Rosja może pozbawić USA dostępu do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Amerykanie nakładają na Rosję liczne sankcje ze względu na sytuację na Ukrainie. Może się okazać, że podobne obostrzenia tytułem retorsji podejmą również Rosjanie. Polem do tego może być kwestia wspólnej eksploracji kosmosu, a konkretnie projekt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Pierwotnie stacja, która znajduje się około 370 km nad Ziemią miała zostać poddana deorbitacji około roku 2016, ale potem przedłużono jej finansowanie do przynajmniej 2028 roku. Problem polega na tym, że Amerykanie są obecnie zupełnie zależni od Rosji jeśli chodzi o transport ludzi na i ze stacji.

 

USA postawiło na inicjatywę prywatną, ale pierwszy statek kosmiczny, który będzie mógł przewozić ludzi może się pojawić w 2016 roku, a do wtedy właśnie NASA ma podpisaną umowę z Roscosmosem. Opiewa ona na 70 milionów dolarów za osobę. Elon Musk z firmy SpaceX twierdzi, że będzie w stanie to robić za 20 milionów dolarów za wyniesienie astronauty.

 

Nie wiadomo jednak, czy uda się oblatać ten statek kosmiczny na czas, a nawet jeśli tak, to Rosja grozi odłączeniem swoich modułów. Wyrażał się na ten temat rosyjski wicepremier Dmitryj Rogozin, który zaznaczył, że rosyjski segment Zwiezda, może funkcjonować autonomicznie. Potem ironicznie zasugerował, żeby USA zaczęło stosować trampolinę do transportowania astronautów.

 

Gdyby Rosjanie zdecydowali się na odłączenie swoich modułów, to niewielkim nakładem kosztó są w stanie stworzyć własną  stację kosmiczną Mir-2, bo takie były pierwotne plany budowy modułu mieszkalnego Zwiezda. Zresztą gdy były plany deorbitacji ISS w 2016 roku Rosjanie zastrzegli, że oni nie zamierzają topić swoich modułów w oceanie. Może się więc okazać, że nawet jeśli jakaś prywatna firma zdoła wynosić astronautów w 2016 roku, to USA, może po prostu nie mieć gdzie latać.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"alarm !!! Wskrzeszono wirusa

"alarm !!! Wskrzeszono wirusa hiszpanki z 1918 r
JEST TO HYBRYDA WIRUSA HISZPANKI I PTASIEJ GRYPY !!!
 
NO TO MAMY ODPOWIEDŹ DLACZEGO UNIA EUROPEJSKA ZAKUPIŁA SETKI MILIONÓW SZCZEPIONEK
 
widocznie wiedzą coś więcej niż my..
Wskrzeszono” wirusa, który mógł zabić nawet 100 mln ludzi
Wymarły wirus grypy, który spowodował największą epidemię w historii, został odtworzony przez amerykańskich naukowców. Eksperyment ma pokazać, jak łatwo mogłoby dziś dojść do pojawienia się podobnego zagrożenia i w ten sposób ułatwić zapobieganie pandemiom. Działanie badaczy wzbudziło jednak ogromne kontrowersje – informuje independent.co.uk."
 
całość
http://miziaforum.wordpress.com/2014/06/22/alarm-wskrzeszono-wirusa-hiszpanki-z-1918-r-jest-to-hybryda-wirusa-hiszpanki-i-ptasiej-grypy/#comment-188137
 
 
Naziści jak widać nie ustają w próbach doprowadzenia do ludobójstwa Europejczyków. A jak sią już zacznie chorowanie i wymieranie zacznie się także ich wrzask w bluźnicach iż "to kara boska dotknęła białych ludzi bo ...."
 
Goebelsowe, żmijowe plemie .... 

Portret użytkownika saturas13

idioci dalej wierzą w potęgę

idioci dalej wierzą w potęgę usraela  Co tam czrnobyl  Japońska elektrownia dała popalić no ale tam wszystko budowali usraelici więc jest ok i oczywiście ludzie byli na bierząco i rzeczowo informowani o sytuacji a skutki szybko zneutralizowene  I zgodzę się idioci nadal się rodzą a co najgorsze wydaje im się że mają rację

Strony

Skomentuj