Rosja i Chiny stworzą wspólnie centrum badań kosmosu

Kategorie: 

Źródło: NASA

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos ogłosiła, że Rosja i Chiny zgodziły się stworzyć wspólne centrum dla misji kosmicznych. Projekty mają dotyczyć głównie podboju Księżyca oraz badania odległego kosmosu.

 

Roskosmos dodał, że w projektach udział wezmą rosyjskie i chińskie instytucje oraz firmy naukowe i przemysłowe. Roskosmos i China National Space Administration (CNSA) podpisały również umowę o współpracy w zakresie badań nad Księżycem oraz dalekim kosmosem na Międzynarodowym Forum Eksploracji Kosmicznej (ISEF) w Tokio.

 

Kraje zajmą się również uruchomieniem programów księżycowych. Obejmowałoby to start rosyjskiej stacji orbitalnej Luna-26 w 2022 r. Lądowanie chińskiego statku kosmicznego na południowym biegunie księżyca zaplanowano na 2023 r.

W 2017 r. Roskosmos i CNSA podpisały program obustronnej współpracy na lata 2018–2022, który obejmował monitorowanie odpadów kosmicznych oraz badania Księżyca, kosmosu i satelitów.

 

Rosyjska korporacja kosmiczna Energia ujawniła plan programu eksploracji Księżyca w październiku 2017 r. Obejmuje on budowę bazy księżycowej w latach 2040–2050. Firma planuje otworzyć także centrum badawcze, aby opracować programy eksploracji Księżyca dla przyszłych misji, a także ma zamiar wspierać rosyjsko-amerykański projekt nowej stacji kosmicznej o nazwie Deep Space Gateway. Moskwa i Waszyngton uzgodniły projekt we wrześniu 2017 r., a pierwsze moduły stacji mają być gotowe w latach 2024–2026.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Rosja to przzynajmniej

Rosja to przzynajmniej zablokowała u siebie filantropa ! "Zamordowanie dziennikarza śledczego Jana Kuciaka podgrzało atmosferę walki o władzę na Słowacji. Opozycja mówi otwarcie o potrzebie przewrotu, pojawia się nawet określenie „słowacki Majdan”, na wzór przewrotu w 2014 roku na Ukrainie. Premier Robert Fico zarzuca prezydentowi Andrzejowi Kisce przyłączenie się do opozycji i działanie we współpracy z amerykańskim multimiliarderem Georgem Sorosem, zaś słowackie media donoszą, że do ich kraju przybył właśnie współpracownik Sorosa – ekspert od „kolorowych rewolucji”.Na Słowacji trwa burza polityczna po zamordowaniu dziennikarza śledczego Jana Kuciaka, a rządzący i opozycja przerzucają się oskarżeniami o działanie wbrew interesowi państwa.Oliwy do ognia dolał premier Robert Fico, który w walce politycznej o wpływy na Słowacji wskazał jako jednego z aktorów rozgrywki amerykańskiego multimiliardera pochodzenia węgiersko-żydowskiego, Georga Sorosa. Odnosząc się do niedzielnego przemówienia prezydenta Andreja Kiski w sprawie sytuacji politycznej na Słowacji, premier Robert Fico stwierdził, że za treścią przesłania prezydenckiego stoi Georg Soros. W przemówieniu tym Kiska zażądał rekonstrukcji rządu albo przedterminowych wyborów, co jego rywal, premier Fico, skomentował stwierdzeniem, że przemówienie prezydenta nie było pisane na Słowacji. http://www.pch24.pl/cien-sorosa-nad-slowacja--smierc-dziennikarza-pretekstem-do-kolejnego-majdanu-,58737,i.html#ixzz5938XaPka

Należy sięmodlić na różańcu do Maryi za Słowaków oraz do Jezusa Miłosiernego !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj