Ropa naftowa przyczyną wojen na świecie

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com
Wielu z nas doszło już kiedyś do wniosku, że tam gdzie jest ropa naftowa, tam dochodzi do interwencji zbrojnych i wojen. Co ciekawe, podobnego zdania są brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Portsmouth, Warwick i Essex, który przeprowadzili odpowiednie badania.

 

Uczeni przeanalizowali dlaczego kraje bogate w ropę naftową "ryzykują" interwencją zbrojną - jest to pierwsze tego typu badanie. Z raportu wynika, że szansa na interwencję zbrojną w państwie, które posiada ropę naftową i w którym trwa wojna domowa, jest "stukrotnie większa" niż tam, gdzie ropy nie ma wcale. Badacze mówią wprost, że interwencje zbrojne są bardzo kosztowne i żaden kraj nie będzie brał udziału w wojnie domowej, jeśli na tym nie zyska.

 

Współautor badania dr Vincenzo Bove z Uniwersytetu w Warwick powiedział, że zachęty ekonomiczne są kluczowym czynnikiem dla interwencji zbrojnej. Naukowiec podał Państwo Islamskie jako przykład - jeszcze zanim bojownicy dotarli do bogatego w ropę naftową Kurdystanu, media niewiele informowały o dżihadystach i żaden kraj nie interweniował z pomocą. Jednak gdy ISIL znalazło się z pobliżu pól naftowych, Stany Zjednoczone rozpoczęły wojnę z tą organizacją.

 

Raport wskazuje również, że USA zwiększyły ostatnio produkcję ropy naftowej. Idąc tą drogą uczeni twierdzą, że Amerykanie nie będą już tak chętnie interweniować w przyszłości a rolę Stanów Zjednoczonych mogą przejąć Chiny, które - jak przynajmniej wynika z analiz - staną się nowym, światowym żandarmem.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika vitos

Obszernie to Zenek

Obszernie to Zenek poszerzyłeś i pogłebiłeś dla tych co jeszcze mają sciane przed sobą.Coś do niektórych dotrze bo słowa mądre mają dużą moc !
Dla mocno zaawansowanych polecam Dżuan Falun Li Hongdzy'ego

Portret użytkownika Klaus

No i gdzie jest Moderator bo

No i gdzie jest Moderator bo użytkownik @Zenek podżega do nienawiści na tle religijnym a na to już jest paragraf tak więc prosze o zdjecie tych komentarzy ponieważ obrażają ludzi którzy są pochodzenia zydowskiego.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Zenek :)

  Doszukiwanie się w

 
Doszukiwanie się w wypowiedziach tego czego nie ma i na podstawie urojonej treści domaganie się "REAKCJI" zgodnej z wrzaskami manipulatora jest jednym z ulubionych sposobów na zastraszanie innych w obliczu niewygodnych acz prawdziwych treści.
 
"Zakrzykiwanie paragrafami" należy do podstawowego repertuaru manipulatorów z hasbary jak już się im skończyły przeklejki z "czerwonej książeczki" jak i w sytuacjach gdy nie idzie wywołać na portalu burdy chamskimi wypowiedziami (patrz tematy o chemtrals).
 
Takie doszukiwanie się nieistniejacych treści jest też objawem problemów z psychiką i jedną z metod diagnostyki poziomu paranoi u badanego.
 
A w nagrode za rewolucyjną czujność: "Sala zionowi".
 
 

Strony

Skomentuj