Rosja będzie rozwijać broń jądrową do ochrony przed asteroidami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowa społeczność naukowa zadecydowała, że to rosyjscy eksperci zajmą się opracowaniem systemu odchylania kursu asteroid, które mogłyby zagrozić Ziemi. Planuje się przeprowadzić to za pomocą wybuchów jądrowych w przestrzeni kosmicznej.

 

Taki podział ról wynika z efektów międzynarodowego programu naukowego NEOShield, nakierowanemu na opracowanie sposobów skutecznego oddziaływania na potencjalnie niebezpieczne obiekty kosmiczne. W trakcie prac trwających od 2012 do 2015 roku przeprowadzono liczne badana i rozpatrywano niemal wszystkie środki.

 

Prace zostały rozdzielone pomiędzy różnych uczestników z różnych krajów i z różnych organizacji. Zagadnienia związane z odchyleniem kursu niebezpiecznych obiektów kosmicznych za pomocą wybuchów jądrowych, ze względu na doświadczenie, zostały przydzielone Rosji.

Aby ochronić naszą planetę przed asteroidą, która zmierzałaby w jej kierunku, przede wszystkim należałoby ją odpowiednio wcześnie wykryć. Bez tego i tak nie można by było przygotować się do działania i wdrożyć ewentualne plany. Gdyby takie zagrożenie rzeczywiście miało miejsce, broń nuklearna miałaby pomóc zniszczyć, lub przynajmniej zmienić tor lotu takiego ciała niebieskiego.

 

Wyliczenia wskazują, że eksplozję należy przeprowadzić obok takiego potencjalnie niebezpiecznego ciała niebieskiego. Idealne byłoby wykonanie całej operacji w pewnym oddaleniu od naszej planety, tak aby skruszona część nie stanowiła dodatkowego zagrożenia. Jednak gdy eksplozje zostałyby dokonane odpowiednio daleko można liczyć na odchylenie orbity takiego obiektu, tak aby przeszedł bezpiecznie w naszej okolicy.

 

Rosyjscy naukowcy uważają, że wybuch jądrowy w pobliżu niebezpiecznych obiektów jest najbardziej skutecznym sposobem, aby zapobiec ich zderzeniu z Ziemią. Obecnie eksplozje nuklearne w przestrzeni kosmicznej są zabronione, jednak konsekwencją byłaby groźba kolizji z asteroidą, która może zabić miliony ludzi, a nawet zagrozić samemu istnieniu życia na Ziemi, te zakazy, oczywiście, przestają obowiązywać.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika RH+

i już wiemy, kto poprowadzi

i już wiemy, kto poprowadzi świat do wojny z "obcymi" cywilizacjami. USA się zddewaluowało i straciło znaczenie jako gracz społeczny- mimo ich "technologii" i "potęgi" militarnej- im ludzie nie uwierzą. A w Blue Beam przecie o wiarę chodzi. Tak przy okazji- rosja ma swoje "ucho boga" ale ma też swój HAARP, wielokrotnie silniejszy od tego na Alasce. Do tego spuszczenie batów ISIS USiAs izraelowi (małą, bo to nie nazwa geograficzna a stan umysłu, schizofrenia też piszemy małą literką) zwiększy zaufanie do RosPutina i otworzy drogę, najpierw do odbudowania "potęgi słowiańskiej(sic!)" pod pretekstem obrony "braci słowiań" przed kozimi amantami, potem do odbudowania Imperium Ariów (czyli aż po Atlantyk), bo niemcy też nadstawią anus RosPutinowi, by ich kakaowo "uratował" a potem tylko poczekać chwilkę na Blue Beam i obcych zakażających ludzi wirusem ingerującym w DNA, co pozwoli na wprowadzenie rządu światowego (pod wodzą RosPutina i Chińczyków - bo pod wodzą USA, BRD GmBH, Izraela to było by zbyt banalne, łatwe do przewidzenia i niewiarygodne.
 
Pakujcie granaty kochani, i butelek do skupu nie noście. Warto też ropy kupić, bo jak będzie potrzeba wyjść z koktailami Mołotowa, to ropy już nie będzie, a jesień tego roku zapowiada sie na mroźną. W tym roku choinkę zimą spalimy a w pudełka z kokardkami będziemy pakować trupy.

Portret użytkownika Zenek :)

Jest taka mapa z lat 60

Jest taka mapa z lat 60 odnośnie nowego politycznego podziału świata. Znawcy z niej żartowali iż miała odzwierciedlać świat po 2 WŚ ale coraz bardziej śmierdzi tym iż ona ma pokazywać granicę ŻYDOWSKIEJ NAZISTOWSKIEJ TERRORYSTYCZNEJ SATRAPII nazywanej NWO (o przyjęciu jej "króla" na króla polin nawija w swoich gadkach żydek g braun zgrywający w mediach nowe KPN......

Portret użytkownika LordOfTheBots

To przecież bez sensu. W

To przecież bez sensu. W przestrzeni kosmicznej nie ma atmosfery, a tym samym nie powstanie fala uderzeniowa. Jak zatem chcą oddziaływać na potencjalnie niebezpieczne ciało? Samym promieniowaniem przenikliwym czy termicznym?
O wiele skuteczniejsza jest broń kinetyczna. Choćby konwencjonalny pocisk rakietowy, który swoją siłą kinetyczną może zmienić tor lotu obiektu, o ile jego masa nie będzie zbyt duża.
Moim zdaniem na naszych oczach realizowany jest plan, o którym przed śmiercią wspominał von Braun.
http://wolnemedia.net/audycje/paralaksa-przepowiednia-wernera-von-brauna/

Portret użytkownika dziadek ze wsi

To nie tak. Rabin wyda fatwe,

To nie tak. Rabin wyda fatwe, że każdy kto wybuchnie na asteroidzie idzie do nieba. Dlatego w rakiecie będzie wielu Muhamedów ochotników przepasanych bombami atomowymi, jak rakieta podleci blisko do asteroidy to wyskoczą znajdą tam jakąś jaskinie albo saperką wykopią dziurę i tam dopiero wybuchną w imię Allaha. Taki wybuch rozsadzi asteroide, a Muhamed poleci kawałek dalej do nieba. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

Skomentuj