Rosja, dzięki pomocy Turcji, może rozwalić NATO od wewnątrz

Kategorie: 

Źródło: Defence Images/CC-BY-NC 2.0

Coraz więcej wskazuje na to, że w Turcji, 15 lipca, byliśmy świadkami próby obalenia Erdogana przez organizację NATO. Dziennikarze potwierdzili zresztą, że przewrotowcy w większości należeli do Sił Szybkiego Reagowania NATO. Media z kolei podają, że Rosja ostrzegła tureckiego prezydenta na kilka godzin przed zamachem.

 

Gdy Erdogan znów był pewny swojej władzy, nakazał aresztowanie wszystkich spiskowców i zrobił wielkie czystki w swojej armii, a także w systemie edukacyjnym. Zatrzymano wielu tzw. Gulenistów i pozamykano uczelnie, powiązane z Fethullahem Gülenem - bogatym duchownym, który żyje obecnie w Stanach Zjednoczonych i wciąż posiada wielkie wpływy w Turcji. Ankara traktuje jego ruch jak organizację terrorystyczną.

 

Gdy tylko Erdogan rozpoczął czystki w swoim kraju, zaczęły pojawiać się słowa potępienia ze strony Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Można było odnieść wrażenie, że jego zachodni "partnerzy" jakby zawiedli się nieudanym puczem wojskowym. Zaczęto dyskutować nad tym, czy Turcja powinna jeszcze pozostać w NATO - czy nadal spełnia wszystkie "wymagania". Zachód niczego nie zrobił w tej sprawie i chyba zaczyna właśnie tego żałować.

 

Setki tureckich urzędników i dyplomatów w NATO zostało zatrzymanych przez służby. Szacuje się, że około 100 tysięcy urzędników państwowych zostało zawieszonych lub zwolnionych. Oskarżono ich o współudział w nieudanym przewrocie wojskowym lub współpracę z Fethullahem Gülenem. Jak donosi The Times, zwolniło się wiele stanowisk a Erdogan najwyraźniej postanowił je zapełnić osobami o prorosyjskich i antyzachodnich poglądach.

Amerykański generał oraz dowódca sił NATO w Europie, generał Curtis Scaparrotti powiedział niedawno, że około 150 tureckich oficerów zostało odwołanych lub przeszło na emeryturę. Część z nich powiadomiła go, że wśród ich następców zaobserwowano ultranacjonalistyczne i antyzachodnie sentymenty a jednocześnie posiadają prorosyjskie, prochińskie i proirańskie nastawienie. Co więcej, niektórzy z nich są bardziej radykalni i "kwestionują wartości NATO."

 

Choć działania Turcji w syryjskim konflikcie budzą wiele wątpliwości, sytuacja wokół NATO wydaje się jednoznaczna. Przysługa za przysługę - Rosja ochroniła Erdogana przed zamachem stanu, a ten zaczął współpracować z Putinem i otworzył mu nawet furtkę do organizacji NATO, którą będzie mógł zinfiltrować i osłabić, a być może nawet zniszczyć od wewnątrz. Jest to z całą pewnością sytuacja korzystna dla Rosji, zwłaszcza w obliczu spięć z NATO i wyścigu zbrojnego w Europie Wschodniej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Tak na marginesie dodam to -

Tak na marginesie dodam to - OBSERWUJCIE HAM(ito)BURG.....

czy tam coś nie zaczyna dymieć...... tak na "kontenerowo" od jueSSejskiej "pomocy"....

bo to siedlisko żmij ma być zapalnikiem inwazji..... wedle jakiegoś filmu zresztą.

Portret użytkownika Zenek ;)

Ruskie potrzebują tureckiego

Ruskie potrzebują tureckiego konia trojańskiego by zagonić kraje tzw europejskiej demencjokracji w SWOJE bolszewicko-hitlerowskie łapska... jako ZONA przyszłego podziału świata.... (klub rzymski + agenda 2030 się kłania)..... Ponieważ to "dołączanie" ma się odbyć "pokojowo" to trockistowska hydra osadzona na kremlu ... macka większej ogólnoplanetarnej struktury biblijnego nazi potrzebuje tzw "naganiacza".....

nim jest CELOWO NISZCZONA tzw "europejska gospodarka" z pełnym jej uzależnieniem od "ruskich surowców"....

i dwa - szarańcza żydowskich terrorystów zwana w nomenklaturze NATO "syryjscy uchodźcy" jacy na rozkaz londyńskiej centrali mają wywołać i chaos i wyczekiwany przez nazi w pejsach holokaust Białej Rasy Europejskiej....

 

To wszystko ma sprawić iż jewrejoRopa po odstawieniu jej i od amerykańskiego i brytyjskiego '''..utka' przyśsie się z "własnej woli" robić łaskę temu kacapskiemu.....

i jednocześnie da sprowadzić do roli..... niewolników harujących na kolorowych panów jakimi też są zbielali murzni zwani zydami (potomkowie biblijnego HAMA - abraHAMA).

czyli bycia kolejnymi obłastiami "wielkiej rzeszy kacapskiej" hitlerowskiego gułagu dla białych tworzonego własnie pod pozorem anty- i anty- i ogólnie pojętego poDstępu w Rosji.....

przez kremlowskiego kurdupla.... i jego chabadzką szajke....

 

Portret użytkownika kuba9131

Ja to widzę trochę inaczej.

Ja to widzę trochę inaczej. Gdyby to był prawdziwy zamach stanu, tym bardziej sterowany z zewnątrz to Erdogan zostałby zabity, a puczyści mieli okazję zabić prezydenta. Zachód w czasie puczu wyraził poparcie dla Erdogana więc nie mógł za tym stać. A Rosja dogaduje się z Turasami ponieważ chce gazociąg do Europy zbudować, mimo wszystko Ruskie nie ufają Turasom po tym zestrzeleniu samolotu a ich współpraca jest z konieczności. 

A jeszcze kilka dni temu podobno Turcja wypowiedziała wojnę Syrii.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

"Zachód w czasie puczu

"Zachód w czasie puczu wyraził poparcie dla Erdogana więc nie mógł za tym stać".........czyli Hans Kloss też nie mógł współpracować z sowietami, bo będąc wśród niemieckich wojskowych zawsze gorliwie wykrzykiwał: "Heil Hitler" !!...........Kuba, wszyscy tu zastanawiamy się, czy ty naprawdę jesteś lekko upośledzony, czy tylko udajesz??.........Czyli jeżeli ktoś podejdzie do ciebie na ulicy i powie: " Bardzo pana lubię!!......Naprawdę bardzo!!.......Niech pan mi pożyczy do jutra tysiąc złotych, a jutro umówimy się w tym samym miejscu i ja je panu oddam!!", to pożyczysz mu, bo przecież powiedział, że cię bardzo lubi , więc na pewno nie może ci nie oddać !!........No przecież tak powiedział !!............Hehehehehe!!...........Coś pięknego!!.........

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kuba9131

W komentarzu chodziło mi o to

W komentarzu chodziło mi o to że jeśli Zachód chciałby obalić Erdogana to prawdopodobnie pucz by się udał a Erdogan już byłby martwy. Bardziej prawdopodobne jest że ten zamach stanu zainicjował sam Prezydent Turcji. Dlaczego ? Puczyści rzekomo antyerdoganowscy latali myśliwcami nad samochodem Erdogana i wtedy mogliby go zestrzelić z powietrza.

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Hathor

Rosjanie szukają sojusznika w

Rosjanie szukają sojusznika w regionie. Początkowo miał to być Iran, z racji długotrwałego sojuszu syryjsko-irańskiego. Jednak Iran nie okazał wystarczającego zaangażowania, siły perskie są mniej aktywne od Hezbollahu na terenie Syrii. Stosunki irańsko-rosyjskie są nadwątlone spowodowane taniejącą ropą, Iran zwiększa wydobycie ropy z każdym rokiem. Wydobycie w Iranie jest znacznie tańsze niż w Rosji.
  Putin nie ma pewności, że Turcja dogada się z Iranem i nie popłynie perska ropa przez Turcję do UE. Rosjanie obawiają się również irańskiego gazu. Władza Asada w Syrii staje się gwarantem zabezpieczenia interesów rosyjskich, a nie Iranu.
Iran liczył na rychłe rozwiązanie konfliktu militarnego, ale władza w Teheranie widzi, że konflikt ten stał się globalny i coraz trudniej jest coś ugrać w towarzystwie światowych mocarstw, Iran jest na etapie walki o prymat w regione, natomiast przy stole wielkich imperiów niestety jeszcze długo nie zasiądzie.
  Natomiast na prostej drodze do osiagnięcia tego celu jest ... Turcja, Erdogan daje jasny przekaz dla USA, EU i Rosji, że on zasiadł przy stole. Turcy jako część NATO, nie chcą być gwarantem bezpieczeństwa interesów USA w regionie i to on będzie korzystał z przywileju jaki zyskuje z racji położenia geostrategicznego i będzie się układał na swoich zasadch z kim zechce.

Portret użytkownika inzynier magister

Wiadomo dlaczego Erdogan się

Wiadomo dlaczego Erdogan się skierowal do sojuszu z Rosją, bo ta go uratowala, i uratowała UE przed zalewem islamistów, bo wiadomo że chcą zniszczyć cywilizację chrześcijan i słowiańskich chrześcijan, którzy im najbardziej przeszkadzają we wprowadzeniu planu rozruchów społecznych wizji masona Pike ! A narzędziem są islamiści którzy budują meczety i nie uznają nikogo ani niczego za dobre zanim wszystko nie padnie przed nimi na kolana ! Islam jest wojenną organizają duchowych sił antychrześcijanskich i antyżydowskich ! Trzeba się jednoczyć bo się robi coraz grozniej w UE ! Musimy się także silnie modlić do Jezusa, Ducha Świętego i Maryi Dziewicy o miłosierdzie przed nadchodzącą wojną domową w UE !

https://gloria.tv/article/kbvNaP9CAWfz4C3pywTZQuT6i

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj