Rosja planuje budowę gigantycznego tunelu pod Cieśniną Beringa

Kategorie: 

russiablog.org

To może być z pewnością jeden z najśmielszych projektów infrastrukturalnych, jakie kiedykolwiek ogłoszono. Rosyjski rząd dał zielone światło dla budowy transkontynentalnych linii kolejowych łączących Syberię z Ameryką Północną.

 

Ogromna przeprawa mogłaby przechodzić przez Cieśninę Beringa i byłby to najdłuższy na świecie tunel. Projekt ten byłby dwa razy większy niż tunel między Anglią i Francją. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na 65 mld dolarów a projekt ma na celu zasilanie Ameryki Północnej w bogatą w surowce Syberię i spoza niej.

 

Może także stanowić kluczowe ogniwo dla rozwijania solidnego korytarza przesyłu energii odnawialnych, który będzie zasilany siłą wiatru i pływów morskich na ogromnych odległościach. Planowana sieć kolejowa spowodowałaby, że połączonych zostałoby tą drogą 3/4 półkuli północnej.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika nestor

Zarzucają mi, że staram sie

Zarzucają mi, że staram sie wszystko zanegować, ale ja widzę, że niektórzy wszędzie widzą spisek. Jak tunel to od razu schron. A czy ktoś chociaż przez chwilę pomyśłał, (wierze, że jeszcze potraficie to robić) o tym kiedy zakończy się jego budowa. Za miesiąc ? To jest projekt, którego realizacja będzie trwała kilka lat.  

Głos rozsądku

Portret użytkownika MilleniumWinter

Fajna maskirowka (zasłona

Fajna maskirowka (zasłona dymna po rosyjsku) dla budowy olbrzymich podziemnych schronów :)Gratuluję Rosjanom pomysłowości :) PS. Jak nie wierzycie że to "maskirowka" to sprawdźcie sobie jak wyglądają przygotowania do tej inwestycji. Zwłaszcza od strony prawa międzynarodowego i umów z krajami które muszą się na ten tunel zgodzić.

Portret użytkownika Andrzej1

świat został podzielony na

świat został podzielony na dwie grupy, pierwsza to ci którzy mają zaawansowane technologie i korzystają z nich np. TR3B, BAZA DULCA , NANO SKAFANDRY, DZIAŁAJĄCE KOMORY OSCYLACYJNE, PORTALE itd... jest ich może 1% populacjidruga grupa, to ogłupiana reszta jest ich 99%.

Portret użytkownika syriues

Tyle tych trzesien ziemi i

Tyle tych trzesien ziemi i jakos sie nie boja nic budowac.Bardzo ciekawe.
Moze potrzebne jest to do militarnego celu.Jakos mi sie wydaje ze to utknie w miejscu no chyba ze zgodzi sie Canada w co watpie.To bedzie jakby zagrozenie dla Usa.Moze beda budowac rurociagi to by raczej niczemu nie zagrazalo.
Pozdrawiam

Strony

Skomentuj