Rosja ostrzelała rakietami miasta na zachodzie Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Sytuacja na froncie wojny Rosji i Ukrainy nie zmieniła się w ostatnich dniach w sposób diametralny. Warto jednak odnotować kilka zdarzeń takich jak rozbicie rosyjskich kolumn pancernych na wschód od Kijowa. Rosjanie dokonują też ponownie ataków rakietowych na ukraińskie miasta, za pomocą rakiet manewrujących i balistycznych.

 

Dzisiaj w godzinach porannych ostrzelano za pomocą rakiet między innymi Dnipro oraz cele na zachodniej Ukrainie. Zaatakowano lotniska w pobliskim Polsce Łucku oraz w Iwano-Frankowsku (pol. Stanisławów). Są doniesienia o przynajmniej 4 ofiarach śmiertelnych ataku na Łuck. Ukraińska armia twierdzi, że atak został przeprowadzony z terytorium Bialorusi.

 

Nadal trwa oblężenie Mariupola gdzie sytuacja humanitarna już jest tragiczna. Obie strony konfliktu winią się za to, że nie doszło do ewakuacji ludności cywilnej. W rezultacie ludzie giną w swoich mieszkaniach i domach. Nie ma wody, prądu, gazu, lekarstw ani żywności. Za to trwają ostrzały rakietowe miasta. Pokazywano dzisiaj na przykład zniszczony szpital położniczy w Mariupolu. 

 

Ukraińcy strącili dzisiaj kolejne rosyjskie śmigłowce.

Według rosyjskiej propagandy Ukraińcy blokują konwoje humanitarne. Na dowód pokazują nagrania z dronów.

Skuteczność ukraińskich systemów obrony przeciwpancernej.

Przechwycona komunikacja rosyjskich żołnierzy potwierdzająca zniszczenie kolumny pancernej pod miejscowością Browary.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Logos2022

Wojna rzeczywiście dziwna,

Wojna rzeczywiście dziwna, ale wbrew obawom przed elementem planu NWO wszystko idzie w dobrą stronę. Oprócz rzeczywistych walk z fanatycznym, psychopatycznym wrogiem czyli Nazistami i obcymi najemnikami, jest sporo teatru. Jakby wszystkim stronom zależało na przedłużeniu tej operacji. Np. "negocjacje pokojowe" ciągle odwlekane i opóxniane, odbywają się przeróżnych miejscach zamiast jak zwykle w jednym, ostatnio zdalnie w Iinternecie (?!) Powodów jest kilka:

1) jak juz pisałem reparacje wojenne dla Syrii w cenach surowców płaconych Rosji

2) to jest poligon doświadczalny testujący technikę i potencjał militarny Rosji

3) pułapka do pozbycia się pewnych grup, nie będę pisał kogo żeby nie spłoszyć zwierzyny łownej 

4) tymczasowa ewakuacja jak największej liczby cywilów z pewnych terenów, ponieważ "ktoś" planował tam duże operacje z bronią masowego rażenia - chemiczną, nuklearna a co gorsza biologiczną, potrzebny jest czas żeby wszystko znaleźć i zneutralizować

5) zbudowanie więzi pomiędzy Polakami a Ukraińcami, których trzeab ucywilizowaći wychowac sobie na przyjaciół, zaciągają wobec Polski gigantyczny dług wdzięczności, za spłatę którego możemy żądać czegokolwiek

6) Zełeński utrzyma się jako prezydent w nowej sytuacji, gdy wyzwolona Ukraina ogłosi neutralność, więc musi zachowac twarz, że "walczył do końca"

Jeszcze raz powtórzę, wyzwolona Ukraina, wbrew obecnym szumnym deklaracjom o wiecznej przyjaźni z Unią Jewropejską i NATO, będzie neutralna wojskowo i przystąpi do Unii Euroazjatyckiej, gdzie bez już globalistycznego szantażu i rabunku wejdzie na szybką ścieżkę rozwoju. To może być pomost dla Polin w tamta stronę, żeby też się wyzwoliło jako suwerenna, neutralna, tradycyjna Polska przy rosnącej presji ze strony globalistycznego, tęczowego, satanistycznego reżimu UE.

Dlatego trzeba zachować spokój, wszystko uważnie obserwować, notować, archiwizować, zbierać dowody by móc w końcu zarządać prawdziwej wolności. Zueplnie niepotrzebne są ataki na uchodźców na tle narodowościowym. Tak samo na żydów, bo to nie naród tylko sekta, najlepiej oddaje to świetna książka żydowskiego pisarza Szlomo Sanda o "wymyślonym narodzie". Wielu takich własnie żydów jest sojusznikami nas wszystkich walczących z NWO o prawdziwie wolny, pokojowy, sprawiedliwy świat. To samo z homoseksualistami. To, że globaliści/lucyferianie/marksiści bezczelnie i chamsko narzucają społeczeństwo agendę ordynarnie promojącą homoseksualizm (z wielu względów, depopulacja, rozkład rodziny, sabotaż tradycji ale jest też i wymiar okultystyczny) nie znaczy, ze trzeba wszystkich homoseksualistów traktować jak wrogów. Wielu jest ofiarami tego systemu jak inni, wielu z nim wlaczy jak zwolennicy Donalda Trumpa, jego bliscy doradcy, czy świetni dziennikarze walczący o prawdę np. w "The Gateway Pundit". Nigdy nie należy stosować odpowiedzialności zbiorowej, to jest narzędzie wrogów ludzkości, a nie sprawiedliwych ludzi.

Portret użytkownika Kwazar

Rakiety i miasta ? Czyli

Rakiety i miasta ? Czyli komuś z grubsza ZNOWU wsadzono bez nawilżania ? Miasta ? DEBILU Żeby miasto ostrzelać to na prawdę trzeba wyrzutni pinokio Debilu a nie żeby strzelać kurwa ale nie niszczyć !!! TO jest dopiero sztuka ! 

Portret użytkownika Danielllo

Skad bierzecie te nazwy typu

Skad bierzecie te nazwy typu UPAdlinia , USrahell i tak dalej ? Ukrajina ! Izrael ! KURWA !!!! Troche szacunku bydlo zasrane , jak ktos sie nazywa Jakub to kurwa Jakub a nie SRJakups , Polska a nie Polin . Zasrane gnoje

 

 

 

 

Portret użytkownika Logos2022

Dla porównania z innej

Dla porównania z innej perspektywy: https://waronfakes.com/. Z kolei https://nitter.namazso.eu/spriter99880 podaje:

1) Ukrainian media report on "nationalization" of 23 Russian and Belarusian trucks standing at the border, "for the needs of the army". 2) Crimea, reservoirs of Simferopol are filled with water. 3) The Russian Defense Ministry published a video of the destruction of a convoy of Ukrainian military equipment by Ka-52 attack helicopters 4) Venezuela: If sanctions are lifted, we will supply oil to Europe and the United States 5) All improperly parked cars in Lviv may not be returned to their owner - they will go to the needs of the Armed Forces of Ukraine 6) Therefore, in the coming days,the situation will develop something like this: as soon as Mariupol is taken over by the forces of the Russarmy and the DNR,which are now working on a slow strategy to minimize losses among civilians,the entire eastern front RF to Kiev,Odessa,Kharkov 7) Kharkiv neo-Nazis suffer heavy losses Burials in cemeteries are held every day 8) Nazism officially merges with the Armed Forces of Ukraine Units of the neo-fascist Azov regiment stationed in Kharkov became part of the Ukrainian army and became two separate reconnaissance and reconnaissance and sabotage battalions.

 

 

Portret użytkownika Logos2022

1) Media ukraińskie donoszą o

1) Media ukraińskie donoszą o "nacjonalizacji" 23 rosyjskich i białoruskich ciężarówek oczekujących na granicy "n apotrzeby armii" 2) napełniane są zbiorniki wodne w Symferpolu na Krymie 3) Rosyjskie Min Obrony opublikowało film zniszczenie kolumny ukraińskiego sprzętu bojowego przez śmigłowce szturmowe Ka-52 4) Wenezuela: jeśli zniesione zostaną sankcje dostarczona zostanie ropa do Europy i USA 5) We Lwowie wszystkie źle zaparkowane auta nie będą zwracane właścicielom tylko zostaną przejęte na potrzeby ukraińskiej armii 6) Prawdopodobny rozwój najbliższej sytuacji: po zajęciu Mariupola oddziały Rosji i DRL, obecnie zwalniające tempo by oszczędzać cywili, cały front obejmi Kijów, Odessę i Charków 7) W Charkowie po cięzkich stratach neonazisów codziennie są ich pogrzeby Dirol Naziści oficjalnie integrują się z armią ukraińską - regiment sił Azova w Charkowie został włączony w skład do celow rozpoznania i sabotażu

Portret użytkownika Q

Jak tak patrzę na te

Jak tak patrzę na te telewizyjne relacje z ostrzelanych dzielnic to się zastanawiam .. gdzie się podziały meble , sprzęty i okna z tych domów opuszczonych ? Już je ktoś rozszabrował czy jednak nikt tam od dawna nie mieszkał . Bo przecież nie są to ruiny ogniem wypalone a zwyczajne bloki , gdzie niegdzie postrzelone . Na jednym z filmików (telefonem zrobionych) widać było ścianę wewnątrz z której płatami złaziła farba ze ścian ... trochę dziwne co nie ? Dlatego NIC absolutnie nic z tego nie przyjmuję za pewnik .. patrzę i "wstrzymuje się od głosu".

Strony

Skomentuj