Rosja planuje budowę gigantycznego tunelu pod Cieśniną Beringa

Kategorie: 

russiablog.org

To może być z pewnością jeden z najśmielszych projektów infrastrukturalnych, jakie kiedykolwiek ogłoszono. Rosyjski rząd dał zielone światło dla budowy transkontynentalnych linii kolejowych łączących Syberię z Ameryką Północną.

 

Ogromna przeprawa mogłaby przechodzić przez Cieśninę Beringa i byłby to najdłuższy na świecie tunel. Projekt ten byłby dwa razy większy niż tunel między Anglią i Francją. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na 65 mld dolarów a projekt ma na celu zasilanie Ameryki Północnej w bogatą w surowce Syberię i spoza niej.

 

Może także stanowić kluczowe ogniwo dla rozwijania solidnego korytarza przesyłu energii odnawialnych, który będzie zasilany siłą wiatru i pływów morskich na ogromnych odległościach. Planowana sieć kolejowa spowodowałaby, że połączonych zostałoby tą drogą 3/4 półkuli północnej.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nestor

Zarzucają mi, że staram sie

Zarzucają mi, że staram sie wszystko zanegować, ale ja widzę, że niektórzy wszędzie widzą spisek. Jak tunel to od razu schron. A czy ktoś chociaż przez chwilę pomyśłał, (wierze, że jeszcze potraficie to robić) o tym kiedy zakończy się jego budowa. Za miesiąc ? To jest projekt, którego realizacja będzie trwała kilka lat.  

Głos rozsądku

Portret użytkownika MilleniumWinter

Fajna maskirowka (zasłona

Fajna maskirowka (zasłona dymna po rosyjsku) dla budowy olbrzymich podziemnych schronów :)Gratuluję Rosjanom pomysłowości :) PS. Jak nie wierzycie że to "maskirowka" to sprawdźcie sobie jak wyglądają przygotowania do tej inwestycji. Zwłaszcza od strony prawa międzynarodowego i umów z krajami które muszą się na ten tunel zgodzić.

Portret użytkownika Andrzej1

świat został podzielony na

świat został podzielony na dwie grupy, pierwsza to ci którzy mają zaawansowane technologie i korzystają z nich np. TR3B, BAZA DULCA , NANO SKAFANDRY, DZIAŁAJĄCE KOMORY OSCYLACYJNE, PORTALE itd... jest ich może 1% populacjidruga grupa, to ogłupiana reszta jest ich 99%.

Portret użytkownika syriues

Tyle tych trzesien ziemi i

Tyle tych trzesien ziemi i jakos sie nie boja nic budowac.Bardzo ciekawe.
Moze potrzebne jest to do militarnego celu.Jakos mi sie wydaje ze to utknie w miejscu no chyba ze zgodzi sie Canada w co watpie.To bedzie jakby zagrozenie dla Usa.Moze beda budowac rurociagi to by raczej niczemu nie zagrazalo.
Pozdrawiam

Strony

Skomentuj