Rosja ostrzega Turcję, że wszystkie cele na ziemi i w powietrzu, zagrażające ich samolotom zostaną zniszczone

Kategorie: 

Krążownik rakietowy Moskwa - źródło: wikipedia

Od wczoraj cały świat zastanawiał się czy te 17 sekund w trakcie których rosyjski bombowiec wleciał w turecką przestrzeń powietrzną, nie stanie się przyczyną wielkiego globalnego konfliktu największych mocarstw. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że skończy się tylko na rosyjskich sankcjach względem Turcji i na poważnych groźbach zestrzelenia tureckich myśliwców o ile znowu zagrożą prowadzeniu operacji przeciwko ISIS.

 

Aby zapewnić większy poziom bezpieczeństwa operacji prowadzonej w Syrii względem dżihadystów w okolice prowincji Latakia przypłynie supernowoczesny krążownik rakietowy Moskwa zwany też niszczycielem lotniskowców. Na jego pokładzie znajduje się systemem rakietowy będący morską wersją słynnego S-300.

Rosyjski MON twierdzi, że Su-24 został zestrzelony na terytorium Syrii po wtargnięciu w trakcie pościgu dokonanego przez tureckiego pilota za sterami F-16. Wojskowi nazwali zestrzelenie ich maszyny celową prowokacją Ankary, która ich zdaniem wspiera otwarcie Państwo Islamskie i syryjską Al Kaidę. Zresztą nie tylko Turcja, bo wczoraj został tez zestrzelony rosyjski śmigłowiec, który uczestniczył w poszukiwaniach jednego z ocalałych pilotów Su-24. Jak pochwalili się islamiści dkonano tego za pomoca amerykańskiej broni.

Rosjanie oskarżają też Turcję o handlowanie z ISIS syryjską ropą naftową. Proceder ten jest wart podobno nawet półtora miliona dolarów dziennie. Pieniądze te pozwalają na ekspansję Kalifatu. Aby temu przeciwdziałać kolejnymi celami rosyjskiej operacji militarnej przeciwko Państwu Islamskiemu stała się infrastruktura wykorzystywana w produkcji i transporcie ropy naftowej. Prawdopodobnie agresywny ruch Ankary ma związek z tymi planami.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Zwykła antypropaganda armii

Zwykła antypropaganda armii rosyjskiej... Nie mniej jednak autor tego paszkwilu zabezpiecza się takim tekstem:
"Oczywiście niewiele osób miało możliwość zobaczenia BCI na tym okręcie oraz sprawdzenia rzeczywistych możliwości zamontowanego tam systemu dowodzenia, ale do jego oceny wystarczy analiza oglądanych z zewnątrz systemów antenowych."
Wystarczy...? No to się jeszcze okaże dębie... Przypomnę ci ten komentarz w odpowiednim czasie...

Portret użytkownika excar

Małe OT Znany portal

Małe OT
Znany portal ONETischer Beobachter jest portalem zależnym od międzynarodówki żydowskiej i wrogi nam Polakom ,ale w ciagu ostatnich dwóch lat nastąpił tam w komentarzach "przewrót pałacowy". Trole rządowe nawet pracując na najwyzszych obrotach nie są w stanie zagłuszyć mądrych komentarzy naszych rodaków,ba , a nawet nie już prawie zauważalni.Jeżeli już to jako ciekawostka przyrodnicza ,coś na kształt naszego Włodi czy klausa
Stara prawda sie sprawdza :im wróg bardziej naciska(propagandowo w tym wypadku) tym większy opór daje społeczeństwo. Ludzie pracy nie mają za wiele czasu na wielogodzinne poszukiwania w necie niezależnej informacji więc z przyzwyczajenia wskakują na onet ale tylko po czyste info bez narzuconego obrazu zdarzeń przez wrogą propagandę, czemu  dają wyraz w mądrych i często dowcipnych komentarzach. Naród się edukuje koledzy!!!

Portret użytkownika Zenek :)

"Witam serdecznie, choć w

"Witam serdecznie, choć w podłym nastroju Komendanta wątku i wszystkich piszących.

Wieści medialne:
– TVP Info wczoraj, wypowiada się obleśna menda, drugoplanowy antyterrorysta z serialu „07 zgłoś się” alias łysy gangster z Okęcia;
a) Rosja sama prosiła się o zestrzelenie
b) pytany o rozstrzelanych pilotów, z obleśnym uśmiechem: oni też strzelali

Ze „źródeł dobrze poinformowanych”
– od wczoraj najmocniejszym gambitem w szachach jest „zestrzelenie ruskiego samolotu”
– Niunia Jewropejska przedłuży sankcje wobec Federacji na następne 6 miesięcy, a czarna @ bezogoniasta dołoży swoje
– kilka firm tworzących gry komputerowe otrzymało zapytanie, czy stworzą grę „Zestrzelić ruski samolot”. Najwyżej punktowane ma być zestrzelenie samolotu z WWP, dodatkowe punkty za rozstrzelanie pilotów na spadochronie (patrz gra „Inwazja kurczaków”)

Informacje, których NIE potwierdzą żadne źródła, nawet „jedna pani drugiej pani”, wynikają natomiast niezbicie z analizy behawioralno-statystycznej:
wczorajsza akcja była przeprowadzona we współpracy żydowsko-tureckiej i przy bezpośrednim wsparciu yankesów, jako odwet za wizytę WWP w Teheranie i rozpoczęcie dostaw S-300 dla Persów
– akcję starannie przygotowano, w ramach zmyłki kebaby WYŁĄCZYŁY swoje stacje radarowe i radaru NIE używał samolot turecki. Trasa samolotu Federacji oraz naprowadzanie samolotu tureckiego nastąpiło via wojskowy satelita żydowski, z podświetleniem SU-24 wiązką laserową lub radiową z satelity jako wskaźnik celu. W rezerwie były satelity USA.
Sprawa się rypła, bo przeoczono opóźnienie sygnału via układy satelitarne i samolot spadł 4 km od granicy, miał spaść tuż przy lub nawet po stronie tureckiej
piloci zostali rozstrzelani na polecenie Erdogana, uzgodnione z yankesami

W trakcie wizyty w Moskwie król Jordanii przekazał WWP ultimatum czarnej @ bezogoniastej:
– natychmiastowe wstrzymanie wszelkich dostaw broni do Iranu
– natychmiastowe „zawieszenie broni” z terrorystami
– zgoda na rezolucję RB ONZ zezwalającą na 50-tys. korpus interwencyjny NATO w Syrii pod flagą ONZ
– Federacja w ciągu miesiąca „spływa” z Syrii

W przypadku nie zastosowania się samoloty Federacji mają być zestrzeliwane podobną metodą (naprowadzane satelitarne, neutralizacja którego wymagałaby zestrzelenia yankeskich satelitów wojskowych), ale z użyciem zaawansowanej broni plot dostarczonej terrorystom.

WWP ma termin – zgodzić się na ultimatum najpóźniej w trakcie niunijnej hucpy „klimatycznej” w Paryżu
Dodatkowo wczorajsze wydarzenia zaostrzyły rywalizację różnych grup na Kremlu i dodały skrzydeł popłuczynom pojelcynowskim."

(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/11/25/syria-56-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-76668)

Portret użytkownika excar

Jak kupisz kanister

Jak kupisz kanister kradzionego paliwa to jesteś paserem . Turcja jest w tej chwili paserem kupującym setki cystern dziennie (od kilku dni coraz mniej,stąd ten incydent z Su 24). Panowie Erdogan ,ojciec ze synalkiem to zwykli paserzy tylko na dużą skalę.Kupują kradzioną syryjczykom ropę i tyle

Portret użytkownika Ogo Pogo

Z wielkim szacunkiem do

Z wielkim szacunkiem do wszystkich komentujących.USA zarządzane przez Żydów.Na Kremlu również Żydzi.Francja ,Wlk.Brytania podobnie i w końcu Izrael.To ich szachy ,ich spektakl,na nasz gojów użytek.To ich zabawa  w której jedynie my goje ruscy,polscy,angielscy syryjscy,arabscy i jeszce inni scy ponosimy ofiarę,prawdziwą ofiarę naszego życia,naszej przyszłości w imię niewolnictwa naszych dzieci.

Strony

Skomentuj