Rosja objęła przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ!

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

W ostatnich latach przekonujemy się, że ONZ i jej agendy to niebezpieczne organizacje. Dość wspomnieć o IPCC, który zaplanował pauperyzację społeczeństw z powodu dwutlenku węgla czy WHO, które przeorało cały świat z powodu chińskiej grypy. Jest jeszcze jedna ważna instytucja ONZ - Rada bezpieczeństwa i tak się składa, że wczoraj rotacyjne przywództwo w niej objęła Rosja prowadząca brutalną wojnę przeciwko Ukrainie.

 

Rada Bezpieczeństwa ONZ (ang. United Nations Security Council, UNSC) to jeden z sześciu organów ONZ, który został ustanowiony w celu utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. Rada składa się z piętnastu członków, w tym pięciu stałych - USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chin i Francji, a także dziesięciu niestałych, którzy są wybierani na dwuletnie kadencje przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 

Głównym zadaniem Rady Bezpieczeństwa ONZ jest podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym rozpatrywanie zagrożeń dla pokoju, decydowanie o wprowadzeniu sankcji, zatwierdzanie misji pokojowych oraz podejmowanie decyzji dotyczących zastosowania siły zbrojnej przez państwa członkowskie ONZ.

 

Decyzje Rady Bezpieczeństwa ONZ są wiążące dla państw członkowskich ONZ i powinny być realizowane przez wszystkie państwa członkowskie. Jednakże, Rada Bezpieczeństwa ONZ czasami krytykowana jest za brak skuteczności w podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych. Teraz Rosja będąc stroną w wojnie z Ukrainą, powinna zatem prowadzić działania prowadzące do ustanowienia zawieszenia broni, tymczasem robi wręcz odwrotnie.

 

Czy zdażało się w przeszłości, żeby kraj prowadzący wojnę przewodniczył Radzie Bezpieczeństwa ONZ? Oczywiście i to wielokrotnie. W 1950 roku, w trakcie wojny koreańskiej, rolę przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa ONZ pełniły Stany Zjednoczone. Oprócz tego od czasu powstania Rady Bezpieczeństwa ONZ w 1945 roku, kilka krajów prowadzących wojny (lub uczestniczących w konfliktach zbrojnych) pełniło rolę przewodniczącego Rady. Były to między innymi Francja (w czasie wojny algierskiej w 1956 roku), Wielka Brytania (w czasie konfliktu zbrojnego na Cyprze w 1964 roku), a także Chiny (w czasie konfliktu granicznego z Indią w 1971 roku).

 

Jednakże, zgodnie z Kartą ONZ, państwa uczestniczące w konfliktach zbrojnych lub naruszające zasady ONZ powinny powstrzymać się od uczestnictwa w pracy Rady Bezpieczeństwa ONZ w przypadku decyzji dotyczących konfliktów, w których biorą udział. Często jest to przedmiotem kontrowersji i krytyki ze strony społeczności międzynarodowej.

 

Kadencja w Radzie Bezpieczeństwa ONZ trwa 2 lata. Składa się ona z 15 członków, w tym 5 stałych członków z prawem weta (Chiny, Francja, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) oraz 10 niestałych członków, którzy są wybierani na okres 2 lat. Niestałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ są kraje wybrane w drodze głosowania przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, przy czym kandydaci muszą uzyskać co najmniej dwie trzecie głosów państw członkowskich.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

To wszystko to jedna wielka

To wszystko to jedna wielka propagandowa manipulacja.Nie ma co nawet wierzyć w swoje pragnienia,ze ktoś je ziści. Kłamię i oszukuje nasz neoliberalny dyktator.Klamie nas i dzieli, upadla podwyżkami nasze zycie,chowają sie przed nami,abysmy nie mieli się na kim mścić. Niszczenie policji ,stadionow,ulic,budynków to temat zastepczy .Moim zdaniem nalezy ich wyłapać zanim zniszczą naszą resztke wolności. Tak nas robia w bambo,ze na takich komentarzach walczymy miedzy sobą jakbyśmy mieli dostac nagrodę. Ale nikt sie nie pojawi.Moze jedynie papierek.Do dupy jest ten swiat poki my stanowimy cel ich agresji i ataku y,tylko po to by sie wzbogacali.

Walic rosje nato i ue ,walic ukraine i walic wszystkie rzady i pierd..... biznesmenow.

Portret użytkownika Feliks

No - jest prof. Rubach na

No - jest prof. Rubach na wikipedi. To on mówił mi ( miałem z nim osobisty kontakt) że w USA istnieją całe miasteczka z dawnymi nazistami z Niemiec. I zobaczcie jak działają media. O hitlerowcach ukrywających sie w Argentynie,Czile, Urugwaju chyba każdy słyszał kto się choć trochę interesuje polityką. A kto słyszał że ich całe mnóstwo znajduje się w USA?  No że tam Werner Von Braun  że to były nazista to może tam i mówiono czasami ale że ich jest dużo w USA to w ogóle nie mówiono. A w ogóle Werner Von Braun to powiniem byc przykładnie powieszony jak na członka NSDAP przystało. I oni teraz- naziści z USA robią to rozróbę na U-padlinie. To jest jakiś tam Zakon. On się przeformował. To jest jakieś: Ananerbe, to jest jakieś Thule- nadal działają. A może to jest po prostu Zakon Jezuitów.

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Nie wrzucaj wszystkich do

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Wielu niemców (jak naukowcy) nie miało wyboru i musiało się zapisać do partii by móc kontynuować swoją pracę. To był system totalitarny, a po przegranej wojnie woleli emigrację niż dostanie się w łapy rosjan.

Portret użytkownika Feliks

Ja tylko dodam że...że było

Ja tylko dodam że...że było cos takiego że "hitlerowcy uciekli do Ameryki Południowej". Otóż to prawda ,ale to była taka zasłona dymna na to że RÓWNIE DUŻO TYCH TAK ZWANYCH NAZISTÓW ZNALAZŁO SIĘ W USA.  Na czele z Wernerem Von Braunem ( tych od rakiet oczywiście). O  tym że tak jest, mówił mi prof. Rubach który wykłada/wykładał na uniwersytecie w stanie Iowa. Że tam w Iowa są całe miasteczka starych dziadów -hitlerowców. I oni teraz odgrywają sie na Rosji za tamtem wpierdol co dostali w czasie 2 wojny światowej. Ps. Kiedyś ten prof.miał stronę internetową. Teraz nie wiem.

Portret użytkownika irfy

Rada Bezpieczeństwa

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.  Fantastyczny organ, który o niczym nie radzi, nie jest też w stanie nikomu doradzać. Nie ma też wpływu na jakiekolwiek ani czyjekolwiek bezpieczeństwo. Nawet o bezpieczeństwo samej tej „Rady” dba amerykańska policja. Co więcej, również narody, należące do tej wątpliwej i niezwykle kiepsko zorganizowanej organizacji są bardzo dalekie od zjednoczenia. Pomijając fakt, że duża część z nich już wcale narodami nie jest, przekształciwszy się w zlepek plemion, trzymanych w kupie przez wojskowy karabin albo policyjną pałę. Ale poza tym – wszystko gra. Znaczy się, kasa się zgadza. Więc w zasadzie wszystko jedno, czy na czele stoi Rosja, czy też może Zjednoczone Emiraty Księżyca.

Portret użytkownika Feliks

Mało tego! Podobno ( podobno-

Mało tego! Podobno ( podobno- żeby nie było że na pewno) jest jakiś punkt 106 ( czy 107) prawa ONZ , ŻE ROSJA MA PRAWO ZWALCZAĆ NAZIZM JEŚLI ON SIĘ TAM GDZIEŚ POJAWI. No a jak banderowcy to nie naziści to kto? Pojawił się nazizm u granic ( w granicach) Rosji i Rosja według karty ONZ go zwalcza. A juz taka na koniec uwaga. Wiadomo że mnóstwo nazistów uciekło po wojnie do USA i teraz USA walczy rękami ukraińców z Rosją. To myślę że naziści przeformowali się właśnie w USA, odczekali i ponownie uderzyli na Rosję. Przecież któryś z polityków amerykańskich z rozbrajającą szczerościa powiedział: że to w sumie chyba dobry interes że za ileś tam miliardów dolarów z Rosją walczą ukraińcy zamiast amerykanie.

Portret użytkownika syriues

Nigdy bogaci nir porzucą

Nigdy bogaci nir porzucą swoich pragnien i chocby musieli siedziec pod ziemią, to wyrwe ich serca i bede smażył jak Hamburgery. To taki cytat z przyszłości, ja bym sie juz na ich miejscu zaczął pakować 

Nie smiem podejrzewać, ale szczepanki mogą sluzyc do inwigilacji, gdyz bogaci boja sie zemsty.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj