Rosja mówi o „pragnieniu polskich generałów, by znaleźć się z powrotem w epoce kamienia łupanego”

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Różne ośrodki badawcze co jakiś czas robią symulacje potencjalnych nowych konfliktów zbrojnych, w tym III wojny światowej. Konkluzje zawsze są takie same: Europa w starciu z Rosją nie ma szans.

Tym razem mowa o analizie szwedzkiej Agencji Badań Obronnych. Wykazała ona, że kraje bałtyckie są bez szans w ewentualnym konflikcie z Rosją. Rosjanie z kolei podchwycili temat i  stwierdzili, że inicjatorem konfliktu zbrojnego może być Polska!

Symulacja zakłada wariant, w którym Rosja atakuje Litwę z terytorium Białorusi. W starcie miałyby być zaangażowane wszystkie państwa NATO. Jednak wykluczono, że ktokolwiek zdecyduje się na użycie broni jądrowej.

Dlaczego Rosja wygra taką potyczkę?

Kluczem ma być szybkie odcięcie państw bałtyckich od pozostałych sojuszników NATO. Rosja ma działać z zaskoczenia, jej atutem ma być liczba żołnierzy oraz zasięg pocisków artyleryjskich.

Podobne konkluzje przedstawił polski generał Waldemar Skrzypczak. Skonstatował on, że rosyjskie wojsko może zająć Litwę, Łotwę i Estonię w ciągu zaledwie dwóch dni.

Dla rosyjskiej propagandy to świetne wieści, dlatego do tematu symulacji odniósł się gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alikanow. Odrzucił on prowokacyjnie twierdzenia, że Kreml szuka okazji do sprawnego podboju innych państw, jak miało to miejsce w przypadku Krymu. Dodał, że Rosja „nie chce krzywdzić swoich sąsiadów”

Dodał jednak coś jeszcze bardziej istotnego. Według niego NATO powinno zakończyć zabawę w „kto, kiedy i gdzie dokona inwazji”..

Alikanow zwrócił się też do naszych wojskowych:

A Polacy znowu mówią o jakichś czołgach. To podżeganie do wojny. To pragnienie polskich generałów, by znaleźć się z powrotem w epoce kamienia łupanego.

Swoją drogą to ciekawe, że niektórzy odczuwają jakąś masochistyczną przyjemność z odkrywania ciągle tej samej prawdy o braku szans w militarnym starciu z Rosją. Może lepiej po prostu się do niego należycie przygotować, a nie tworzyć symulację, w których z góry wiadomo, kto wygra.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Realista57

<p>Putin ma rację - Polscy

<p>Putin ma rację - Polscy generałowie bawią się w czołgi i inne zabawki - już przestarzałe. Podstawa to kupno pod stołem głowic od Chin [najlepiej poprzez Pakistan jako "słupa"] - bo Polska dla Pekinu to bufor zabezpieczający przed powstaniem supermocarstwa Lizbona-Władywostok - silniejszego od Chin. Zresztą od USA też - ale w Waszyngtonie nadal się łudzą, że za sprzedanie Polski i Ukrainy [i Bałtów w pakiecie] kupią sobie Kreml do sojuszu przeciw Chinom - jak to planował Zbig Brzeziński w "Strategicznej wizji". Polecam lekturę - książka oficjalnie opublikowana w 2011, faktycznie realizowana od pamiętnego dla Polski 17 września 2009. Gdy pozyskamy głowice - to jak słusznie mówił Putin - "państwu z bronią atomową się nie grozi". Wymaga to jednak zerwania ze ślepym czepianiem się poły Waszyngtonu - który zdradza nas przy każdej okazji.</p>

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +

W 2002 r. pod Lwowem na "Avia Show" ukrainski "SU-27" wykonujac tzw. "Martwa petle" uderzyl w tlum zabijajac 77 osob a 543 raniac w duzej czesci ciezko. Oczywiscie dwa piloty-rezuny jak to rezuny w zwyczaju maja, krotko przed uderzeniem w tlum katapultowaly sie i przezyly bez najmniejszego szwanku te kurenie dzieki sprawdzonym rosyjskim katapultom. Przyczyna katastrofy byl blad pilotow-rezunow. Byla to najwieksza katastrofa na swiecie w czasie tzw. "Avia Show"...

https://www.youtube.com/watch?v=UaJRcLoOZxI

2-minutowy filmik rosyjski z tej "rjezby" ukrainskiej....

https://www.youtube.com/watch?v=MRVNngx7JeY

A tu z 2019 r. reportaz TV Ukrainy o tej katastrofie i jej skutkach oraz ofiarach...

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Binx

Rosja od wieków mordowała

Rosja od wieków mordowała sąsiednie narody co znamy z autopsji (Katyń, Smoleńsk, Starobielsk, Charków, Ostaszków, Twer, Miednoje, Kuropaty, Bykownia) aż po czasy współczesne w: Gruzji , Górnym Karabachu, Czeczeni, Nadniestrze, Ukraina (Wschód i Krym).  Tylko ruskie trole mogą myśleć że Putin to dobry cżłowiek (dobry bo płaci za wpisy).

Portret użytkownika Ty.Kretonie

Naród rosyjski jest w łapach

Naród rosyjski jest w łapach bandyckich oprawców, to jest bezsporne, a ty zastanów się zanim coś napiszesz, oni tak wysterowali ruskiego czełowieka że ten szedł z karabinem zabijać,  ktoś tam swoje parszywe łapy wpier...lił. Dowiedz się kto zorganizował rewolucję, poczytaj kim byli komunistyczni włodarze, kim był lenin i stalin , beria i inni. Rosja została zniszczona, inteligencja wyrżnięta, kościoły sponiewierane , kto wymyślił to wszystko. A zwykły ruski człowiek klepie biedę tak to kolego wygląda, nie będe pisał w prost bo nie szukam kłopotów informacje sa ogólnie dostępne, kto szuka ten znajdzie, a kto nie szuka ten telewizor:)))

Portret użytkownika Ty.Kretonie

Nie rosja tylko

Nie rosja tylko zydokomunistyczne włodarze. A usrańce to co nie napadają na kraje żeby połozyć łapę na złozach naturalnych i ropie. No tak telewizja ci pajacu powie że to jest misja pokojowa bo tam dyktatura jest i trzeba za pomocą bomb wprowadzić dymokrację. Obamiak spuścił około 20.000 tysięcy bomb na pewne kraje  i za to dostał pokojowego nobla. Człowieku ty chyba masz telewizor zamiast mózgu.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Ukraincu gdyby Polacy

Ukraincu gdyby Polacy trzymali z Rosja to nie mieli by wielu problemow ...ale jak zdradzili Rosje juz podczas wyprawy na MOSKWE a nawet wczesniej to jest jak jest... Rosja przez wieki i tak byla cierpliwa i mniej atakowala Polske niz Polska Rosje..

Najgorzej ,ze wam to wymazano a zostawiono tylko ZSRR czasy ktorych nie rozumiecie ... gdyby bylo tak zle to pytam:

Dlaczego nie powstala zadna piosenka tzw zakazana o sowieckiej okupacji , KATYNIU itd ?

Odpowiedz znam ty sie musisz wiele w ksiazki zaglebiac bo skreslajac od razu Rosje swiadczy ,ze nie jestes kumatym gosciem.

 

Strony

Skomentuj