłączyć się od ogólnoświatowego Internetu i stworzyć własną sieć

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rosyjski rząd przymierza się do testowania własnego, wewnętrznego internetu. Głównym celem tego eksperymentu jest ustalenie, czy krajowa sieć wymiany informacji może być w 100% odizolowana od World Wide Web (WWW). Pierwsze testy mają ruszyć już w listopadzie, w trakcie którego WWW zostanie tymczasowo zastąpiony krajowym RuNet.

W kwietniu bieżącego roku powstał kontrowersyjny projekt ustawy pozwalający Moskwie odciąć sieć od zagranicznych serwerów. Jak głosi artykuł opublikowany na łamach serwisu Defense One, Rosja planuje testować wewnętrzną sieć internetową co najmniej raz w roku. Celem ma być zapewnienie w pełni niezależnego od WWW, stabilnego i funkcjonalnego internetu, w którym będą mieściły się m.in. publiczne sieci komunikacyjne.

 

Rząd Rosji twierdzi, że inicjowany przez niego projekt zapewni lepszą ochronę sieci przed cyberatakami. Krytycy wskazują jednak przede wszystkim na fakt odcięcia obywateli od globalnych sieci komunikacyjnych i zwiększenie kontroli państwa nad przepływem informacji, znacznie pogłębiającej cenzurę.

Jak wypowiedział się Samuel Bendett z amerykańskiej Rady Polityki Zagranicznej, władze rosyjskie postrzegają swoją zależność od zagranicznych technologii informatycznych jako swój poważny, słaby punkt. Stąd właśnie chęć stworzenia własnego, wewnętrznego internetu. Posiadając sprawny RuNet, rosyjscy dostawcy usług internetowych mogliby w pożądanym momencie rozłączyć się z zagranicznymi serwerami korzystającymi z WWW i zamiast tego używać alternatywnego DNS, czyli systemu nazw domen.

 

Szczególną uwagę przykuwa w tym momencie kwestia doboru przez państwo rosyjskie „wpływów zewnętrznych”, które mogłoby chcieć wyeliminować ze swojej własnej sieci. Są to nieograniczone możliwości blokowania lub ograniczania dostępu do dowolnych stron internetowych, nie wspominając nawet o łatwym monitorowaniu całej komunikacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika robo

No i bardzo dobre posunięcie.

No i bardzo dobre posunięcie. Nie można być zależnym we wszystkim od USA jeśli to jedyny wróg. GPS amerykański, internet amerykański, amerykańskie media i amerykański dolar jako waluta mniędzynarodowa, z czego amerykańskie banki żyją jak pasożyty. Rosja zaczęła handlować własną walutą, kożystać z własnych lepszych satelit nawigacyjnych a teraz uruchamia własny internet. Wielkie brawa. To wielki kraj ale ludności mało z wielkimi osiągnięciami. Nikt nikomu nie zabrania kożystania z WWW ale daje możliwość wyboru i większego bezpieczeństwa. W razie wojny to bardzo ważne a pamiętam jak Amerykanie niezgodnie z prawem zbombardowali w Serbii w pierwszych dniach nalotów stacje telewizyjne i radiowe podając powód, że nie nadawały ich kłamliwego kanału CNN. Dlaczego być zależnym od USA?

 

Portret użytkownika Solo8o

To są tylko ćwiczenia przed

To są tylko ćwiczenia przed wprowadzeniem internetu NWO. Jeśli ktoś myśli, że N wspaniały świat w ryzach będzie trzymać USA i NATO to jest w błędzie. Będą to Chiny i Rosja. Wielu TurboKatoli pisze tutaj o wielkim zwiedzeniu ludzkości w czasach ostatecznych, a jednocześnie daje się wkręcać w to, że Putin będzie znawcą świata. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Kmieć

Waniajet od ciebie talmudem..

Waniajet od ciebie talmudem... już nie wspominając o czosnku. Przeszło przez łącza internetowe i chałupę musiałem po twoim nienachalnie inteligentnym wpisie wietrzyć...

P.S. Musicie parchy wezwać wsparcie na tutejszy portal, bo lekko wam już tu nie będzie.
Mam teraz dużo czasu, polubiłem to miejsce, i wytargam was za zawszone pejsy, ilekroć dacie mi taką możliwość (czytaj: będziecie kłamać, mataczyć, talmudycznie podszywać się po Polaków, itd. itp.), jak to macie w zwyczaju, wy genetyczni szubrawcy!

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Solo8o

Idź się prostaku poucz lepiej

Idź się prostaku poucz lepiej, bo nic nie wiesz i masz pojęcie jak nauczyciel historii o historii, którą mu syjoniści napisali. Tak samo Ty baranku, który uważa się za cwaniaka, jesteś zwykłym pożytecznym idio..  Myślącym binarnie USA - ROSJA. Nie jesteś w stanie wyjść ponad nawias, STAL IN, LEN IN, PUT IN. Nie potrafisz ogarnąć, że cała polityka jest już własnością Syjonistów. A pejsów to sobie poszukaj w albumie rodzinnym. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Kwazar

No dobra.Ruskie nie mają nic

No dobra.Ruskie nie mają nic innego lepszego do roboty niż odcinanie łączy od internetu.Ale po co?! Za opdpowiedź niech zwiastun działalności facebooka i youtuba posłuży. Nie masz tam żadnych treści czego by odpowiednie służby NSA,MOSAD,FBI nie chciały oraz inne szpiegorganizacje EU i orgnizacje protestujące przeciwko a nawet ZA niepozwoliły napisać! Masz Bana na Facebooku bo nie wypowiedziałeś się zgodnie z naszą wymuszoną linią oczekiwanych wypowiedzi. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Czekam na chwilę kiedy

Czekam na chwilę kiedy zrozumiecie, że światem rządzą kryminaliści, każdym krajem bez wyjątku.Bardzo inteligentni i bezwzględni kryminaliści wykorzystujący wasze marzenia i słabości, karmiący was kłamstwami i eksploatujący ludzkie zasoby do granic możliwości, ich największym celem jest zniewolenie ludzkości i pozbawienie zwykłych ludzi WSZELKICH PRAW, lecz wszystko się dzieje powoli w różnych wymiarach ludzkiej egzystencji, wieloetapowo, wielopoziomowo i z wykorzystaniem „efektu gotowanej żaby”. Nie mają znaczenia pobudki, przyczyny bo każdy naród, każda społeczność poprzez indoktrynację ma swoje własne, liczy się skutek czyli milcząca zgoda na ograniczenie własnej wolności w imię „wygodnego” życia. Nie ma znaczenia czy to Rosja, Chiny, Indie, SZA czy Iran, każdy rząd w dzisiejszych czasach dąży do zaprowadzenia „nowego porządku” tylko ścieżki do jego osiągnięcia są różne. Albo powstaniemy przeciw temu opresyjnemu systemowi teraz albo nasze wnuki będą miały status „worków na organy” bo niewolnikami z wyboru już my sami jesteśmy.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika jakistam

Ludzie nigdy nie zrozumieją,

Ludzie nigdy nie zrozumieją, bo perswazja słowna, połączona z modulacją głosu, odpowiednimi gestami, używana przez psychopatę - jest silniejsza niż instynkt samozachowawczy. Do perfekcji opanowało to pewne pustynne tałatajstwo, a za nimi politycy.
O ile ochronę przed zagrożeniem fizycznym ludzie mają wpisaną do biosu i ciężko ją wyłączyć, to przed zagrozeniem  "werbalnym" są kompletnie bezbronii.i sami wyłączają swój instynkt samoobrony fizycznej.
Z jednej strony to wina samych ludzi, że wykształcili sobie połączenia w mózgu, łączące nowe ośrodki (np. mowę) ze starymi (instynkty) bez zadbania o ich ochronę i rozbudowę, ale z drugiej strony ciężko tego wymagać od mas non stop lanych batem, masowo zabijanych za nieposłuszeństwo czy dla zabawy, pracujących niewolniczo całe życie i rozmnażających się tak, że powielane są instnkty nakłaniające do nieużywania mózgu. Ostatnio doszła jeszcze telewizja i reklamy, które wzmocniły "kanały odbioru" odpowiednich sugestii.
Ludzie są zdolni do stawienia oporu co najwyżej co najwyżej przez chaotyczne machanie nożem i zarzynanie w szale czegokolwiek co będzie miało choćby pozór zagrożenia - ale to zagrożenie będzie przemycane do umysłów i kierunkowane przez polityków. I tak samo zostanie zakończone: przez podrzucenie sugestii. Mało tego: sugestie sprawią, że ludzie wyrżną wzajemnie swoich sprzymierzeńców oszczędzając rządzących, a po wszystkim uznają, że już jest super i teraz można budować nowy, lepszy świat pod przywództwem tych samych rządzących. Do tego właśnie prowadzi wielosetletnie nieużywanie mózgu.

Ludzie nigdy nie zrozumieją, bo nie mają czym zrozumieć.

Strony

Skomentuj