Rosja planuje budowę "Arki Noego" dla zachowania gatunków

Kategorie: 

Uniwersytet imienia Łomonosowa w Moskwie - Źródło: Flickr

Jak donosi agencja TASS, specjaliści z Uniwersytetu Moskiewskiego imienia Łomonosowa stworzyli projekt nowożytnej "Arki Noego", czyli miejsca, które będzie depozytem dla materiału biologicznego. Budowa specjalnego ośrodka ma potrwać do 2018 roku.

 

Koszt realizacji projektu to miliard rubli. Założenie jest takie, że dzięki niskim temperaturom uda się zachować materiał genetyczny wielu zagrożonych gatunków. Nad zachowaniem zbioru nasion i próbek genomu zwierząt będzie czuwał specjalny system komputerowy.

 

Kompleks, którego lokalizacja nie została jeszcze ustalona, zajmie aż 430 tysięcy metrów kwadratowych. Ze względu na koszty nowa "arka" z pewnością zostanie umiejscowiona gdzieś, gdzie jest chłodno. Norwegowie podobny bank nasion zlokalizowali na Spitzbergenie, za kołem arktycznym.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

NIc innego jak zdali sobie

NIc innego jak zdali sobie sprawę że nie da się już nic zrobić z corium'ami w Fukushimie Daiichi która zakadźi cały świat - stąd pomysł na arkę by zachować co się da... I tak jest dużo za późno na takie projekty ale lepiej to niż wcale, choć przyjdzie czas że nie będzie kto miał pilnować tego całego polewania wodą i pilnowania pomp - straszny scenariusz jest taki ze osiagnie to gówno tam krytyczną temperature i może być tak że szlak trafi momentalnie całą ziemie bo materiału tam jest tyle że realnie jest w stanie rozprysnąć ziemie w kosmos łącznie z atmosferą - ale o tym nikt nie myśli - ważne że gwiazdy w tv pieknie śpiewają i dupy wypinają prezentując swe atuty dla sławy/kasy...
https://www.youtube.com/watch?v=phJKh8lmkBg

Portret użytkownika Kazek12

Jest to powiedzenie

Jest to powiedzenie społeczności międzynarodowej, że z wszelkich symptomów na niebie i ziemi  wynika, że może się zdarzyć konflikt nuklearny lub inny , który potrzebuje zachowania gatunków na ziemi dla przyszłych pokoleń ?

Portret użytkownika Emil z Lunebergi

Do roku 2018 to raczej się

Do roku 2018 to raczej się spóźnią, wszystkie losy planety rozstrzygną się w 2015 i 2016 do grudnia włącznie i zwłaszcza, później dla ocalałych nastąpi trzy i pół roku cierpienia, a na końcu będzie tu "inny świat" jakiego nie znamy ani nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Ale nie dla wszystkich, zwłaszcza dla nielicznych wybranych, bogactwo nie zapewni tam miejsca, wręcz je uniemożliwi. No chyba że ktoś ma bogactwo duchowe, tacy bogacze są szczęśliwymi istotami.

Strony

Skomentuj