Rosja namawia Chiny i Iran do rezygnacji ze stosowania dolarów w rozliczeniach za surowce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie jest wielką tajemnicą, że Rosja i Chiny od długiego czasu czynią przygotowania mające na celu zminimalizowanie znaczenia dolara w transakcjach międzynarodowych. Długo wydawało się, że to jest raczej "pieśń przyszłości", ale ostatnie przyspieszenie zdarzeń może wpłynąć na pilne wdrożenie tego planu.

 

Kryzys ukraiński zmienił nie tylko optykę zachodu na wschód ale i vice versa. Negocjowany właśnie przez Gazprom kontrakt na dostawy gazu do Chin ma być już rozliczany w juanach, jako jednej z alternatywnych walut rezerwowych świata.

 

Do tej pory gdy którykolwiek z przywódców krajów dysponujących surowcami takimi jak ropa naftowa decydował się na odejście od petrodolarów, ginął, a jego kraj zostawał zniszczony. Dość wspomnieć przypadek Saddama Hussaina czy Muamara Kadafiego. Jeśli Amerykanie zachowają się według tego schematu teraz stanie się podobnie i możemy się spodziewać kolejnej wojny o dolara.

 

Odejście od petrodolarów to katastrofa dla budżetu USA. Krajowi po dwóch kadencjach rządów socjalistów grozi hiperinflacja, co wywoła katastrofę społeczną znaną nam z początku lat dziewięćdziesiątych. W warunkach amerykańskich upadek dolara i pauperyzacja społeczeństwa wiązałaby się zapewne z wybuchem wojny domowej w USA.

Moskwa już otwarcie mówi o zwalczaniu dolara w rozliczeniach. Gazprom zapowiedział swoim partnerom w Europie, że zamierza w najbliższej przyszłości rozpocząć otrzymywanie płatności za rosyjską ropę i gaz tylko w rublach. Putin polecił wszystkim rosyjskim firmom naftowym i gazowym aby w najbliższej przyszłości przeszły całkowicie na rozliczenia w rublach.

 

Cały proces nazywany jest "dedolaryzacją" i jego wdrażaniem zajmie się wicepremier Rosji, Igor Szuwałow. Cel jest prosty, wzrost ilości kontraktów w rublach, poza tym zacieśnienie kontaktów z Chinami i Indiami, co może pozwolić wywrzeć jeszcze większą presję na dolara. Jeśli do paktu chińsko-rosyjskiego dołączy Iran to z pewnością kraj ten narazi się na interwencję wojskową USA lub Izraela z Arabią Saudyjską, bo i taki scenariusz istnieje.

 

Nie wygląda na to, aby miała się pojawić jakaś nowa jednolita waluta rezerwowa na świecie. Z pewnością nie jest zostanie nią euro, a era dolara na naszych oczach dobiega końca. Wygląda na to, że przynajmniej w okresie przejściowym będziemy obserwować stopniowe wypieranie dolarów w rozliczeniach międzynarodowych na korzyść rubla i juana i przede wszystkim prawdziwych pieniędzy, czyli złota.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika olo manolo

Wymiana Rosja-inne kraje,

Wymiana Rosja-inne kraje, wymiana Rosja-Chiny: jaki to % wymiany handlowej na swiecie przy pomocy dolara? Stawiam ze jakis ulamek procenta.

Od tego jeszcze daleko do upadku dolara

Co Chiny zrobia z rezerwami dolara? Spala? To samo inne kraje.

W momencie gdy doalr przestanie byc miedzynarodowa waluta, wszystkie te rezerwy stana sie bezwartosciowe. Dolar oczywiscie nie jest wymienialny na zloto, a jego wartosc bedzie tak niska ze niewiele za niego kupia w USA.

Rezerwy zlota (oficjalne! bez rezerw prywatnych firm finansowych!) USA sa ponad 2 razy wieksze niz Niemiec, 3x niz funduszu walutowego, 8x Chiny, ponad 10x Rosja itd.

Smiem twierdzic ze upadek dolara bylby na reke USA. Wymusilby reforme gospodarki, budzetu itd. Rezerwy zlota + sila militarna + panowanie nad ogromna czescia swiatowych zasobow naturalnych stawiaja ten kraj na wygranej pozycji.

Nawet Obama i ta banda balznow ktora nim steruje nie moga tego spieprzyc, nawet Putin nie moze temu przeciwdzialac, nawet 1.5 mld chinczykow nie da rady bez zasobow naturalnych ktorych juz im brakuje, a bez tego rozwoj sie zatrzyma.

Niestety, glownym rozgrywajacym sa ciagle USA, Rosja tylko szachuje ich poczynania w kilku miejscach swiata i czasem wsadzi szpile. Ale to USA robia co chca pod granicami Rosji a nie odwrotnie. Chiny maja wiecej mozliwosci, ale militarnie sa za slabe by je wykorzystac. Przede wszystkim nie maja marynarki na tyle silnej by operowac na calym swiecie, jak to robi USA.

Portret użytkownika maniu

nic nie kumasz. Wystarczy

nic nie kumasz. Wystarczy plotka do wzbudzenia paniki. Gdyby taki gracz jak Chiny, zrezygnował z płatności dolarem, to mają 75% szans na położenie USA na łopaty, bez jednego wystrzału. Po takim ruchu kryzys murowany, ale nie taki jak 2008, tylko taki że strzelają na ulicach, a za rogiem 2 opcje: wojna z Chinami albo akceptacja spadku do 4 ligi

Portret użytkownika STOP NWO

Jak słusznie zadałeś pytanie:

Jak słusznie zadałeś pytanie: "Co Chiny zrobia z rezerwami dolara? Spala? To samo inne kraje."
Istnieją alternatywne źródła informacji, a nie sponsorowane przez rząd media typu TVN i tym podobne... Jak się zainteresujesz Chiny zaczęły wykupywać bardzo duże ilości złota z Banków np w UK i co w związku z tym ? Kupują je właśnie za upadającego dolara - poszukaj informacji na ten temat a dowiesz się, że zakup złota już nie odbywa się z pośrednictwem Hong Kongu jak to miało miejsce dotychczas tylko bezpośrednio z Pekinem aby całkowicie ograniczyć możliwość wycieku informacji nt. ilości kupowanego złota w obawie przed drastycznym spadkiem jego wartości. Rządzący w Chinach nie są tacy głupi jak Ci się wydaje, zdążą pozbyć się większości dolarów i to banki w europie (bo w USA już nie ma już złota w Banku Federalnym - poszukaj informacji na ten temat, jedyne co jest w USA to pozłacany wolfram, który jak każdy chemik wie ma niemal identyczną wyporność co złoto,  a proba archimedesa jest jedną z 2 metod, która pozwala stwierdzić autentyczność złota - poza badaniem specjalnym rentgenem) zostaną z papierkami, którymi będą sobie co najwyżej mogły podetrzeć du... Myślę, że każdy z nas "zobaczy" i poczuje na własnej skórze co tak naprawde nie bedzie przyjemne. Uważam, że jedyną inwestycją jaka ma sens jest zakup czystego złota - będzie można za nie kupić nową walutę śwatową i tym samym przetrwać kryzys Smile

Portret użytkownika Nostra Damus

Faszystowsko-Hitlerowska

Faszystowsko-Hitlerowska Junta puczystów i morderców z Kijowa, wspierana politycznie i finansowo przez siły pseudo-chrześcijańskie bombowego zachodu, ponosi ciężkie straty na wschodniej Ukrainie.

Jak donoszą siły wyzwoleńcze, tylko pomiędzy 2 a 12 Maja poległo około 650 okupantów. Pomiędzy nimi są 285 z gwardii narodowej (banderowcy, upowcy, prawy sektor itd),120 żołnierzy Ukrainy, 70 płatnych morderców z zagranicy, a 90 z Ukraińskiej SBU (tajna policja Ukrainy).
Ponadto udałe się wyswobodzić jedną ważną osobistość sił wyzwoleńczych.

Szkoda tylu zabitych po obu stronach. Ich krew spada na ręce inicjatorów tej tragedii: Unia Gejropejska z Merkel, Tuskiem i Sikorskim na czele, oraz Antychryst zwany potocznie Obamą.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

januszek napisał:  Kompletne

januszek wrote:

 Kompletne bzdury aż ciężko czytać.Czy ty w ogóle wiesz czym był faszyzm że piszesz takie głupoty ?.

Encyklopedia:
 
Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu. Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm i postfaszyzm).
Faszyzm uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową lub (przez takich politologów jak Zeev Sternhell, Hugh Seton-Watson, Eugen Weber) hybrydalną, tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe[1].
 
Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu.
__
 
Jeszcze ci coś wytłumaczyć, półgłówku? Jeden tu już się wygłupił jako ekonomiczny Einstein, a ty drugi pseudonaukowiec.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika januszek

 Półgłupek to jesteś ty jeśli

 Półgłupek to jesteś ty jeśli już tak sformułowałeś swą odpowiedż i to kompletnie niedouczony,czyli klasyczny przykład barana uwazającego że wie wszystko.Kreuj dalej tą swoją chorą interpretacje wydarżeń,masz w końcu do tego prawo.Co do Einsteina to on jest dla ludzi myślących a na forum już niestety praktycznie ich brak,pozostaje im tylko cytowanie innych żródeł.Szkoda.

Portret użytkownika Nostra Damus

januszek napisał:  Półgłupek

januszek wrote:

 Półgłupek to jesteś ty jeśli już tak sformułowałeś swą odpowiedż i to kompletnie niedouczony,czyli klasyczny przykład barana uwazającego że wie wszystko.Kreuj dalej tą swoją chorą interpretacje wydarżeń,masz w końcu do tego prawo.Co do Einsteina to on jest dla ludzi myślących a na forum już niestety praktycznie ich brak,pozostaje im tylko cytowanie innych żródeł.Szkoda.

 
Oczywiście źródło z Encyklopedii to dla ciebie źródło niedupuszczalne, ponieważ każdy debil twojego pokroju boi się wiedzy jak diabeł święconej wody.
Człowieku, oszczędź ludzkość przed swoimi idiotyzmami i weź się zastrzel.
I oszczędź proszę wolnomyślących od twojej tvn-owskiej propagandy, nieuku przedpotopowy.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika januszek

 Napisałem ci już ze nieuk to

 Napisałem ci już ze nieuk to jesteś ty bo potrafisz cytować tylko innych w tym encyklopedie o wątpliwej zawartości merytorycznej a od siebie,niestety, nic powiedzieć nie potrafisz poza prymitywną propagandą prorosyjską.Niestety ale na głupotę lekarstwa nie ma.Kończę bo czasu szkoda.

Portret użytkownika Nostra Damus

januszek napisał:  Napisałem

januszek wrote:

 Napisałem ci już ze nieuk to jesteś ty bo potrafisz cytować tylko innych w tym encyklopedie o wątpliwej zawartości merytorycznej a od siebie,niestety, nic powiedzieć nie potrafisz poza prymitywną propagandą prorosyjską.Niestety ale na głupotę lekarstwa nie ma.Kończę bo czasu szkoda.

 
No to nie jesteś tylko głupi, chłopcze, ale i ślepy. Bo jakbyś się postarał, to zauważyłbyś że już tu całe tomy zapisałem. Poza tym piszę książki i jestem poetą  - ale to inna działka i nikogo to tu nie obchodzi.
 
To niestety twoja ciemnota broni cię od tego, żeby najpierw się zorientować w czym rzecz a potem pisać. 
 
żegnam też chłopcze, i życzę tobie wszystkiego naj i żebyś zaczął używać rozumu i czytaj dużo. Bo to kształci. Jak chcesz podeślę tobie link do mojej twórczości literackiej. Albo lepiej nie, bo to wyższa szkoła jazdy - nie zrozumiesz.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika januszek

 Jeśli twoja twórczość

 Jeśli twoja twórczość literacka ma taki sam poziom jak uprawiana przez ciebie propaganda prorosyjska to nie skorzystam bo to było by zaprzeczeniem wartości w którę jeszcze wierzę.Pisz ,pisz,papier wszystko przyjmuje bo jest cierpliwy.Jeszcze to możesz robić bez ograniczeń i chyba tylko tyle ci zostało.Chłopcy to u szewca.Powodzenia w krzewieniu ciemnoty i głupoty.Baj baj.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                    

Portret użytkownika AMRŚP

Rozwiązanie problemu

Rozwiązanie problemu świata?
Obalić system monetarny, wprowadzić darmową energię kuchennymi drzwiami poprzez "rozdawnictwo" urządzeń i wprowadzić słowiański system zarządzania, czyli wspólnoty plemienne z Radami Starszych...
 Dla synów Syjonu zbudować bazę na Księżycu pod szklaną kopułą i następnie zdetonować wysadzając w powietrze....
 Księżycowe...

Strony

Skomentuj