Rosja oskarżyła serwis YouTube o ingerowanie w jej wewnętrzne sprawy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Rosyskie władze oskarżyły popularny serwis wideo YouTube o nadmierne rozpowszechnianie informacji o protestach opozycji. Rosyjski urząd uważa, że amerykańska firma nie powinna ingerować w suwerenne sprawy Federacji Rosyjskiej. 

Roskomnadzor, czyli rosyjski urząd ds. komunikacji, ogłosił, że wysłał skargę do firmy Google, a więc właściciela serwisu YouTube. W piśmie zwrócono uwagę, że użytkownicy posiadali zbyt duży dostęp do informacji o nielegalnych protestach opozycji, mających na celu wywołanie politycznej destabilizacji. Oświadczenie pojawiło się dzień po tym, jak przeciwnicy Władimira Putina zorganizowali największą demonstrację od wielu lat. Około 50 tysięcy osób zgromadziło się w Moskwie, aby zaprotestować przeciwko, ich zdaniem, nieuczciwym wyborom do rady miasta. 

 

Ponad 130 osób zostało zatrzymanych przez policję, która dostała nakaz spacyfikowania tłumu, podążającego w kierunku Kremla. Roskomnadzor sądzi, że szerzenie politycznej propagandy w serwisie YouTube może podburzać społeczeństwo przeciwko panującej władzy. Warto zaznaczyć, że była to już trzecia z kolei demonstracja w Moskwie, która zakończyła się masowymi aresztowaniami. 

W związku z nasilającymi się protestami, rosyjscy urzędnicy oskarżyli zagranicznych agentów o wzniecanie konfliktów. W zeszłym tygodniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało na rozmowę zastępcę szefa ambasady USA, ponieważ jej strona internetowa opublikowała mapę protestu, ostrzegając obywateli USA, by omijali ten obszar. Ministerstwo uznało, że udostępnienie schematu nielegalnego wydarzenia może być postrzegane jako ukryte zaproszenie do przyłączenia się do buntu społecznego. Oberwało się również niemieckiemu dyplomacie, ponieważ agencja informacyjna Deutsche Welle rzekomo miała wspierać wiece w swoich mediach społecznościowych.

 

Roskomnadzor na chwilę obecną nie zagroził konkretnymi akcjami przeciwko Google, ale przyznał, że Moskwa będzie miała prawo do odwetu, jeśli amerykańska firma nie zatrzyma szerzenia propagandy antyrządowej. W przeszłości rosyjski urząd domagał się od Google'a, aby ukrywał w wynikach wyszukiwania strony, które zostały zakazane przez władze na Kremlu.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Nie znam się na algorytmach

Nie znam się na algorytmach promocji, ale mnie nie biły po oczach na YouTube żadne filmy z protestów w Rosji, choć większość materiałów stamtąd oglądam po rosyjsku.

Jakiś miesiąc temu zdarzyło się, że YT podsuwał mi jakieś śmieci w charakterze promocji. Załatwiłam się z nimi w sposób systemowy, tj. usuwałam z widoku, zaznaczając opcję "Nie interesuje mnie to". Była pewna strata czasu i lekka irytacja, fakt.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika normalny as

Zaraz bedzie, zE zamkneli w

Zaraz bedzie, ze zamkneli w realu - tylko czekac na INZYNIERA;)

ehhh... zapomnialem jeszcze o Kai, ze robi listy z Jurkiem

i ze trzba uwazac i siecmodlic, BYLEBY NIE MOWIC O TYM CO SIE DZIEJE W POLSCE.
BEDZIEMY MOWIC CO SIE DZIEJE W POLSCE!

 

np

 

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie:

 

Portret użytkownika normalny as

Cena uwaga. Pisalem gdzies

Cenna uwaga. Pisalem gdzies wczesniej, ze dlugo czytam portal ale musialem sie wlaczyc w ta dyskusje, ze wzgledu na skale propagandy jaka tutaj sie szerzy.
Tak jestem mega wkurzony na takie zaklamywanie i mydlenie oczu. Wlaczyl mi sie sprzeciw!

Strony

Skomentuj