Rosja gromadzi wojsko w okolicy północnej granicy Iranu

Kategorie: 

armyrecognition.com

Rosyjska armia jednak zakłada, że atak na Iran nastąpi jeszcze tego lata. Plany opracowywane przez Moskwę zakładają przesunięcie wojsk przez Gruzję do Armenii, która graniczy z republiką Islamską.

 

Przewodniczący Rady bezpieczeństwa Rosji, Wiktor Ozerow potwierdził oficjalnie, że taki plan działań na wypadek wojny w Iranie jest przygotowany. Dmitrij Rogozin, który do niedawna był ambasadorem Rosji przy NATO ostrzegł, że Rosja nie będzie tolerowała wojny w Iranie, bo to, co dzieje się z tym sąsiednim dla Rosji krajem wpływa na ich poziom bezpieczeństwa.

 

Źródła związane z rosyjskim Ministerstwem Obrony twierdzą, że Rosjanie nie wierzą w zdolność Izraela do wykonania ataku na Iran oraz do obrony przed możliwą jego odpowiedzią. Twierdzi się, że jeśli Żydzi rozpoczną wojnę bardzo szybko będą potrzebowali pomocy USA.

 

Przygotowanie wojsk rosyjskich do przemarszu do Iranu niesie za sobą bardzo poważne skutki. Wiadomo, że Rosja próbuje realizować swoją politykę w regionie Bliskiego Wschodu, ale takie zaangażowanie militarne znaczyłoby prawdopodobnie, że Rosjanie walczyliby z Irańczykami przeciwko Żydom i Amerykanom a kto wie czy nie i Polakom, bo przecież pchamy się na wszystkie fronty.

 

Nie trzeba chyba tłumaczyć, czym skutkowałoby to dla pokoju światowego i jak dramatycznie skomplikowałoby to nam, jako członkom NATO nasze relacje z Rosją, które są i tak napięte po niewyjaśnionym wydarzeniu ze Smoleńska.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Art

Co Ty pier... za

Co Ty pier... za przeproszeniem. Bankster, który Ci nalicza odsetki jest bogatym człowiekiem i jego stać na wycieczkę np. do Ameryki Północnej czy Australii na okres wojenny. Co innego za to ma jego przedstawiciel w placówce bankowej, który tylko udaje cwaniaka w gajerku Smile

Portret użytkownika as

Bardzo mało osób o tym wie

Bardzo mało osób o tym wie ale na mocy Traktatu Lizbońskiego, Bruksela może zarządzić przymusową mobilizację. Więc jeśli wojna wybuchnie prawdopodobnie dostaniemy powołanie do armii UE. Ja osobiście wolę iść do więzienia niż jechać na Bliski Wschód.

Portret użytkownika Edzio

DROGI Admini, nie wypisuj

DROGI Admini, nie wypisuj gupot o niewyjaśnionej sytuacji ze Smoleńskiem.
Jeśli chodź trochę poczytałeś inne wnioski i ustalenia niż te "oficjalne - rządowe i ruskie" to chyba oczywiste jest że to był zamach z premedytacją !!
 
Pamiętajcie - nie ma takich zbiegów okoliczności by na terenie rusków zginął "w katastrofie" ktoś kto ich ośmieszył w związku z Gruzją, i próbą budowania koalicji państw przeciwstawiających się ruskim.
A próba zamachu na kaczyńskiego wcześniej w Gruzji ?
A gdzie kokpit - podobno go do dziś ruscy nie znależli ?
A czemu ruscy niszczyli wrak tupolewa - co pokazano w sprawie dla reportera ?
A czemu kopacz kłamała że była przy sekcjach ofiar ?
A czemu teraz Armułowicz nie dopuścił do udzialu w ekshumacjach światowej sławy speca od wybuchów... ?
Pytania bez odpowiedzi czy spartolony zamach ale efektywny ?
 
 

Portret użytkownika baca

nie wiem skąd zaraz te

nie wiem skąd zaraz te pokojowe lamenty na forum.
zrozumcie Płaczki i Placzusie, ze skoro milsnicy tak glupiej dyscypliny jak pilka kopana mają swoje mistrzostwa swiata to dlaczego milosnicy wojen i militariów nie mieliby mieć swojego mundialu?
ta wojna już dawno sie zreszta zaczela - 11 wrzesnia kiedy mossad wysadzil WTC. to bylo w 2001 roku!
mieliscie dosyc zatem czasu aby "zaprowadzic pokoj" np na dniu gniewu!
nie chcialo sie wam dupy oderwac od monitora , bo raptem "obalić głupi rząd" poszło Smile 200 osób - wiec teraz nie marudzić - idziemy na wojne.
nie chcieliscie pokojwej demonstracji?
w nagrode pojdziecie na front.
będziemy bronic rabinów, czy to sie komus podoba czy nie - bo taka jest polityka rzadu ktorego NIE CHCIELISCIE ZMIENIC.
drugie szansy w prawdziwym zyciu raczej nie bywają.
powodzenia zatem wszystkim wam zasylam z gorącej srodziemnomorskiej plaży, zycze wam wszystkiego najlepszego i tylko szkoda ze za rok o tej samej porze juz sobie w tak wesolym gronie niestety ale nie pogadamy...
wiekszosc z was będzie już wówczas... bohaterami

 

Strony

Skomentuj