Rosja i Chiny zbroją się w szybkim tempie

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Według nowych danych opublikowanych przez szwedzką organizację badawczą, w ubiegłym roku nastąpił spadek wydatków wojskowych w Stanach Zjednoczonych, jak również w całej Europie Zachodniej i Środkowej, ale w Rosji, Chinach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej nastąpił ich wzrost.

 

Nawet po redukcji wydatków przez USA ich budżet na zbrojenia nadal stanowi 39 procent światowych wydatków wojskowych. To o wiele więcej niż w jakimkolwiek innym kraj. Polityka zaciskania pasa przyczyniła się do 6 procent redukcji wydatków w porównaniu do ubiegłego roku.  Wydatki wojskowe w Europie Zachodniej i Środkowej również spadły z tym, że o około 1,6 proc.

 

Tymczasem Rosja, jak stwierdza raport Sztokholmskiego Międzynarodowy Instytutu Badań nad Pokojem, zaplanowała wielką modernizację armii i zwiększyła swoje wydatki na zbrojenia aż o 16 proc. Jednym z przykładów zmian technologicznych w armii rosyjskiej jest dostosowywanie czołgów T-72 tak, aby były w stanie efektywnie walczyć w miastach

 

Według Instytutu, wzrost budżetu wojskowego Rosji, oraz jeszcze większy na Ukrainie, przyczynił się do wzrostu wydatków na cele wojskowe w Europie Wschodniej. W regionie, w którym żyjemy nastąpił najbardziej znaczący ze wszystkich regionów skok, aż o 15 proc. Biorąc pod uwagę możliwości armii polskiej i konsekwentną walkę z patriotyzmem w naszym kraju, miejmy nadzieje, że nie skończy się to dla nas jak zwykle.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Przygotownia do III wojny

Przygotownia do III wojny światowej tj. wojny  przeciwko populacji w ogóle, bo Bractwo Babilonskie z jej kieronikami Rotchildami /Bauerami/ i innymi  w wielu krajach, tych gadoidalnych osobników, dla obniżenia populacji do minimum, bo takiej ilości jak obecnie nie da sie kontrolowac, bo ,życia nie da się kontrolować. Zycie  fizyczne mozna zniszczyc, ale nie można go kontrolowac i zniszczyć w ogóle, bo życie to nie tylko fisyczne życie.

Portret użytkownika razsierprazmlot

Wywolywanie lecku strachu

Wywolywanie lecku strachu paranoi tym sie zywi inna cywilizacja niby wyzszy poziom albo o jeden stopien nizysz wymiar o kogo chodzREPTILIANS i niech mi tu zaden nie mowi ze onie nie istnieja istnieja jest za duzo o nich a prawda zawsze nawet w manipulacjonowanym klamstwu jakis proecnik jest wiec ludzie OBUDZCIE SIE POCZYTAJCiE O GADACH CZYM SIE ZYWIą MY SIE ZYWIMY JEDZENIEM ONI ENERGIA STRACHEM CZYLI NAMI NIM GORZEJ Na SWIECIE TYM WIECEJ DLA NICH A JAK Z ROKU Na ROK WIECEJ naS TO ICH TEZ AZ PRZYJDZIE TAKI DZIEN ZE WSZYSCY BEDA ZYC W SCHIZIE A ONI  WYGRAJA juz maja wieksza przewage ! a rzady to marionetki pod grubymi szychami i innymi rasami czy wam do reszty tv spralo mozgi bo tak mi sie wydaje nas smieca gownem i choduja nas jak w jakims akwarium doslownie wyobraz sobie ze na orbicie slonca zacumowal statek wielkosci polowy slonca w ksztalcie trojkata patrza na nas jak na mrowki w stadzie co moga sobie pomyslec kur.. wysylamy  floty i bierzemy ich do roboty proste proste jestesmy takimi mrowkami w stadzie a królowa tylko obserwuje a pionki sie zywia taka jest natura we wszechswiecie i w innych wymiarach ! ehh i tak nie zrozumiecie bo do reszty zyjecie tya obluda i iluzja :| 

Portret użytkownika Pio'76

Tak to działa w RTSach. W

Tak to działa w RTSach. W rzeczywistości trzeba utrzymać pewną populację, która będzie się zajmować wydobyciem tego co jest pod ziemią. Bez czystej wody, infrastruktury itp. to nie będzie działało. Praca w obozach może dawać efekty przez kilka lat, ale na dłuższą skalę trzeba ludziom zabezpieczyć najpierw podstawowe, a później wyższe potrzeby.

Portret użytkownika milache

Widzę, że wątek ucieka.

Widzę, że wątek ucieka. Dozbrajanie armii jak zakłada ten temat, dla mnie to jakas dezinformacja, ponieważ z ekonomicznego punktu widzenia lepiej jest inwestować w broń dużego rażenia, niż modernizować i dozbrajać mniejsze pole rażenia. A jak piszemy o przejmowaniu terytorium z surowcami, to piszmy po imieniu, Libia i Irak.

Strony

Skomentuj