Rosja ostrzega, że interwencja obcych wojsk w Syrii może doprowadzić do kolejnej globalnej wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest bardzo niepewna. Nie wiemy czego tak naprawdę możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Rosja z całą pewnością nie zrezygnuje ze wsparcia dla wojsk syryjskich, ale Stany Zjednoczone i państwa arabskie również nie mają zamiaru się poddawać. Sprawę pogarsza fakt, że NATO rozważa przyłączenie się do tej wojny.

 

Do zachodniej koalicji, która rzekomo zwalcza tzw. Państwo Islamskie, może włączyć się organizacja NATO. Zresztą Stany Zjednoczone nalegają na to i pojawiają się słuszne obawy, że zaangażowanie w syryjski konflikt tak wielu państw świata, a teraz również NATO, może rzeczywiście doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

 

Jak dotąd Arabia Saudyjska nie wycofała swojej propozycji, więc interwencja zbrojna koalicji arabskiej wciąż jest prawdopodobna. Rosja doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie chodzi tu o zwalczanie Państwa Islamskiego i innych ugrupowań terrorystycznych. Premier Dmitrij Miedwiediew ostrzegł, że wysłanie do Syrii wojsk saudyjskich, amerykańskich i innych może zapoczątkować kolejny globalny konflikt.

Tymczasem armia syryjska, dzięki Rosji i Iranowi, radzi sobie doskonale - kontroluje połowę miasta Aleppo i wyzwala kolejne terytoria. Postępów dokonują również Kurdowie z ugrupowania Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), które wspierane są przez rosyjskie siły lotnicze. To oczywiście bardzo nie podoba się Erdoğanowi, który znów zagroził że wyśle do Europy kolejną falę uchodźców, jeśli nie otrzyma obiecanych przez UE 3 miliardów euro. Walki między armią a rebeliantami w Aleppo spowodowały, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi zaczęło uciekać w kierunku tureckiej granicy. Erdoğan nie chce ich przyjąć i proponował utworzenie specjalnych stref bezpieczeństwa w Syrii, lecz w obecnej sytuacji może ich wpuścić do siebie i wysłać prosto na nasz kontynent.

 

Wymienione wyżej problemy, czyli turecki szantaż i możliwość wybuchu globalnej wojny sprawiają, że rozwiązanie syryjskiego problemu powinno być kwestią priorytetową. W czwartek w Monachium światowe mocarstwa uzgodniły, że należy wprowadzić zawieszenie broni między wojskami syryjskimi a rebeliantami w ciągu następnych dni, dopuścić pomoc humanitarną i natychmiast wznowić negocjacje. Trudno powiedzieć czy strony dojdą wreszcie do jakiegoś porozumienia, czy też próbują jedynie zyskać na czasie aby wzmocnić swoje siły i przygotować się do dalszych działań zbrojnych.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-35556783

https://www.rt.com/news/332230-syria-permanent-war-saudis-us/

http://www.euractiv.com/sections/justice-home-affairs/erdogan-threatens-send-migrants-eu-planes-and-buses-321791

http://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2016/02/11/NATO-exploring-possibility-of-joining-anti-is-coalition-U-S-.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika krokusss

Jakie bzdury.Człowieku ,żaden

Jakie bzdury.Człowieku ,żaden ale to żaden uchodżca nie chce do tej Polski .Polskiego ''raju''. NawetSyryjczycy między sobą mówią ,że lepiej umrzeć od bomb w Syrii niż za głodu w Polsce .Nam muzułmanie nie zagrażają.I do tej pory byliśmy bezpieczni, do póki ten nawiedzony Macierewicz nie zadecydował wysłać naszych wojsk do Syrii na wojnę z państwem islamskim .Dopiero, to na nas sciągnie ogromne problemy i grożbę krwawych zamachów w Warszawie .Do tej pory się nami ISIS NIE INTERESOWŁO W OGÓLE , a teraz bedziemy dzięki Macierewiczowi na ich celowniku .ISIS robi zamachy tylko w tych krajach ,które z nimi walczą w Syrii .Więc teraz u nas też zrobi .I wcale niepotrzebni są im do tego uchodzcy .Oni nawet bez jednego uchodżcy tutaj sobie poradzą z wykonaniem zamachu terrorystycznego ,dla nich to żaden problem . Po za tym oni nie ida z uchodżcami do Europy ,bo oni tu już od dawna są .ISIS MA SWOJE KOMÓRKI W EUROPIE zACHODNIEJ OD WIELU WIELU LAT, zaczym ruszyła jeszcze ta cała wędrówka ludów.I zapewniam cię ,że żaden terrorysta z ISIS nie skazywałby się na morderczą tułaczkę z uchodżcami do Europy ,oni mają inne sposoby ,żeby tu się dostać .A właściwie to już tu są .

Portret użytkownika n..

@Less mówi dobrze, a takie

@Less mówi dobrze, a takie proroctwo jest zapisane w Biblii, w 1 Liście do Tesaloniczan 5:3 i sami zobaczcie. Bo widać, że sprawy toczą się w złym kierunku i jesteśmy już coraz bliżej jakiejś niewyobrażalnej zagłady, być może tej przepowiedzianej "udręki jakiej jeszcze nigdy nie było od założenia świata", bo liczni opętańcy w swej zawiści i podłości wcale już nie zamierzają przestać okrutnie mordować, a wokół otacza nas bezlitosny świat pełen walczących armii i mocarstw uzbrojonych po zęby, również w broń jądrową, nieuczciwych polityków, obłudnych duchownych i zatwardziałych, psychopatycznych przestępców, również tych w mundurach. A kiedyś wszystko zaczęło się tak pięknie: Bóg „zasadził ogród w Edenie” i sprawił, że wyrosło tam „wszelkie drzewo ponętne dla wzroku i dobre, by mieć z niego pokarm” stworzył pierwszego mężczyznę i pierwszą kobietę, Adama i Ewę, i umieścił ich w cudownym domu, po czym rzekł: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją”, gdyż chciał, żeby wszyscy ludzie (żyjąc wiecznie) byli niebywałe szczęśliwi, absolutnie zadowoleni, zdrowi i syci, mieli mądre i kochane dzieci, by zamienili całą ziemię w piękny ogród i żeby też dbali o wszystkie zwierzęta... Niestety, ale już wtedy, na samym starcie wszystko szlag trafił! Gdy tylko pojawił się ten przeklęty i podły wróg człowieka nasza głupia prababka usłyszała głos „węża”... (Rodzaju 3:1; Objawienie 12:9). Ten niewidzialny byt duchowy za pomocą kłamstw i podstępu skłonił Adama i Ewę do nieposłuszeństwa wobec Boga. Gdy Adam bezmyślnie zeżarł ten zakazany owoc to zgrzeszył, i stał się niedoskonały, a my, jego potomstwo odziedziczyliśmy po nim grzech, niedoskonałość i śmierć. (Rzymian 5:12). Nasi prarodzice postąpili bardzo głupio, że z własnej woli wypowiedzieli posłuszeństwo Bogu i oddali władzę nad ludzkością diabłu, bo zło za sprawą diabła z demonami bardzo szybko opanowało cały świat i w czasach gdy Jezus, nasz Zbawiciel żył wśród ludzi diabeł chełpiąc się, w niezwykły sposób pokazał Mu "wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę”. Potem obiecał: „Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć” (Mateusza 4:8, 9; Łukasza 4:5, 6). Taka propozycja nie byłaby dla Jezusa autentyczną pokusą, gdyby diabeł nie panował nad tymi królestwami.
Oczywiście to Jehowa jest Bogiem Wszechmocnym, który stworzył ten cudowny wszechświat, jednak nadal jeszcze "cały świat podlega mocy niegodziwca” (1 Jana 5:19).
Kiedy szatan namówił Adama i Ewę do grzechu przeciw Jehowie, tak naprawdę stanął na czele buntu — buntu przeciw Bożemu sposobowi sprawowania władzy. Powiedział niejako: „Bóg jest złym Władcą, okłamuje swych poddanych i zabrania im dobrych rzeczy. Ludzie nie potrzebują, by nimi kierował. Sami lepiej potrafią decydować, co jest dla nich dobre, a co złe. A w ogóle to najlepiej, jeśli ja zacznę nad nimi panować”... Jak Bóg miał odeprzeć tak obraźliwe oskarżenia? Zdaniem niektórych powinien był po prostu zgładzić buntowników. Ale czy wtedy wykazałby, że zarzuty są bezpodstawne? Czy udowodniłby, że sprawuje władzę we właściwy sposób czy raczej pokazałby innym aniołom swoją potężną siłę? Kierując się doskonałym poczuciem sprawiedliwości, Jehowa nie uśmiercił buntowników od razu. Uznał, że potrzeba czasu, by zadowalająco odpowiedzieć na te podłe zarzuty i pokazać, jakim wrednym kłamcą jest diabeł. Postanowił więc, że przez pewien okres pozwoli ludziom sprawować własne rządy, oczywiście podległe szatanowi. Czy Adam i Ewa mieli rację, że zaufali diabłu, od którego przecież nigdy nie zaznali niczego dobrego? Szkoda, że dzisiaj te samolubne pradziady nie widzą jak ich potomstwo bardzo cierpi i w jakim podłym świecie żyje...
Obecny świat jako całość, niestety jest już nie do naprawienia! Biblia wyjawia, że już wkrótce Bóg zniszczy go w wojnie zwanej Armagedonem. Dopiero w ten sposób utoruje drogę sprawiedliwemu nowemu światu (Objawienie 16:14-16).
Pismo Święte zapewnia nas: „Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość” (2 Piotra 3:13; Izajasza 65:17), a ta „nowa ziemia” to nowe społeczeństwo prawych ludzi, którzy cieszą się uznaniem Boga. A przyszły i najwspanialszy Król, który żył kiedyś wśród ludzi i uzdrawiał chorych i karmił głodnych i za wszystkch oddał swoje własne życie, usunie te wszystkie nieudolne rządy tego świata i zajmie ich miejsce (Daniela 2:44). Potem dopiero zaprowadzi na ziemi raj! Prędzej czy później do tego dojdzie, a kto tego raju nie dożyje to
doleży...

Portret użytkownika Pesymista

  @Witaj n.. Ale się

 
@Witaj n..
Ale się rozpisałeś,,, ale doceniam to, patrząc
po stylu twojej pisowni zapewne jesteś Świadkiem
Jehowy, napisałeś że Lees ma racje, nie rozumiem
zbytnio tego, gdyż pokazujesz pełno wersetów na
poparcie swojej tezy, sam doskonale wiesz że każdy
jeden werset Biblijny można dopasować do różnych
przemyśleń, i interpretacji dyskusyjnej, Biblią można
manipulować w nie ograniczony sposób, dla przykładu
jest ponad 10.000 tys.wyznań chrześcijańskich, a nie jedna
nie prawdaż ? i każda z nich mówi o Bogu, piekle, i zbawieniu,
itd. Ale do rzeczy, skoro według Ciebie i Leesa, miała by
nastąpić wojna czyli obiecany armagedon, to powiedz mi
jak się to ma do tego że inne wersety, mówią że każdy musi
przyjąć znamie bestii bogaty i biedny, stary i młody, czyli
według was ma być najpierw armagedon, a później
przyjęcie znamienia bestii ? albo coś pomieszaliście i z
zapędem napisaliście posta, połykając, albo zamiatając
pod dywan inne wersety albo coś w tym rodzaju, póki co
jeśli nie macie dobrego uzasadnienia do tej wypowiedzi, dalej będziecie dostrzegani w lataniu na miotłach
A jeszcze jedno, co do tego węża w ogrodzie, nie 
czytałeś że jest napisane że wąż był najbardziej
sprytniejszy ze wszystkich zwierząt w ogrodzie ?
czyli w końcu był duchowy, czy materialny, bo coś
też mi dziwnego w twej wypowiedzi,
 

Portret użytkownika n..

W trzecim rozdziale,

W trzecim rozdziale, pierwszej księgi biblijnej czytamy o prawdziwym stworzeniu, wężu, że "był najostrożniejszym ze wszystkich dzikich zwierząt polnych, które uczynił Jehowa Bóg" oraz, że w tym decydującym momencie taki żywy i niegroźny zwierzak był w "ogrodzie". Z wyjaśnień Ewy przed Bogiem wynika, że nagle wąż przemówił do niej ludzkim głosem i dyskutując z nią zadawał konkretne pytania, lecz nie była to przyjacielska pogawędka o pogodzie. Ta rozmowa dotyczyła poważnych kwestii: przyszłych, zamierzonych i niezwykłych błogosławieństw dla ludzkości, w tym bezkresnego życia (a to wszystko za wierność potwierdzoną prostym testem) lub przekleństwa i śmierci za niewierność. Ewa zeznała, że to "wąż" ją zwiódł i namówił do jawnego buntu, lecz węże przecież nie mówią i nie mają o tak wzniosłych i niezwykłych sprawach zielonego pojęcia, bo nie ma takiej opcji. Nasza prababka była zatem pierwszą słodką idiotką. Ale najgorsze jest to, że "wężowi" uwierzył też doskonały i bardzo inteligentny Adam! Gdyby naprawdę kochał swego ojca, to najpierw opierniczyłby Ewę za jej jawną bezmyślność, koniecznie dając solidnego klapsa w słodką pupę, a potem niezwłocznie powiadomił o podejrzanym incydencie swego ojca Boga. Lecz on nie był wierny jak syn Boży Jezus, więc zaufał "brzuchomówcy", podłemu, przebiegłemu i bezczelnemu kłamcy, że od tej chwili będzie równy Bogu, a kara za bunt nigdy nie zostanie wymierzona!
Ostatnia biblijna księga już wprost nazywa "pradawnego węża" diabłem! (Objawienie 20:2)

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

News z ostatniej chwili:

News z ostatniej chwili: Turecka artyleria ostrzelała bazę lotniczą na północy Aleppo zajętą przez kurdyjskie wojsko!!! Następny ruch będzie Rosji!!! Tak się zastanawiałem nad przepowiednią: Wojna wybuchnie, gdy zostanie otrąbiony pokój: dzisiaj doszło do przełomowego spotkania papieża z Cyrylem - można by rzec, że w dwa największe kościoły chrześcijaństwa po stuleciach rozłamu ogłosiły właśnie pokój i pojednanie! Oby ta przepowiednia nie dotyczyła właśnie tego wydarzenia...

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

A jak widzę dzisiaj tę

A jak widzę dzisiaj tę zachlaną mordę szulca to krew w żyłach mi się gotuje. Jak taki nieuk, z podstawowym wykształceniem, taka zapijaczona morda śmie Polakom stawiać warunki i grozić użyciem siły??!!! Precz z germańskim pomiotem!!! A maliniak wygląda już jak pyza łowicka! Dobrze się podjada na prezydenckim garnuszku za pieniążki narodu, co? Prezes za wykonanie zadań dobre kąski w nagrodę daje?

Portret użytkownika piotr777777

Jeśli chodzi o filmik o 3 RP

Jeśli chodzi o filmik o 3 RP to świetny....szkoda tylko że smutny. Ale jedna rzecz tam mnie ujęła. Mianowice mowa tutaj o pseudo i nie pseudo kibicach. W moim mniemaniu....określę kibiców jako pewną warstwę społeczną....będzie ona chyba jedyną realnie działającą choć nieuwarunkowaną klasą ktora realnie mogłaby bronić naszego kraju. Przyjżyjcie się jak u Niemców tuszuje się gwałty imigrantów na obywatelach..PIS już po cichu ściąga imigrantów choć mówi inaczej a 500+ to jak zwykle mydlenie polakom oczu. W razie czego polacy bedą zamykani za nietolerancję bo nasz rząd....powiedzmy jasno jest na usługach niemiec i nie wierzcie Kaczynskiemu gdy przedstawia wrogość do Niemiec bo to zwykły trick. Jest tak samo obłudny jak ojciec dyrektor. Wracając do tematu. Pan komentujący sprawę z kibicami powiedział...że to są ludzie honoru i w rzeczywistości tak jest...Nie jestem kibicem i nie intersuje mnie sport nie mniej jednak w perspektywie lizodupstwa względem niemiec naród polski zmieni zdanie na temat kibiców bo to paradoksalnie jedyna warstwa w tym zgnitym kraju która zachowuje postawę patiotyzmu tylko w trochę innej formie. Nie ma się co oszukiwać i nie słuchajcie kaczki bo to piesek lobby żydowskiego tak samo jak i Rydzyk. Do tych ludzi należałoby systematycznie strzelać. Poznajcie historię...Nawet Piłsudzki był agentem niemieckim a co dopiero te ścierwa. Jeśli chodzi o trumnę na rewersie banknotu jest on jak najbardziej na miejscu. Miedzy innymi program 500+ jest gwoździem programu szkoda że do trumny właśnie. Pomijając już kwestię tego że 500+ to generator polskiej patologii. Szczytne to strasznie ale nasz kraj mentalnie nie nadaje się do tego typu prezentów. 500+ to korytarz dla uchodźców niestety. Władze wiedzą że Polak jesli dostanie kasę może chodzić z nożem w dupie i nie siadać dopuki kasa jest. To też właśnie robi się z nami. Polska za sprawą Wojtyly i jego Maryji stała się czysto pogańska odrzucając ofiarę przebłagalną Jezusa stąd też jest jak jest.Uważam że kiedy już dojdzie do wojny którą planują polska będzie w najgorszej sytuacji bo scenariusz tej wojny jest ściśle przygotowywany od lat. To nie jst średniowiecze że wojny są nie obliczalne. Oni wiedzą ilu ludzi ma zginąć i jakie tereny mają się ostać. Niech wam propaganda oczu nie mydli. Puki co opuszczajcie KK i nawracajcie się na chrześcijanizm który jest calkowicie poza zwanym wam kościołem. Polska to kraj umowny a my dzierżawimy obywatelstwo choć przykro to mówić że jest się śmieciem we własnym państwie. Naprawdę płacz......

Portret użytkownika wsciekła

przepowiednie

przepowiednie ,przepowiedniami ...
zajrzyjmy do realnej ksiazki mówiacej tylko prawde...
dla nieswiadomych jest to biblia...
I Tes 5 3-4 tam jest informacja ze kiedy sie bedzie mówiło o pokoju i bezpieczeństwie ,zacznie sie to o czym wszyscy wiedza tyle ze mysla ze to bajka.
za chwile sie zacznie dalszy ciąg końca obecnego systemu rzeczy.
 
 

Strony

Skomentuj