Rosja nie pozwoli na wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Syrią

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wojna w Syrii coraz bardziej wygląda na próbę sił między Rosją a USA. Oba kraje wspierają walczące ze sobą strony konfliktu, co eskaluje spiralę przemocy. USA oficjalnie już uzbraja terrorystów zwanych w zachodnich mediach rebeliantami, a Rosja grozi rozlokowaniem baterii rakietowych S-300, których skuteczność w zwalczaniu celów latających jest wręcz legendarna. Przedmiotem międzynarodowych targów jest też wciąż kwestia ustanowienia strefy zakazu lotów nad Syrią.

 

Jak wiadomo wojny nie da się wygrać bez panowania w powietrzu, dlatego zakaz lotów nad Syrią spowodowałby pewne wyrównanie sił między walczącymi stronami konfliktu. Do tej pory do tego nie doszło. Gdy niedawno na Syrię napadł Izrael, Władimir Putin szybko pozbawił złudzeń, że będzie tolerować obecność izraelskich myśliwców nad Syrią. Zadzwonił on do premiera Netanjahu i oświadczył, że wysyła w rejon konfliktu systemy rakietowe zdolne do strącania jego samolotów.

 

Izraelski wywiad twierdzi, że S-300 jeszcze nie znalazły się w Syrii, ale faktem jest, że Rosja jest zobowiązana kontraktem na dostawy tej broni i odwlekanie jego realizacji zależy tylko od dobrej woli Putina. Z drugiej zaś strony Amerykanie po prostu zainstalowali w Jordanii baterie rakietowe Patriot, będące odpowiednikiem S-300. Oficjalnie uczyniono to na czas ćwiczeń wojskowych.

 

Waszyngton zaczął też sondowanie tego ile może i zasugerował wprowadzenie zakazu lotów przynajmniej w okolicy granicy Syrii z Jordanią. Spotkało się to jednak ze zdecydowaną reakcją Rosji, która poprzez swój MSZ po prostu oświadczyła, ze na to nie pozwoli i nazwała te podchody "brakiem szacunku dla prawa międzynarodowego". Oba mocarstwa trzymają się w szachu i tylko powstaje pytanie jak silne czują się Stany Zjednoczone i czy nadal traktują Rosję, jako poważnego i groźnego konkurenta do globalnej hegemonii.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lemursmg

Nie no, banda indywidualistów

Nie no, banda indywidualistów z Was jest drodzy komentatorzy. rozpisaliście się o braku obiektywizmu w dziennikarstwie pod artyukułem na temat wojny w Syrii i to na całą stronę Język Tekst "człowiek myślący samodzielnie" jest w tym przypadku tyle samo wart co "pszczoła budująca swój własny ul' - niemożliwe ! Wink Jako społeczeństwo jesteśmy jednym organizmem, a jako jednostki różnimy się szczegółami, dla jednych mniej istotnymi dla innych bardzo istotnymi (wydaję mi się, że im płycej tym bardziej ;)). No nic, rośnijcie Acute

Portret użytkownika Cthulhu

Witam Zenek, juszka- musicie

Witam
Zenek, juszka- musicie tak? Jaką wartość mają wasze komentarze, skoro zenek zamiast informować ludzi o swoim spostrzeżeniu nt. Żydów w sposób omijający paragrafy wszelkie to sam dołki kopiesz,
A juszka tylko nakręca nienawiść, pisze codziennie na znz i im
Niby wie ile zła akurat ta rasa wyrządziła, ale walczy z wiatrakami, zamiast wziąć się RAZEM(nie tylko wy ale wszyscy) za wszystkie nasze problemy, za to co nas dzieli i upokarza będąc polakiem aby nam i naszym dziecią żyło sie lepiej. Proste co? Ale jakie trudne zarazem...

PAMIĘTAJCIE, ŻE NIENAWIŚĆ RODZI NIENAWIŚĆ!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

zy to coś da że będę obrażał

zy to coś da że będę obrażał narody za krzywdy wyrządzone innym?? tak by można było pisać o niemcach (za całokształt) rosjanach szwedach czechach itddd i w tym o polakach za np ukrainców czy najazdy na słoweńców.
wiadomą rzeczą jest że rządzący żydzi to neofici żydowscy rządzący wywodzą się z kregów Likudu- syjonistyczni Asznakazowie i ich należy potępiać to oni mają krew na rękach, to oni są odpowiedzialni za to jak się myśli o żydach, i ich działania należy tępić, tak jak i wszystkich ortodoksów niezależnie od pochodzenia czy wiary. Ale tego np taki zenek nie wie bo co on może wiedzieć skoro całe zycie siedzi w jakiejś dziurze i wiadomości czerpie jedynei z tv i internetu, oraz zabobonów panujących w "ciemnym" ludzie. Brak obiektywizmu jest równy fanatyzmowi

Portret użytkownika Zenek

Kolejny piewca GRUBEJ KRESKI

Kolejny piewca GRUBEJ KRESKI się znalazł. Przewałki to my, winy za przewałki to oni, nie wielkoformatowcze? 
Gestapowcy też się tak ze swojego zwyrodnienia tłumaczyli jak ich łapano po wojnie, że "oni nie katowali tylko się przyglądali jak ich koledzy to robili więc oni sami są niewinni". 
Mnie na etykietki nie zwiedziesz więc sobie daruj dzielenie żydów na czworo, sześnascioro ... etc ...bo to tylko potwierdza smród płynący z judaszowego sumienia. To podobne mordercom natręctwo ustawicznego mycia czystych rąk by zmyć z nich widzianą oczami duszy niewidzialną krew Czesto do nagich kości. Bo sumienie piecze. Te miliony wielkomiejskich judaszy.
 

Portret użytkownika Cthulhu

Czy oboje macie rację? Dam

Czy oboje macie rację? Dam wam po kiju to co zrobicie? Ty jego on ciebie, a może wy mnie? Jakie to dziwne he? Ostatnio chciałem pouczać młodzież (pijaną) jak myślicie kto trzymał kij w dłoni? Wydaje mi się że tylko my(rodzice) chcemy coś zmienić, młode pokolenie wcale sie nie budzi tylko popada w śpiączke, albo biorą te kije i między sobą albo z wiatrakami. Proszę daj kij młodemu ale najpierw powiedz mu co ma z nim zrobić.

Portret użytkownika paranoik

?!?   - Słabo mmii sie robi,

?!?
  - Słabo mmii sie robi, Wiesia Przynies wody.
  - Co sie stalo kochanie ?
  - Znowu bredzaą kto jest lepszy, czyj bóg jest lepszy i czy wogole jest.
  - to samo mowiles jak wiadomosci ogladales.
  - Prawda, to też piwa sie napiej.
  - ?!?!

Pozdrawiam
 

Strony

Skomentuj