Rosja oskarża Ukrainę o sprowokowanie ataku na MH17 i wzywa USA do opublikowania zdjęć satelitarnych

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Dzisiaj w Moskwie odbyła się oficjalna konferencja prasowa, w trakcie której Rosja odniosła się do zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego z 298 osobami na pokładzie. Oczywiście wersja jaką usłyszeliśmy odbiega nieco od tego co za pewnik uznają już media zachodnie.

 

 

Przede wszystkim Rosjanie zwrócili uwagę na obecność w okolicy incydentu należących do Ukrainy systemów rakietowych BUK-1. Jako dowód pokazali oni zdjęcia satelitarne przedstawiające kilka kompletnych systemów rakietowych zgrupowanych na południowym-wschodzie Ukrainy.

 

Rosyjscy wojskowi oświadczyli, że jest to bardzo dziwne, że Ukraińcy sprowadzili w rejon walk systemy BUK, bo przecież separatyści nie dysponują ani śmigłowcami, ani myśliwcami, co zatem miały strącać? Poza tym rosyjscy wojskowi twierdzą, że ich systemy nasłuchu zarejestrowały, że ukraińska armia uruchomiła 17 lipca radarowy parasol powietrzny. Oficerowie sugerowali, że ma to jakiś związek z zestrzeleniem.

Oprócz tego Rosjanie zwrócili uwagę na obecność w korytarzu powietrznym MH17 samolotu wojskowego SU-25. Wojskowi powiedzieli, że oczekują na wyjaśnienia, co robił tam myśliwiec w cywilnym korytarzu powietrznym. Na dodatek leciał na podobnym pułapie, co Boeing.

Generał Andriej Kartopolow oświadczył, że ukraiński SU-25 leciał 3 do 5km od MH17. Padły sugestie, że to ten samolot mógł zestrzelić MH17, a potem oddalił się. Oficer zachęca USA do opublikowania tego co zarejestrował ich satelita, który w chwili zestrzelenia B777 znajdował się akurat nad wschodnią Ukrainą.

Można to odebrać tak, że Rosjanie nieśmiało sugerują, że to Ukraińcy zestrzelili, albo przynajmniej sprowokowali zestrzelenie malezyjskiego Boeinga. Ich celem miało być umiędzynarodowienie lokalnego konfliktu, co odbywa się obecnie i chyba się udało.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ben

 Może Smoleńsk  nie wypalił i

 Może Smoleńsk  nie wypalił i syjonistycznoamerykańskie psy  rozpetali na Ukrainie majdan  i  mamy to co planowali od dawna wejście  wojsk nato i rozpentanie armagedonu.
Dziwne to wszystko czyzby  Smoleńsk to   tylko rozgrzewka  ,a Ukraina jest finałem  
Syjonistycznoamerykańskie psy zawsze  tak robiły i robic bedą   szkolą terortystów póżniej z nimi walczą  tak poprawdzie sami sa terorystami tego świata

Portret użytkownika proste

jeśli był tam su 25 to

jeśli był tam su 25 to najprawdopodobniej eskortował cywilny statek- proste- wystrzelił flary itp... niestety nie udało mu się przejąć rakiety która została wystrzelona bez sensu w stronę samolotu lecącego na pułapie i korytarzu cywilnym- wszelkie tłumaczenia to propaganda i robienie sieczki z umysłów ludzi- takie artykuły powinno się KASOWAĆ do bulu włącznie z większością komentarzy.

Portret użytkownika koń który mówi

Bzdura. Wystarczy popatrzeć

Bzdura. Wystarczy popatrzeć na trasę po której poruszało się 10 innych, wcześniejszych rejsów - wszystkie leciały z dala od strefy wojennej. A ten nagle został skierowany wprost nad ukrainę. Ta droga była wręcz dłuższa dla samolotu i nie było żadnego logicznego powodu poza jednym - urządzić fajerwerki.
Dodam, że polecenie zmiany kursu wyszło od ukraińców lub kogoś podającego się za ukraińców. Warto w tym momencie przypomnieć słowa hiszpańskiego kontrolera lotów, który na twitterze alarmował, że ludzie podający się za ukraińców wtargnęli do wieży i zaczęli im grozić i po prostu wyrzucili ich ze stanowisk. Po co?

Portret użytkownika inka

najsmutniejsze jest to że

najsmutniejsze jest to że prawda nie ma już znaczenia  - jest cel - wywołanie wojny w Europie wschodniej i jest eskalacja środków do jego realizacji - ciekawe czy posuna się do zamachu na córke Putina - jednak nie wierze że to go ruszy - a nawet jeśli to polityk a nie narwany chłoptaś i tego nie okaże - wie że III wś tak czy tak zawita do wót Rosji - wygrywa czas przygotowując się technicznie i militarnie oraz informatycznie - wie że w pewnym momencie adwersarze zrezygnuja z szukania pretekstu... "kartaginę nalezy zburzyć" - dostatecznie długo powtarzane zakiełkowało w umysłach rządzacych jako panaceum na zatkane szalety w Rzymie czy problemy z czymkolwiek... zniszczyć Rosję i świat momentalnie zamieni się w raj...tylko czy aby na pewno? 

Portret użytkownika laqs

To już jest smieszne. "Oficer

To już jest smieszne. "Oficer zachęca USA do opublikowania tego co zarejestrował ich satelita". To Rosja nie ma swoich satelitów śledzących pole walki? Dzisiaj żadne zdjęcia animacje nie są dowodami w sprawie. Jak się kogoś oskarża to trzeba mieć niezbite dowody, a nie kazać drugiej stronie je przedstawić. Nasuwa się tu przysłowie" Tonący brzytwy się chwyta".

Portret użytkownika koń który mówi

No właśnie. Jak się oskarża

No właśnie. Jak się oskarża albo nagłaśnia coś medialnie to trzeba mieć niezbite dowody. Dlaczego więc USA i wszystkie europejskie ścierwomedia od momentu katastrofy biją pianę, że to Rosja i rosyjski system rakietowy strącił samolot? Gdzie dowody?
A dlaczego ukraina nie zrobiła nic po tej rzekomej katastrofie? To Rosjanie zbierali ciała i odnaleźli skrzynki oraz przekazali to wszystko do Holandii i Malezji. Natomiast syjonistyczny rząd ukrainy jedynie zieje nienawiścią i fałszywymi oskarżeniami.

Portret użytkownika inka

zauwaz że USA oraz Ukraina

zauwaz że USA oraz Ukraina ogranicza się d oskarzeń - i w twoim mniemaniu to wystarczy? W jakich czasach zyjemy? Nie ma pojedynku na dowody i argumenty tylko co? To zlikwidumy sady skoro nic już nie jest dowodem - po co sie wwygłupiac z ta cywilizacja i prawami - nie ma dwodów więc co jest?  Ten ma rację kto głośniej krzyczy i zapłacił większej liczbie klakierow?

Portret użytkownika Cosiek

Przede wszystkim Rosjanie

Przede wszystkim Rosjanie zwrócili uwagę na obecność w okolicy incydentu należących do Ukrainy systemów rakietowych Buk-M1. Jako dowód pokazali oni zdjęcia satelitarne przedstawiające kilka kompletnych systemów rakietowych zgrupowanych na południowym-wschodzie Ukrainy. Rosyjscy wojskowi oświadczyli, że jest to bardzo dziwne, że Ukraińcy sprowadzili w rejon walk systemy Buk, bo przecież separatyści nie dysponują ani śmigłowcami, ani myśliwcami, co zatem miały strącać? 

Strony

Skomentuj