Rosja jest gotowa w każdej chwili wznowić operację militarną w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosja jest gotowa do ponownego rozmieszczenia swoich sił lądowych w Syrii w każdym momencie. Według źródeł irańskich Rosja zadeklarowała wsparcie militarnie Syrii w każdej chwili, o ile legalny rząd tego państwa wyrazi taką potrzebę.

Na tę chwilę rosyjskie siły specjalne mają być trzymane w gotowości do natychmiastowego rozmieszczenia w strefach najcięższych walk z terrorystami. Wszelakie aspekty techniczne planu zostały przygotowane przez Rosję, która wcieli je w życie po wydaniu rozporządzenia przez Władimira Putina. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie ma jednak zamiaru robić tego wbrew woli Damaszku.

 

Rosyjskie dzienniki uzasadniają swoje nastawienie ponownie koniecznością objęcia ochroną chrześcijańskiej ludności Syrii w trakcie trwania operacji armii syryjskiej przeciwko organizacji terrorystycznej na północnym terenie miasta Hama.

W gazecie Izwiestija zapowiedziano, że w pierwszej kolejności w razie podjęcia akcji militarnej objęte ochroną zostaną osoby prześladowane na terenie miasta Mahradeh. Dziennik dodał, że w tej chwili terroryści są oblegani ze wszystkich stron przez armię Syrii i są na przegranych pozycjach, choć nadal są w stanie przyczynić się do śmierci ludności cywilnej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

trump to może sobie co

trump to może sobie co najwyżej poszlochać w kąciku !!.......Jego ostatnie żenujące działania w Syrii i teksty względem Korei Płn. świadczą o tym dobitnie !!..........Może sobie co najwyżej pogadać, albo wysłać kilka "toporków", z których połowa i tak nie doleci do celu, a te, które dolecą zniszczą jakis stary traktor, albo zdezelowane auto !!........Hehehehe!!....... ...Pobudka !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj