Rosja kolejnym krajem w którym masowo giną pszczoły

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nadmierne stosowanie pestycydów to prawdopodobnie główny czynnik, stojący za masową śmiercią pszczół. Problem ten dotyczy wielu krajów świata. W Rosji, hodowcy pszczół stracili w ciągu ostatnich kilku miesięcy około 80 tysięcy tych owadów.

 

Narodowy Związek Pszczelarzy ogłosił, że masowa śmierć pszczół dotknęła 20 rosyjskich regionów w centralnej i południowej części kraju. Owady wyginęły między majem a czerwcem. Dotyczy to pasiek, które znajdują się blisko pól uprawnych, traktowanych środkami owadobójczymi.

 

W całej Rosji jest około 3,5 miliona rodzin pszczelich. Szacuje się, że masowa śmierć pszczół spowoduje spadek produkcji miodu o 25-30%, a straty wśród pszczelarzy szacowane są na ponad 31 milionów dolarów. Jednak pełny raport w tej sprawie zostanie przygotowany 1 sierpnia i będzie on zawierał informacje, które pozwolą dokładnie oszacować straty.

Federalne Naukowe Centrum Pszczelarstwa wskazuje, że do masowej śmierci pszczół przyczyniło się nadmierne stosowanie pestycydów. W tym roku, wiosna nadeszła wcześniej, a rolnicy użyli większą ilość środków owadobójczych, aby wyeliminować szkodniki. Jednak ucierpiały na tym pszczoły, a liczba martwych owadów może jeszcze wzrosnąć. Oznacza to również, że na rynku pojawi się znacznie więcej sztucznego miodu.

 

Rosja produkuje średnio około 100 tysięcy ton miodu rocznie. Unia Europejska wytwarza około 250 tysięcy ton miodu rocznie i jest drugim największym producentem na świecie. Pierwsze miejsce zajmują Chiny, które produkują ponad 500 tysięcy ton miodu rocznie.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Stary Żuk

PiSowcy powiedzą że to od

PiSowcy powiedzą że to od smrodu,ale nic tak nie śmierdzi jak wyznawca Jarosława. Na pytanie czym śmierdzi PiSowiec,znajomy weterynarz odpowiedział że końską niemytą kuśką. On pewnie wie co mówi.

Portret użytkownika minoduesp

Widziałem kiedyś tą

Widziałem kiedyś tą europejską "produkcję miodu" , te ŁAJZY wogóle się nie liczą z pszczołami !. Poprostu zwyczajnie wrzucają całe plastry razem z pszczołami do maszyn ! Owady giną zmiażdzone w wirówkach a ich miejsce zastępują nowe młode roje ... Co tam pszczoły ,najważniejsze jest mieć jak najwięcej euro.

Portret użytkownika baca

hmm.... pszczoły zginęły w

hmm.... pszczoły zginęły w pobliżu miejsc spryskanych środkiem owadobójczym....

to może mieć związek z tym że pszczoły to są owady ale niech się lepiej wypowiedzą eksperci, bo spryskanie pół środkiem owadobójczym aby wytępić owady może być mylącym tropem i nie rozwiązać zagadki...

 

Portret użytkownika euklides

Federalne Naukowe Centrum

Federalne Naukowe Centrum Pszczelarstwa wskazuje, że do masowej śmierci pszczół przyczyniło się nadmierne stosowanie pestycydów

A w Europce skorumpowani politnaukowcy będą pi...ć o tajemniczych czynnikach. Ruscy naukowcy zawsze mieli więcej godności od zachodnich.

Portret użytkownika nn

Fakt. Zapewne 80 tys.rodzin

Fakt. Zapewne 80 tys.rodzin pszczelich, a piszą nawet o 60% populacji, czyli miliony rodzin. Może to być prawdą - w tym roku w Unii europ.wszedł zakaz stosowania neonikotynoidów ... a zapasy trzeba było gdzieś upchnąć ..

 

nn

Strony

Skomentuj