Rosja mogła użyć na Ukrainie taktycznych ładunków nuklearnych

Kategorie: 

Źródło: twitter

Pojawia się coraz więcej informacji wskazujących na to, że Rosja mogła użyć niewielkich bomb atomowych, które pozwoliły w przejęciu lotniska w Doniecku. Do zdarzenia miało dojść 20 września.

 

O możliwości użycia taktycznych ładunków jądrowych w Doniecku, informowali mieszkańcy okolicy. Pogłoski o ataku nuklearnym były dodatkowo rozprzestrzeniane przez ukraińskich dziennikarzy powołujących się na wysoko postawionych wojskowych, w tym szefa MON, generała Walerija Hełeteja.

Rzeczywiście zdjęcia i filmy z sieci społecznościowych są zastanawiające, bo przypominają grzyby atomowe. Przedstawiciele armii ukraińskiej twierdzili, że mogli jeszcze utrzymywać lotnisko w Doniecku przez wiele miesięcy i gdyby Rosjanie nie użyli broni jądrowej do dzisiaj by go nie zdobyli.

Rosjanie oczywiście wszystkiemu zaprzeczają i plotki o wykorzystaniu taktycznej broni jądrowej kwitują tak, że armia ukraińska poniosła porażkę w kampanii wojennej na wschodzie Ukrainy i teraz po prostu poszukiwana jest dobra wymówka dla przegranej wojny. Potem zresztą Hełetej sam mówil, że został źle zrozumiany.

Aby odpowiedzieć na pytanie czy Rosja rzeczywiście dokonała ataku jądrowego o ograniczonej sile, konieczne są dalsze analizy. Doniesienia te należy jednak traktować poważnie, a potwierdzić lub wykluczyć można to tylko poprzez wysłanie do Doniecka ekip, na przykład z OBWE, wyposażonych w jakieś dozymetry, które spróbują zbadać poziom radioaktywności w pobliżu donieckiego lotniska.

 

 

 

Na podstawie: englishrussia.com

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nakręcanie antyrosyjskości

Nakręcanie antyrosyjskości wśród {plaków to program depopulacyjny rodzimych i zagranicznych syjonistów. Chca oni wykonac plan depopulacyjny, którey przedstawił na miedzynarodowym forum w sporawie strategii zrównowazonego rozwoju niejaki bandyta nazwiskiem Olechowski. Powiedział on, ze Polaków zgodnie z tą strategia powinno byc 15 mln. Syjoniści chcą wzbudzić tą nienaiść aby Rosja w przypadku konfliktu polsko-rosyjskiego zrealizowała ten plan rosyjskimi rękami.. Jak zwykle zresztą..
 Piszcie co uważacie na ten temat do ambasady rosyjskiej : [email protected]

Portret użytkownika antysocjalista

Nawet najmniejsza broń

Nawet najmniejsza broń jądrowa ma to do siebie, że pozostawia po sobie promieniowanie, w wyniku którego ludzie padają jak muchy. Naprawdę wierzycie w to, że śmierć w wyniku choroby po promiennej czy masowe jej objawy nikogo by niezainteresowały? Nie sądze aby rosja użyła atomu na ukrainie bo i po co? Chyba nikt po za nimi samymi nie uważa, że ukraińcy sa w stanie ze swoim wojskiem i sprzętem cokolwiek obronić suktecznie?
Zresztą satelity są w stanie wykryć wybuchy jądrowe pod powierzchnią wody i ziemi więc te by wykryły bardzo szybko. Nie wiem komu zależy na eskalacji tego konfliktu i zwrócenia przeciwko ruskim całej opinii publicznej ale to jakiś psychopata. Niech się dwa razy zastanowi co się stanie jak rosja naprawdę użyje broni jądrowej gdy zostanie przyparta do muru.

Portret użytkownika Czołgista

Najpierw zadajmy sobie

Najpierw zadajmy sobie pytanie : Po co Rosja miałaby używać broni nuklearnej w wojnie z Ukrainą? Moim zdaniem w tym konflikcie byłoby to bezcelowe. Koszt wystrzelenia czy zrzucenia takiej broni byłby niewpółmierny do osiągniętych przez to korzyści. Po prostu to byłoby bez sensu. To tak jak na mrowisko zrzucać granat czy petarde...

Portret użytkownika achiles

No tym artykułem to

No tym artykułem to strzeliłeś sobie babola Adminie, pisząc go bez sprawdzenie i potwierdzenia szczegółów. I oby to tylko było wynikiem niewiedzy i niesprawdzenia szczegółów, co do tego niusa, bo gdyby było to celowe, to wiarygodność tej witryny staje się zagrożona w imię taniego zwiększenia poczytności, ale to działa na krótką metę. Nawet ONET się nie zdecydował takiej bredni propagandowej KIJOWSKIEJ JUNTY opublikować, a oni już wiele niegodziwości i łgarstw odnośnych tego konfliktu publikowali. 
 
To UKRAIŃCY w akcie desperacji po przegranej, na koniec zdecydowali się odpalić TOCZKĘ U, na zakłady zbrojeniowe leżące na obrzeżach Doniecka  produkujące amunicję i wybuchło tam tam paliwo, już 3 dni temu pisałem o tym tutaj i filmiki wstawiałem. A co do broni masowej, to były też filmiki w necie, jak sprawdzają to miejsce i całe miasto z licznikami GAYGERA,  które to żadnej obecności promieniowania, nie wykazały. Pozdrawiam i liczę iż to tylko chwilowy błąd przy pracy.

Portret użytkownika baca :-)

walki o te lotnisko były

walki o te lotnisko były nietypowe bo banderowcy jak tylko szedł atak Pospolitego Ruszenia opuszczali stanowiska i ukrywali sie w głębokich bunkrach pod lotniskiem a w tym czasie ich artyleria oczyszczała teren z atakującej piechoty - jak oczyszczono znowu wypełzali z nor i znowu panowali nad lotniskiem - tak było w nieskończonośc... wiele razy te lotnisko przechodziło z rąk do rąk...
wątpię czy użyto ładunków jądrowych bo przecież aby odszczurzyć z banderowców bunkry wystarcząją zwykłe konwencjonalne ładunki kumulacyjne zaprojektowane do niszczenia bunkrów... to pewnie one uwolniły lotnisko od szkodników... bardzo ładnie i widowiskowo teren został zdezynfekowany Smile

Strony

Skomentuj