Rosja i Estonia dokonała wymiany szpiegów w stylu zimnej wojny

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Rosyjski kanał telewizyjny Rossija 24 pokazał w sobotę wieczorem nagranie pokazujące zatrzymanie oficera służb Estonii, Estona Kohvera przez służbę bezpieczeństwa FSB. Przedstawiono roniez film z wymiany jego na rosyjskiego szpiega Aleksieja Dressena.

 

Nagranie zaczyna się od wymiany Estona Kohvera, pracownika estońskich służb specjalnych, na Aleksieja Dressena, byłego oficera estońskiej policji bezpieczeństwa. W Estonii Dressen od 2012 roku odsiadywał wyrok za zdradę i za przekazywanie tajnych danych Rosjanom. Dressenowi pomagała żona Wiktoria, której wcześniej udało się wyjechać z Estonii do Rosji.

 

Estończyk Eston Kohver został aresztowany przez FSB we wrześniu 2014 roku po tym, jak spotkał się ze swoim informatorem (obejrzeć to można mniej więcej od 4 minuty 50 sekundy nagrania). Kohvera skazano w Rosji na piętnaście lat więzienia za szpiegostwo.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Właśnie leci przemówienie

Właśnie leci przemówienie OBAMY W ONZ i jak łga ten jegomość, to się w głowie, nie mieści. Twierdzi na wstępie, że reprezentuje największe i najmocniejsze mocarstwo, na świecie i w razie potrzeby, nie zawaha się tej siły użyć, by zaraz potem powiedzieć, że Rosja dokonała agresji na UPADLINĘ, a oni nie są niczemu winni, bo SZATANY, NIE MAJĄ TAM PRZECIEŻ ŻADNEGO INTERESU, jak to on powiedział, łgając w żywe oczy wszystkim tam ludziom przybyłym i tym miliardom, na świecie, którzy go jak ja obecnie oglądają w telewizorze.  Potem mówi o KUBIE, że zdjęli z niej dzięki jego zabiegom sankcje, tylko potem zaraz dodał, że ich kongres musi się jeszcze dopiero zająć, zdjęciem EMBARGA GOSPODARCZEGO z KUBY. Teraz jedzie o państwie islamskim, jakie to zło i jak ono zagraża, dla świata, a to przecież ONI sami to stworzyli, szkolili i zbroją, jednocześnie właśnie dodaje, że wszystkiemu jest winny ASSAD i należy go usunąć i już mają swój plan, kogo tam na miejscu Assada zainstalować. Teraz mówi, jak to oni się strasznie przejmują losami LUDZI, gdzieś, na krańcu ŚWIATA, których jacyś DYKTATORZY uciemiężają, ale, że ich WOJSKO w ostatnim czasie przyczyniło się, do śmierci 800 000 LUDZI w samym IRAKU, to już zdaje się o tym zapominać. Teraz ogłosił, że KAPITALIZM, jest najlepszym systemem ekonomicznym, dla świata. Oczywiście wspomina o ochronie ŚRODOWISKA NATURALNEGO, kiedy wszyscy EKOLODZY to wiedzą i głośno o tym mówią, że to SZATANY ZJEDNOCZONE, są obecnie największym trucicielem środowiska NATURALNEGO, a protokołu z KIOTO, do dziś, nie ratyfikowały, przecież . Oczywiście wedle jego zdania system DEMOKRATYCZNY, jest najbardziej uczciwym systemem, dla świata, bo tam, gdzie jest DEMOKRACJA, tam, nie ma problemów z WOLNOŚCIĄ OBYWATELI, teraz się zająknął, że czasem, nie jest idealna, a nawet nazwał ją czasem dysfukcyjną, ale nadal uważa, że to najlepszy SYSTEM POLITYCZNY, NA ŚWIECIE. Trochę go pogięło z tym wyznaniem ostatnim, bo chyba zapomina jaka równość panuje w jego kraju, gdzie policjanci strzelają, do CZARNOSKÓRYCH OBYWATELI, jak, do kaczek, na polowaniu.  STEK BZDUR I SAME OGÓLNIKI, A KLASZCZĄ MU JEDYNIE JEGO KLAKIERZY, ŁĄCZNIE Z JEGO ŻONKĄ, czekam, na przemówienie CHIŃSKIEGO PRZYWÓDCY I PREZYDENTA PUTINA, może oni coś bardziej prawdziwego powiedzą, o ile zechcą ich wystąpienia w ogóle, niby nasze MEDIA SZMATŁAWE POKAZAĆ. 

Portret użytkownika achiles

Grupa aktywistów Anonymous

Grupa aktywistów Anonymous zareagowała na wyrok śmierci dla 17-letniego Ali Mohammeda al-Nimr za udział w protestach. Anonymous organizował atak hakerski na oficjalne strony internetowe Arabii Saudyjskiej. W taki sposób grupa chciała zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka. Ali Mohammed al-Nimr, niewinny nastolatek, został skazany na karę śmierci w Arabii Saudyjskiej. Nie będziemy milczeć i patrzeć na tą śmierć –głosi apel Anonymous skierowany do władz Arabii Saudyjskiej. Grupa oświadczyła, że złożono apelację od wyroku, ale na zamkniętym posiedzeniu sądu została ona odrzucona. Anonymous apeluje o uwolnienie nastolatka, podkreślając, że nie miał on obrońcy i w śledztwie był torturowany a proces był niejawny. Mamy nadzieję, że usłyszycie nas dziś. Wy będziecie wirusem, a my – lekarstwem – oświadczyła grupa, po zaatakowaniu stron rządowych Arabii Saudyjskiej.
I pomyśleć, że ten zwierzacki i SZATAŃSKI KRAJ, ma stać obecnie na straży OCHRONY PRAW CZŁOWIEKA, przy oenzecie. 

Portret użytkownika Medium

achiles napisał: I pomyśleć,

achiles wrote:

I pomyśleć, że ten zwierzacki i SZATAŃSKI KRAJ, ma stać obecnie na straży OCHRONY PRAW CZŁOWIEKA, przy oenzecie. 
Achilu, wszystko w definicji! Zmienią definicję człowieka na homosia albo trzecią płeć i zamienią nas - jak Talmud - w zwierzęta!

Portret użytkownika achiles

Co by, nie mówić o

Co by, nie mówić o HOLENDRACH, to na BANK, nie można powiedzieć, że to jest głupi NARÓD, któremu władze potrafią wszystko co chcą wmówić: 

 Holenderski satyryczny serwis informacyjny Geenstijl  zebrał ponad 450 tysięcy podpisów w celu zobowiązania holenderskich władz do przeprowadzenia w kraju referendum w sprawie celowości stowarzyszenia się Ukrainy z Unią Europejską. Wymagana liczba podpisów wynosi 300 tysięcy, pisze Financial Times.   „To tworzy nieprzyjemny problem polityczny dla holenderskiego rządu, który w dużej mierze jest proeuropejski i który już ratyfikował pakt Ukraina-UE”, — zauważa gazeta. Zgodnie z holenderskim prawem wyniki referendum mają jednak tylko „doradczy” charakter dla rządu. Jednakże jeśli frekwencja przekracza 30% i większość głosów będzie przeciwko stowarzyszeniu, holenderski rząd będzie zobowiązany do przejrzenia ustawy o ratyfikacji porozumienia z Ukrainą.  Publikacja zwraca uwagę, że nawet urzędnicy UE są zaniepokojeni tym, że referendum może mieć nieprzewidywalne skutki polityczne, jeśli wyników nie będzie można zignorować. Umowa może zostać opóźniona, lub może się zakończyć w przypadku zdecydowanego „nie” w głosowaniu, zaznacza Financial Times. Na popularność tej kampanii w Holandii rzutują także bardzo niejasne wyniki śledztwa w sprawie zestrzelenia samolotu malezyjskiego nad wschodnią Ukraina.

 

Portret użytkownika achiles

Ambasador Rosji złożył

Ambasador Rosji złożył wyjaśnienia w MSZ

- Wyjaśniłem, że to była niesłuszna interpretacja. Nie miałem na myśli tego, że Polska ponosi odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Miałem na myśli to, że polityka rządu polskiego w latach 30. doprowadziła do katastrofy Polski. W wywiadzie chyba nie byłem wystarczająco precyzyjny w tej części, to spowodowało taką reakcję – powiedział ambasador Rosji Siergiej Andriejew po wizycie w polskim MSZ. Dyplomata nie przeprosił za swoje słowa. Resort spraw zagranicznych opublikował już oświadczenie w tej sprawie.Dyplomata podkreślił, że nie miał zamiaru nikogo obrażać. - Z wielkim szacunkiem czcimy bohaterów narodu polskiego w oporze agresji nazistowskiej, polskiego podziemia przeciwko okupacji hitlerowskiej, Ludowego Wojska Polskiego walczącego ramię w ramię z Armią Czerwoną. Ale co do polityki lat 30., jak powiedział Władimir Putin w maju, Polska padła ofiarą swojej polityki - dodał Andriejew.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ambasador-rosji-zlozyl-wyjasnienia-w-msz/56pehr
I pierwsze komentarze:
franek do ~men: "nasz naród jest systematycznie szkalowany" - zgadza się, część naszej winy za to szkalowania jest nasze też
Dlaczego na ulicach Warszawy jest masa pamiątkowych tablic o treści - 
"..tutaj ... hitlerowcy zamordowali ..... faszyści zamordowali...."
Jacy faszyści? Włoscy? Hiszpańscy? Hitlerowcy - a kto to?
Powinno być czarno na białym - "Tutaj Niemcy zamordowali ........ "
A szczytem wszystkiego jest tablica przy wejściu na rynek warszawscy gdzie między innymi jest napis
"....Rynek warszawski zniszczony .....przez faszystowskiego okupanta...."
Ludzi przyjeżdżają do Warszawy z drugiej półkuli też no i sobie czytają do końca nie widząc że to Niemców dzieło.
men : Nie mam najmniejszego zamiaru bronić głupot wygadywanych przez ruskiego, ale chcę przypomnieć, że nasz naród jest systematycznie szkalowany przez polityków i media na zachodzie i nie ma dosłownie żadnej reakcji MSZ. A ponadto w styczniu tego roku Schetyna sam zapoczątkował politykę rewizjonizmu historycznego, który konkretnie dotyczył frontu ukraińskiego i wyzwolenia więźniów z niemieckiego obozu Auschwitz.
gorg747 do ~o Rosja rozpoczęła II WŚ wspólnie z niemcami :): Twój post to typowe zakłamywanie historii. Szczególnie pierwsze zdanie.

Powinno być: 1 września 1939 roku NIEMCY (nie żadni naziści, faszyści, hitlerowcy edc. inne hasła mające zdjąć z NIEMIEC winę za rozpoczęcie wojny) zaatakowali Polskę z północy, zachodu i południa.. Dokonując bezprzykładnychrzezi i mordów na ludności polskiej parli do przodu otaczając i bombardując Warszawę. 17 września 1939 roku do agresji na wschodnią Polskę dołączyło ZSRR (na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow) dokonując masowych wywózek ludności polskiej na Syberię i rzezi na polskich oficerach. 

Gadanina, że II Wojna Światowa zaczęła się 17 Września 1939 roku od napadu Rosji na Polskę wspólnie z Hitlerem - to typowa aktualna propaganda niemiecka, za którą Niemcy dobrze płacą.
 

 

Portret użytkownika achiles

Lenz: ze strony Węgier, Czech

Lenz: ze strony Węgier, Czech i Słowacji zabrakło solidarności; coś takiego jest nie do przyjęcia
- Węgry, Czechy i Słowacja zapomniały, że powinny być lojalnymi partnerami wobec innych partnerów unijnych, z ich strony zabrakło solidarności. Nie rozumiem kompletnie zachowania naszych sojuszników, coś takiego jest dla mnie nie do przyjęcia - powiedział Tomasz Lenz, odpowiadając na zarzuty pod adresem Polski za decyzję w sprawie imigrantów. - Zaskakują mnie wypowiedzi, że pogrzebaliśmy możliwość współpracy z Grupą Wyszehradzką lub nawet, że przestała ona istnieć - dodał poseł PO.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/lenz-ze-strony-wegier-czech-i-slowacji-zabraklo-solidarnosci-cos-takiego-jest-nie-do/4b6fzh
I pierwsze jak lecą komentarze:
koko$ : PLATFORMA OBYWATELSK TO ZDRAJCY POLSKI. ! ! !
Tusk dla własnej kariery i pozycji w Brukseli- zgodził się na dyktat Niemiec.Wbrew interesom Polski.
Państwa Grupy Wszehradzkiej tylko trzymając się razem mają siłę i szansę na równorzĘdną pozycję negocjacyjną wobec Niemiec, Francji czy UK.
~Sławek : Wstyd dla Polski ! Zdrajcy którzy pogrzebali możliwość zacieśniania współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej odwracają kota ogonem. Na pewno bliżej nam do Czechów, Węgrów i Słowacji niż do pozostałych pseudo sojuszników. Ile jest warty sojusz z Francją i Anglią przekonaliśmy się w 1939 roku. Kopacz i ten drugi jej kolega :https://www.google.pl jak powiedział K. Mike sprzedali Polskę za dopłatę 200 złotych do hektara.
~Buba : Lenz to kolejny pionek z Unia Wolnosci w CV. Oplacony przez Bruksele populista.
Woli solidarnosc z emigrantami niz z Grupa Wyszehradzka? Zapytal co narod woli?
Solidarnosc z Unia? Jak w sprawie nord stream? Ten hipokryta mysli, ze ludzie sa ciemni?
To rewanz za to, ze Grupa Wyszehradzka nie poparla sankcji dla Rosji?
A w czyim interesie byly te sankcje? Bo napewno nie w interesie Polski. 
Lobby ukrainskie podczepilo sie pod NIErzad PO-PSL i dziala na szkode Polski!

Portret użytkownika achiles

Czy losy świata zależą od

Czy losy świata zależą od elokwencji?
 
Dziś w ONZ ważą się losy świata. I zależą one od elokwencji przywódców, od wpływu, jaki wywrą ich przemówienia. Jest to co prawda tylko lukier, przykrywający rzeczywistą grę interesów, ale ma on swój delikatny wpływ na podejmowane decyzje.
 
W wywiadzie dla CBS Prezydent Putin stwierdził, że "Wszystkie państwa powinny respektować suwerenność Ukrainy". Wszystkie.
 
Putin stwierdził, że "na pewno wie", że USA było zaangażowane w obalenia prezydenta Janukowycza w 2014 r, że Rosja wie, w jaki sposób wsparcie było udzielane, jak wiele zapłacono zaangażowanym ludziom, gdzie, w jakich państwach i miejscach szkolono wywrotowców, i kim byli instruktorzy. Wiemy wszystko. No, ale tak naprawdę nasi partnerzy z USA wcale się z tym nie kryją. Odpowiadając na zaczepki, powiedział, że Rosja nie narusza suwerenności Ukrainy. Wygłosił tezę, że "w żadnym momencie w przeszłości, obecnie lub w przyszłości Rosja nie weźmie udziału w działaniach mających na celu obalenie legalnego rządu, ani nie ma takich zamiarów."
CZY SIĘ KOMUŚ TO PODOBA, CZY TEŻ NIE, TO ROSJANIE NIGDY, NIE WYBACZĄ NASZEGO UDZIAŁU W BANDEROWCÓW SZKOLENIU ODEGRANIU ISTOTNEJ ROLI W PRZEWROCIE, NA UKRAINIE i co gorsze to się zanosić zaczyna powoli, ŻE TO NIE SPRZEDAJNE WŁADZE NIBY NASZE KONSEKWENCJE TYCH CZYNÓW PONIOSĄ, ALE CAŁY NASZ KRAJ I NARUD. Ale to mało, bo jak się jednak SZATANY Z ROSJANAMI dogadają i na to się zanosi, to zostaniemy sami jak palec i będziemy zdani, na dobrą wolę, lub nie ROSYJSKIEGO SĄSIADA. Ale to jeszcze mało, bo jak się dogadają, to na obecnej UPADŁEJ KRAINIE, zapanuje w medialnym przekazie PRAWDA i się okaże, dla zwykłych UKRAIŃCÓW, komu zawdzięczają to w jakiej obecnie są czarnej DZIURZE i komu, to zawdzięczają. Z banderowcami się sami uporają, a jak nie, to pomoże im w tym ROSJA, duża część tych zwierzaków, do NAS ZWIEJE i tu zaczną szaleć, to jest więcej, jak pewne, a zwykli UKRAIŃCY, będą im tylko przyklaskiwali z jednej strony się ciesząc, że się ich od siebie pozbyli, a z drugiej strony, że POLACY dostają to na co zasłużyli, przyczyniając się do tego, co u nich było DOKONANE, wedle tych LUDZI oceny. Tak to jest, jak się macha szabelką i tak się kończą, tego typu zabawy z czyjejś namowy, jak się, nie jest SUWERENNYM I PRAWDZIWIE WOLNYM KRAJEM, NIESTETY.
 Chciałbym się mylić ze swoją oceną, bo jestem POLAKIEM i dobro mojego KRAJU, leży mi na sercu i duszy, lecz wiem, że zbyt wiele złego zostało ostatnio uczynione, przez niby nasze ZDRADZIECKIE WŁADZE i będzie to musiało mieć swoje konsekwencje, wcześniej, lub później, o czym zawsze tu pisałem .

Strony

Skomentuj