Rosja jest podejrzewana o udzielenie wsparcia północnokoreańskiemu programowi jądrowemu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze brytyjskie podejrzewają, że Iran i Rosja potajemnie pomagały Korei Północnej w realizacji programów rakietowych i nuklearnych, co doprowadziło do znacznego postępu i w konsekwencji do sankcji w tych obszarach, informuje The Sunday Telegraph.

 

Krytycy publikacji uważają, że te informacje są niewiarygodne i naukowcy z Korei Północnej niezależnie zapewniali postępy w rozwoju technologii jądrowych w swoim kraju. Teraz brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych bada kwestię które z obecnych lub dawnych mocarstw atomowych dostarczyło takie technologie lub świadczyła usługi doradcze w Korei Północnej.

 

Nie osiągnięto jeszcze konkluzji w tej sprawie. Iran szczyci się listą krajów podejrzewanych o możliwość udzielenia pewnej pomocy. Rosja jest również w centrum zainteresowania. Ustalenie potencjalnego dostawcy technologii jądrowej do Pjongjangu otworzy nowe możliwości dyplomatyczne, aby wywierać nacisk na reżim, który nadal wzmacnia siłę militarną pomimo sankcji gospodarczych.

 

3 września Korea Północna ogłosiła informacje o udanym teście bomby wodorowej, którą można umieścić w międzykontynentalnej rakiecie balistycznej. Wcześniej Korea Północna testowała pocisk balistyczny, który przeleciał nad terytorium Japonii, zanim wpadł do morza.

Spowodowało to sztywną reakcję ze strony społeczności międzynarodowej. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że Waszyngton rozważa całkowite zerwanie stosunków handlowych z tymi krajami, które robią interesy z Pjongjangiem. 11 września Stany Zjednoczone przedstawiły Radzie Bezpieczeństwa ONZ nową wersję sankcji, które zostały przyjęte i nałożone na Koreę Północną.

 

Amerykanie, odnosząc się do danych, które opracowali eksperci ONZ twierdzą, że Korea Północna nielegalnie eksportowała węgiel, żelazo i inne towary przez ostatnie sześć miesięcy. Głównymi nabywcami nielegalnie wywiezionych surowców były Chiny, Indie i Malezja. Ponadto, zdaniem ekspertów, mimo zakazów KRLD nadal pracuje nad rozwojem nowych materiałów w swoim programie nuklearnym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

jeżeli Rosja udzieliła

jeżeli Rosja udzieliła wsparcia północnokoreańskiemu programowi jądrowemu to bardzo dobrze. Monopol na broń nuklearną nie jest niczym dobrym, bo pozwala takim bandytom jak uSSmania szantażować narody nie posiadające takiej broni. A tak uSSman zanim dokona kolejnej agresji, to się pięć razy zastanowi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

USA powinien rozwalić ten

USA powinien rozwalić ten reżim już dawno temu. Tylko oni mają taką siłę militarną. no, ale "co powie na to świat"... Zresztą nam Korea Pn. nie zagraża. Najpierw niech USA rozprawi sie z islamistami.

Portret użytkownika U_P_Adlina

reżim uSSmański to już może

reżim uSSmański to już może tylko rozwalić swoje okręty, jak ostatnio kilka razy. Wyleniały bandycki hegemon to już cień siebie z lat 90-tych. Bezkarne agresje zaoceanicznego bandyty dobiegają końca. Hegemon nie zwalcza islamistów, tylko ich wspiera. ISIS jest na jego utrzymaniu i kilku jego klakierów.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika aaa

Pakistan - z 2 lata temu

Pakistan - z 2 lata temu zostało wyjąśnione kto pomagał Korei zbudowac atom (konkretny profesor pakistańskiej uczelni wymieniony z nazwiska).

A Pakistan i Indie maiły od USA żeby się równoważyły i nie dopuściły ZSRR do ciepłych mórz. Proste jak budowa cepa i konstrukcja gwoźdźa.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Korea Pł. należy do Rosji.

Korea Pł. należy do Rosji. Rosja otrzymała to państwa od Syjonu w zamian za uratowanie żydów przed holokaustem i wywózka ich z upadliny i Krymu daleko na wschód na bagna do tzw ''republiki żydowskiej'' ( potem wszyscy wrócili https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydowski_Obw%C3%B3d_Autonomiczny ) Wracając do Korei. Okazuje się że szaraki czyli demony z UFO dały atomową technologię jednocześnie 4 państwom: 1 Niemce 2 USA 3 Rosja 4 Japonia ! W Rosji nie było naukowców zdolnych pojąć cokolwiek więc tam plany zostały zrealizowane dopiero 15 lat później, ale Japoński projekt bomby atomowej był z powodzeniem rozpoczęty właśnie w Korei Pł, mieli zaawansowany ośrodek atomowy tuż obok kopalni uranu. Amerykanie użyli bomby atomowej na Japonii ze strachu bo obawiali się, że Japonia pierwsza na nich coś-atomowego rzuci! Korea kraj górzysty ma najlepsze na świecie złoże uranu i nie tylko. Dlatego grubas Kim ma atom BO MA GO Z CZEGO WYPRODUKOWAĆ ! W trakcie 2 WŚ złoża te należały do Japonii. Po wojnie złoża te dostała Rosja CELOWO aby mogli zacząć swój program atomowy. Jest to dowód na to jakimi pobudkami kieruje się tzw UFO, to są demony potrzebują nieustannej rzeźni by ukryć swoje prawdziwe cele. Polityka USA i ich WIECZNA WOJNA przeciw całemu światu jest tego dowodem.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ano prawda, bo demony UFo

Ano prawda, bo demony UFo zywią się naszymi duszami zmarłych, by utrzymać nieśmiertelność. Ale aby te dusze pozyskać, muszą je najpierw zbrukać i splugawić a nic nie plugawi duszy ludzkiej bardziej jak nienawiść, strach... i rozpusta...

 I patrząc na nasz świat wszystko wtedy staje sie jasne...

Skomentuj