Rosja osiągnęła taką samą siłę uderzenia jądrowego jak USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosja po raz pierwszy od początku XXI wieku dogoniła Stany Zjednoczone pod względem liczby środków do przenoszenia broni jądrowej. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych danych opublikowanych przez amerykański Departament Stanu. Rosjanom udało się nadrobić zaległości w liczbie środków przenoszących broń jądrową zarówno w ramach strategicznych sił jądrowych jak i w liczbie głowic jądrowych rozmieszczonych na pojazdach.

 

Dane dotyczące liczby środków do przenoszenia broni jądrowej zostały przekazane do Waszyngtonu z Moskwy w ramach zobowiązań w traktacie rosyjsko-amerykańskim w sprawie strategicznych zbrojeń ofensywnych (START-3). Pozwala on na określone ilości środków przenoszenia broni jądrowej - takie jak atomowe okręty podwodne z rakietami balistycznymi, bombowce strategiczne i międzykontynentalne pociski balistyczne.

Okręt podwodny typu 955 - źródło: RIA Novosti

Parytet został osiągnięty poprzez przyjęcie na stan rosyjskiej marynarki wojennej nowych atomowych łodzi podwodnych projektu 955, wyposażonych w rakiety typu Buława z wieloma głowicami. Ostatnio włączono do służby drugi okręt tego typu, "Aleksander Newski", który jest uzbrojony w 16 pocisków, z których każdy jest wyposażony w sześć głowic.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Fajny i ciekawy znalazłem

Fajny i ciekawy znalazłem komentarz pod poniższym artykułem z ONETU :
 
 Ta dymisja to chyba za te wielkie SUKCESY ukraińskie armii, o których tak szumnie i entuzjastycznie informowały media GADZINOWE w Polsce.
Rosjanie mieli być wywożeni z Ukrainy w trumnach całymi tysiącami a dzielne oddziały Nazi-Gwardii lada dzień miały wyzwolić uciemiężony i sterroryzowany naród Donbasu i Ługańska. Ja już nie mówię o ogromnych stratach jakie mieli ponosić tzw terroryści. Dzielny żołnierz ukraiński jedną kulą potrafił zabić czterech terrorystów. Taki był wyszkolony.
Tylko nikt nie potrafi w tych mediach wyjaśnić, jak to się stało że 40% ukraińskiej techniki wojskowej trafiło w ręce tzw terrorystów a 30 zostało całkowicie zniszczone. Dla tego co zostało zabrakło paliwa.
Gdyby nie PUTIN i jego inicjatywa rozmów pokojowych powstańcy szturmowali by dziś okrążony Kijów. Przy czym BANDEROWCOM do obrony pozostawały by już tylko trójzębne widły. Banderowcy powinni Putinowi postawić wielki pomnik na MAJDANIE z najdroższego marmuru..
 

Ukraina: dymisja ministra obrony i przemówienie prezydenta do narodu

Ważne zmia­ny w ukra­iń­skim rzą­dzie. Mi­ni­ster obro­ny Ukra­iny ustą­pił ze sta­no­wi­ska. Po­in­for­mo­wał o tym pre­zy­dent Petro Po­ro­szen­ko na swo­jej stro­nie in­ter­ne­to­wej. Szef ukra­iń­skie­go pań­stwa wy­gło­sił rów­nież prze­mó­wie­nie do na­ro­du, w któ­rym oświad­czył, iż liczy na cał­ko­wi­te wstrzy­ma­nie ognia na linii walk z se­pa­ra­ty­sta­mi już w naj­bliż­szych dniach.
http://wiadomosci.onet.pl/ukraina-dymisja-ministra-obrony-i-przemowienie-prezydenta-do-narodu/qnq64

 

Portret użytkownika Medium

achiles napisał: Fajny i

achiles wrote:

Fajny i ciekawy znalazłem komentarz pod poniższym artykułem z ONETU :
 
(...)Tylko nikt nie potrafi w tych mediach wyjaśnić, jak to się stało że 40% ukraińskiej techniki wojskowej trafiło w ręce tzw terrorystów a 30 zostało całkowicie zniszczone. Dla tego co zostało zabrakło paliwa.
Gdyby nie PUTIN i jego inicjatywa rozmów pokojowych powstańcy szturmowali by dziś okrążony Kijów. 
(...)
Toż wściekli są na Putina w Noworosji! 
Choć z drugiej strony Noworosja to zbyt cenny plan do walki z całą tą "kabałą" (MFW) - patrz w mojej stopce ↓ Siergiej Daniłow, by nadmiernie szybkie działanie militarne było zbyt wcześnie przed działaniami strukturalnymi.
 

Portret użytkownika achiles

USA i ZACHÓD, są już

USA i ZACHÓD, są już przegrani, ROSJA zawarła cichy sojusz CHINAMI i już nic a nic tego nie powstrzyma. Ani FR, nie wybaczy STANOM  tego co im zrobili na MAJDANIE z UKRAINĄ, ani CH.R.L nie wybaczy tego co im chcieli powtórzyć w HONGKONGU i tego jak im mącą STANY, na PACYFIKU. Wojny z tego raczej nie będzie na skalę globalną, bo nikomu ze stron to się, nie opłaca. Mogą być jeszcze jakieś mniejsze, lub większe potyczki w skali REGIONALNEJ, ale wschód już przejrzał ZACHÓD i zjednoczony, jest do tego odpowiednio przygotowany. No i sentymenty w rywalizacji gospodarek WSCHODU I ZACHODU, dobiegły ku końcowi i pozostanie tylko suchy, zimny i wyrachowany pragmatyzm. A ZACHÓD ze swoim mega gigantycznym zadłużeniem, będzie musiał bankructwo przeprowadzić.

Portret użytkownika gość1

Chiny to nowoczesne państwo -

Chiny to nowoczesne państwo - wystarczy pooglądać jak dziś wygląda Szanghai. Oni nie czerpią wzorców z Rosji. Dużo chińczyków mieszka w USA. nie sądzę by nagle powstała między nimi jakaś nienawiść i wojna na wyniszczenie. Amerykanie nie chcą niszczyć Szanghaju a Chińczykom nie zależy by niszczyć Nowy Jork. Podejrzewam że chińcycy swobodnie podróżują do USA w celach turystycnych i zarobkowych. Nie nakręcajcie spirali nienawiści w mediach a wszystko będzie dobrze.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Chiny sprytnie wykorzystują

Chiny sprytnie wykorzystują swoją przewagę nad USA, bo maja ich w swoich kieszeniach i dokąd będą mogli jeszcze z USA coś wyciągnąć, będą się do nich przyjaźnie uśmiechać i nisko po chińsku kłaniać.
 Ale Chińczycy to mądry naród i wie, że USA bojąc się tej zalezności i potegi gospodarczej będą starły się ich zniszczyć...
wszelkimi dostępnymi środkami.
 I będą trzymać z Rosją..

Portret użytkownika achiles

Chińska Republika Ludowa

Chińska Republika Ludowa wezwała Rosję do wspólnych działań względem zachodu .
Chińczycy nazywają zachodnie sankcje względem Rosji powżnym błędem i wzywają Rosję do dania wspólnej odpowiedzi zachodowi i wspólnie przeciwdziałać ewentualnym "kolorowym rewolucjom" ogłosił Yan Van . 

Van uznał piękne Soczi za przykład rozwoju całej Rosji i pokreślił , że zachód popełnia naprawdę poważny błąd dążąc do ekonomicznej konfrontacji z Federacją.
Agencja TASS pokreśla słowa chińskiego polityka , że jest niezwykle ważne dla Rosji i Chin , aby w czasach krytyki mówić jednym głosem . 

"Jesteśmy pewni , że Rosjanie przezwyciężą obecne trudności" - stwierdził chiński zastępca przewodniczącego rządu . Przypomniał , że prezydent Rosji - Władymir Putin , oraz przewodniczący CPR Si Tszinpin odbyli już szereg negocjacji ws wzajemnej wspólpracy .

Zdaniem Van Yan , obecnie kraje zachodnie próbuja dokonać "kolorowej rewolucji" w Honkongu , w celu zatrzymania ekspansji zachodniej powstają rosyjsko-chińskie komisje współpracy
http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/rosja-i-chiny-razem.html
 
To jest już fakt postanowiony, a z faktami, nie ma co się spierać .

Strony

Skomentuj