Rosja odrzuciła traktat o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji powiadomiło we wtorek o całkowitym wycofaniu się z prac wspólnej grupy konsultacyjnej do spraw Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie. Niektóre polskie media piszą, że kraj tym samym postanowił wznowić wyścig zbrojeń.

 

W 1990 roku w Paryżu podpisany został traktat, który dotyczył ograniczenia poszczególnych rodzajów uzbrojenia pomiędzy państwami NATO a dawnym Układem Warszawskim. Porozumienie miało zapobiec powstawaniu konfliktów zbrojnych na naszym kontynencie i kojarzone jest z zakończeniem zimnej wojny. Jednak najnowsza decyzja Rosji wskazuje, że najwyraźniej znów stajemy w obliczu kolejnego wyścigu zbrojeń.

 

W 2007 roku, kraj zawiesił swój udział w traktacie, ponieważ Stany Zjednoczone powiadomiły o planach budowy tarczy antyrakietowej oraz dodatkowych baz wojskowych w Europie. Trzy lata później Rosja przestała wpuszczać inspektorów do swoich baz a dziś całkowicie wycofuje się z porozumienia, przy czym oskarża NATO o jego nieprzestrzeganie i wykorzystywanie sytuacji na Ukrainie do dalszej ekspansji. 

 

Jakby tego było mało, MSZ Rosji poinformowało o tym, że kraj posiada prawo do rozmieszczenia broni nuklearnej na Krymie ale natychmiast dodano iż nic nie wiadomo na temat tego, czy taka broń faktycznie już się tam znajduje. To z pewnością nie wróży dla Europy niczego dobrego, w tym również dla Polski, która oskarżana jest przecież o udział w zamachu stanu na Ukrainie.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/2015/03/10/us-russia-crisis-europe-security-idUSKBN0M61RH20150310

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-declares-the-right-to-deploy-nuclear-weapons-to-crimea-10100241.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Ws Tomahawkow - Trudno zeby

Ws Tomahawkow - Trudno zeby ruscy nam mowili co mamy robic i jaka bron kupowac, szczegolnie ze napadaja i rozwalaja sasiednie kraje. Oczywiscie ze im to nie na reke, a jakże. Panie Lawrow niech Pan pilnuje wlasnego burdelu w granicach FR. Do Polski panu daleko - i spolecznie i mentalnie wiec niech sie Pan nie wtraca. Ruskij mir niet w Polszy.

Portret użytkownika ewa11

wiesz co wlodii? nikt z nas

wiesz co wlodii?
nikt z nas nie zna prawdy i pewnie dlugo nie pozna!
ale wydaje mi sie,ze ty poprostu zazroscisz Rosjanom,ze maja prezydenta za którego sie nie muszą wstydzić!
takiego co dumnie może sie pokazać światu!
takiego co wie,ze wielu czuje rsepekt przed nim!
ty (my)nie masz takiego,bo jesli tak lekko siegnac pamięcią
to byl elektryk pusty jak bęben dobosza,potem kwasiak co teraz odpala
menore czy chanuiki,następnie aktor z metra cięty,obecnie ktoś-kto
z pija z innych kieliszków,albo myli siedzenie ze stopniami!
koszmar parodia jakaś,niech teraz wybiorą dode(nie mylić z duda)
i kabaret totalny!
i jak tu nie zazdrościc!Krola zamienilismy na coraz to większych blaznow!
Polacy czy wy nie macie wstydu gloasowac na aktorską elitę!
to ma byc rząd!wladza!
 

Portret użytkownika JKJP

Dumę i respekt powinno czuć

Dumę i respekt powinno czuć się wobec narodu i państwa, nie jednej osoby. Respekt w wypadku putina mylisz ze strachem wobec jego nieprzewidywalności. Prezydent powinien godnie reprezentować (jak sama nazwa wskazuje) na arenie międzynarodowej, być osobą o nieposzlakowanej opini oraz poczuciu taktu i sprawiedliwości. Putin wymienionych cech nie posiada, raczej jest mu bliżej do systemu monarchicznego, lecz wtedy nie można mówić o państwie demokratycznym. O naszym państwie mogę powiedzieć tylko, że dogorywa w nim system wpajany od II wojny światowej, system poplecznictwa i układów. Na część rzeczy rządzący nie mogą sobie już pozwolić, na część w dalszej części mogą. Z dwojga złego wolę prezydenta ciapowatego bez władczych ambicji niż takiego z imperialnymi zapędami. Ambitni i budzący respekt powinni być nasi generałowie i siły zbrojne w myśl zasady "chcesz pokoju, szykuj się na wojnę".

Portret użytkownika Marcin2

Ludzie weźcie się już

Ludzie weźcie się już ogarnijcie bo tym co pokazujecie na forum nic nie wskóracie,wyzywcie się od połaconych,żydów,Rusofobów i innego typu rzeczy. 
Takim działaniem nic nie zdziałacie a chcecie by to wasze racje były najważniejsze i niech to do was dotrze,że są na tym świecie ludzie co po prostu z waszym zdaniem się nie zgadzają i nie są opłaceni. 
Jeszcze wyzywacie ich od Rusofobów bo co bo nie lubią polityki Putina to trzeba ich nazywać Rusofobami ? 
Równie dobrze mogę was wyzwać od Antysemitów i Amerykanofobistów dlatego nigdy nikt was nie weźmie na powarznie. 
Ta wypowiedz dedykuje ludziom "Oświeconym i szukającym prawdy" co z Prawdą nie ma nic wspólnego. 
I nie oglądam TVN bo będziecie mnie jechać za to nie to są moje przemyślenia na temat waszego zachowania.

Portret użytkownika achiles

A teraz czytamy wiadomość, że

A teraz czytamy wiadomość, że Polska chce zakupić nagle i pilnie Tomahawki. Zawsze bylem za dobrym uzbrojeniem Polski, szczególnie w broń defensywną. Ale, jako że coś tam wiem o uzbrojeniu, to dokładnie wiem o co chodzi. Nasze obecne władze, nieudolnie udające Polaków mają jeden tylko cel - wymordować kilkanaście milionów Polaków rękami Rosjan i/lub Ukraińców. I jest ten cel realizowany bardzo konsekwentnie. Chodzi im tylko o to, aby jakoś Rosjan sprowokować od uderzeń na Polskę, najlepiej atomowych. Oczywiście Polska jest i ma być całkowicie bezbronna w wypadku takiego ataku, i ci politycy udające Polaków bardzo o to dbają, jest bezbronna. Ale tomahawki są dobre do dużej prowokacji. Mają zasięg ponad tysiąc kilometrów, więc i do Moskwy dolecą. Bardzo trudne do wykrycia przez radary, Rosjanie muszą założyć że tylko część wykryją. Głowica może być konwencjonalna (pół tony), więc jakieś straty będą w razie ataku (ale do przyjęcia, Rosja od tego nie padnie na kolana). Ale może też być atomowa, a Rosjanie nie wiedzą jakie są naprawdę głowice. Więc? Jaka jest sytuacja? Oni wiedzą doskonale że celem obecnych władców Polski jest wymordowanie maksymalnej ilości Polaków (dowiodły to jasno entuzjazmując się banderowcami). Więc ci władcy okrutni i skrajnie zdegenerowani bez wahania wydadzą rozkaz odpalenia tych Tomahawków w kierunku Rosji, doskonale wiedząc jak straszna będzie riposta. Sami oczywiście wcześniej zwieją z Polski tymi nowymi autostradami, które na tę okoliczność zostaną wyłączone z cywilnego ruchu, zostaną obstawione wojskiem i ochroniarzami i prawo wjazdu będą mieli tylko posiadacze odpowiednich przepustek. Jak kto ma pamięć, to mógł zauważyć że antyrosyjska obsesja jest bardzo ostro nakręcana dopiero od kilku lat, od czasu gdy zostały ukończone autostrady na zachód.

Portret użytkownika Wlodi

Ukraina dziękuje Putinowi że

Ukraina dziękuje Putinowi że składając w ofierze tysiące młodych ludzi pomogła zaspokoić Putinowi jego chore ambicje.
Naród rosyjski również dziękuje Putinowi za możliwość złożenia ofiary w postaci synów i mężów na ołtarzu chorych ambicji fuhrera Putina.

Ps. To ze cala rzesza tu kocha swego ruskiego fuhrera i bandytow spod czerwonej gwiazdy nie oznacza ze macie racje. Bede przeciwko rosji za tysiace krzywd jakie wyrzadzila Polakom - jak swiat swiatem byli agresywnymi dzikusami bez rozumu i nic sie nie zmienilo. Slaby narod ruski rzadzony przez ciemiezycieli. Nikt tam nawet glowy nie podniesie bo od wiekow tak zyja. I co gorsza chcieliby by inni zyli tak samo. Projekt zsrr upadl, projekt noworosja upadl, projekt federacja rosyjska upada.., z czym do ludzi...
Teraz rozpetuja wojny bo putinek nie ma juz innej opcji by ktos bral go pod uwage. Ostatnia jego opcja to wojny regionalne. Tylko tak ma szanse utrzymac wladze choc to tez niepewne. I za to zasluguja na potepienie. Bez nich bylby spokoj.
Przyjdzie moment ze nie da sie wszystkich tragedii wytlumaczyc obama i zydami. Wtedy nadejdzie czas na putina

Portret użytkownika lolo

Wiesz @Wlodi nawet bym się z

Wiesz @Wlodi nawet bym się z Tobą zgodził w pewnym stopniu. Jednakże - z mojego punktu widzenia - problem tkwi w tym, że zarówno Ty jak i Twoi adwersarze uważacie, że Putin to taki samodzielny niezależny i samofinansujący się władca. A dla mnie zarówno on jak i Obama, jak i inni "umiłowani przywódcy" realizują cele ważniejszych od siebie. Uzasadnienie: np. depopulacja. Powtórzę za jednym z atrykułów z sieci, że aktualnie są dwie drogi realizacji: pandemia czyli szczepionki i wojna. Można dodać jeszcze jedną - zatruta żywność. Była tam mowa jeszcze o kataklizmie globalnym ale to nie na tym poziomie techniki, choć zapewne jakieś możliwości w ograniczonym zakresie tam są. Co do wojny... no to muszą być  wrogowie. Tak ludzie pokojowo usposobieni przecież za broń chwytać nie będą. No to jakoś to trzeba rozdmuchać nastroje wykorzystując np. poczucie niesprawiedliwości. A pretekstów w dzisiejszym postępowym świecie nie brakuje. Nie brakuje... I każdy jest uzasadniony w imię, nomen omen, prawa i sprawiedliwości. Dziejowej.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika hajsownik

Pewnie przydało by się

Pewnie przydało by się wyłapać tych zdrajców z ''polskiego rządu'' i osądzić ich między innymi za prowokowanie majdanu, by pogodzić się z ruskimi, ale czy ktoś mógłby napisać co Polska zrobiła na majdanie oprócz Kaczyńskiego promującego obalenie nie przychylnego Unii (zachodnio) Europejsatej prezydenta ?

Portret użytkownika Olgierd

Dziadek prosił przekazać, że

Dziadek prosił przekazać, że w takim razie trzeba koniecznie wysłać biednemu Putinkowi i biednej małej Rosji oblężonej przez cały zły wielki wrogi świat tak z 300 T-72 z naszych magazynów. Bo nam nie potrzeba, bo nikt na nas nie napadnie, a jak się całkiem rozbroimy, to będziemy całkiem bezpieczni i Putin sie ucieszy i nas pochwali i poklepie po pleckach i wszyscy będą tacy szczęsliwi, a bracia Słowianie będa się kochać, a źli Amerykanie pójdą sobie precz.

Strony

Skomentuj