Rosja planuje budowę "Arki Noego" dla zachowania gatunków

Kategorie: 

Uniwersytet imienia Łomonosowa w Moskwie - Źródło: Flickr

Jak donosi agencja TASS, specjaliści z Uniwersytetu Moskiewskiego imienia Łomonosowa stworzyli projekt nowożytnej "Arki Noego", czyli miejsca, które będzie depozytem dla materiału biologicznego. Budowa specjalnego ośrodka ma potrwać do 2018 roku.

 

Koszt realizacji projektu to miliard rubli. Założenie jest takie, że dzięki niskim temperaturom uda się zachować materiał genetyczny wielu zagrożonych gatunków. Nad zachowaniem zbioru nasion i próbek genomu zwierząt będzie czuwał specjalny system komputerowy.

 

Kompleks, którego lokalizacja nie została jeszcze ustalona, zajmie aż 430 tysięcy metrów kwadratowych. Ze względu na koszty nowa "arka" z pewnością zostanie umiejscowiona gdzieś, gdzie jest chłodno. Norwegowie podobny bank nasion zlokalizowali na Spitzbergenie, za kołem arktycznym.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

NIc innego jak zdali sobie

NIc innego jak zdali sobie sprawę że nie da się już nic zrobić z corium'ami w Fukushimie Daiichi która zakadźi cały świat - stąd pomysł na arkę by zachować co się da... I tak jest dużo za późno na takie projekty ale lepiej to niż wcale, choć przyjdzie czas że nie będzie kto miał pilnować tego całego polewania wodą i pilnowania pomp - straszny scenariusz jest taki ze osiagnie to gówno tam krytyczną temperature i może być tak że szlak trafi momentalnie całą ziemie bo materiału tam jest tyle że realnie jest w stanie rozprysnąć ziemie w kosmos łącznie z atmosferą - ale o tym nikt nie myśli - ważne że gwiazdy w tv pieknie śpiewają i dupy wypinają prezentując swe atuty dla sławy/kasy...
https://www.youtube.com/watch?v=phJKh8lmkBg

Portret użytkownika Kazek12

Jest to powiedzenie

Jest to powiedzenie społeczności międzynarodowej, że z wszelkich symptomów na niebie i ziemi  wynika, że może się zdarzyć konflikt nuklearny lub inny , który potrzebuje zachowania gatunków na ziemi dla przyszłych pokoleń ?

Portret użytkownika Emil z Lunebergi

Do roku 2018 to raczej się

Do roku 2018 to raczej się spóźnią, wszystkie losy planety rozstrzygną się w 2015 i 2016 do grudnia włącznie i zwłaszcza, później dla ocalałych nastąpi trzy i pół roku cierpienia, a na końcu będzie tu "inny świat" jakiego nie znamy ani nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Ale nie dla wszystkich, zwłaszcza dla nielicznych wybranych, bogactwo nie zapewni tam miejsca, wręcz je uniemożliwi. No chyba że ktoś ma bogactwo duchowe, tacy bogacze są szczęśliwymi istotami.

Portret użytkownika achiles

"The Telegraph": to UE

"The Telegraph": to UE sprowokowała jatkę na Ukrainie, nie Putin

"To Unia Eu­ro­pej­ska jest winna jatce na Ukra­inie, a nie Wła­di­mir Putin" - oce­nia ko­men­ta­tor "The Te­le­graph" Chri­sto­pher Bo­oker. Jego zda­niem UE chce wcią­gnąć Rosję do swo­jej stre­fy wpły­wów. Jedną z "naj­dziw­niej­szych i naj­bar­dziej prze­ra­ża­ją­cych hi­sto­rii mi­ja­ją­ce­go roku" Bo­oker na­zwał "wpro­wa­dza­nie w błąd za­chod­niej opi­nii pu­blicz­nej ws. przy­czyn tra­gicz­nych wy­da­rzeń na Ukra­inie".
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-telegraph-to-ue-sprowokowala-jatke-na-ukrainie-nie-putin/0trbv
~inżynier : Przypominam, że do 22 lutego 2014, kiedy Janukowicz był demokratycznie wybranym prezydentem na Ukrainie nie było wojny domowej, emerytury i płace były wypłacane na czas i w całości, dolar był wart 8,8 hrywien, Krym był częścią Ukrainy, a w Donbasie Armia Ukrainy nie zabijała ukraińskich obywateli. Przypominam, że separatystyczne tendencje zaczęły się, kiedy samozwańczy majdanowy rząd Ukrainy zabronił używania języka rosyjskiego jako urzędowego i zamierzał pozbawić obywatelstwa Ukrainy tych, którzy nie mówili po ukraińsku.
I ja się przyłączam i przypominam od samego początku, o tym samym i nadal mam zamiar to czynić.

 

Portret użytkownika Zenek :)

" Co nam wszystkim ludziom na

"
Co nam wszystkim ludziom na planecie Ziemia przygotowują „możni ” tego świata !
Francuski prawnik Patrice Andre: Transhumanizm gorszy niż faszyzm
 
Transhumanizm jest oparty na teorii Nietzschego i teorii faszyzmu. To jest projekt do produkcji niewolników nowego tysiąclecia. Etapy projektu :
 
Francuski prawnik – Patrice Andre twierdzi, że sodomobraki – to tylko widoczna część góry lodowej. Za nimi znajduje się coś bardziej strasznego, niż faszyzm. Jest to tak zwana teoria płci genderteoria lub genderizmu .
 
Wszystko, co wiąże się z terminem „gender”, wprowadza na rynek nowy świat destrukcyjnej ideologii, która jest objęta słowami pewnej swobody wyboru tożsamości płciowej lub słów wieczny kolektor (diversiti) obiektów kopulacji.
I rzeczywiście genderizm został opracowany przez inżynierów społecznych jako pierwszy etap zniszczenia ludzkości, ale nie ostatni. Celem genderizmu – całkowicie zatrzymać płodność i reprodukcję ludzi w sposób naturalny.
 
W kolejnym etapie – Postgenderyzm – prawo do „kontynuacja życia” zostaną sprzedane 100 najbogatszym ludziom świata, jak woda czy chleb.
 
Autorzy projektu nie ukrywają, że nie można już pozwolić ludziom na „wolne” korzystanie z „naturalnego seksu” i „bezpłatnego posiadania dzieci.” Gospodarze świata idą do prywatyzacji /monopolizacji „prawa do nieśmiertelności” (prawo do prokreacji lub dzieci) i przekształcenia go w bardzo opłacalny Geszeft/ Biznes w trzecim etapie „ewolucji”.
 
Trzeci etap ewolucji nazwali „transhumanizmem” mający służyć celom i założeniom świata humanizmu bogaczy (mistrzów ludzkości). Pod tą maską transhumanizmu, według niektórych naukowców, leży najbardziej straszne oblicze faszyzmu w każdym momencie życia na Ziemi.
Źródło :
http://3rm.info/publications/53673-francuzskiy-yurist-transgumanizm-uzhasnee-fashizma-video.html
"
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2014/12/27/wojna-domowa-na-ukrainie-27-12-2014r-112-dzien-rozejmu/)
 
 

Strony

Skomentuj