Ron Paul oskarża Pentagon o planowanie militarnej awantury w Syrii

Kategorie: 

Senator Ron Paul

Wystąpienie słynnego libertarianina, senatora Rona Paula w Kongresie Stanów Zjednoczonych jest kwintesencją tego, co można powiedzieć na temat sytuacji w Syrii. Z prezydenta Assada propagandyści zachodni uczynili diabła. Dochodzi do krwawych masakr ludności, które mogą być przecież zarówno dowodem bestialstwa reżimu jak i prowokacją terrorystów aspirujących do władzy.

 

Ron Paul stwierdza, że nie ma dowodów usprawiedliwiających atak na Syrię a fakt, że Pentagon oświadczył o przygotowaniu ataku na Syrię nazwał skandalem. Zamienienie jednego reżimu drugim uznał za niemądre i przestrzegł przed konsekwencjami, jakimi może być reaktywacja zimnej wojny z Rosją.

 

Samokrytycznie uznał on, że Rosjanie mają prawo pilnować swoich interesów w Syrii zwłaszcza posiadając tam punkt logistyczny, czyli innymi słowy bazę wojskową. Wejście do Syrii Ron Paul porównał do tego jakby Rosjanie planowali wejście do Meksyku mówiąc, że trzeba tam nieść pomoc humanitarną na granicy z USA.

Kandydat w wyborach prezydenckich, Ron Paul wezwał do większego izolacjonizmu i do porzucenia funkcji światowego żandarma. Aktywności amerykańskie nazwał podążaniem strategią Osamy bin Ladena wytyczoną, jako stale zatrzymanie USA na Bliskim Wschodzie aż stanie się bankrutem.

 

Paul jest autorem ustawy, wedle, której nie będą możliwe wielkie operacje wojenne bez uprzedniego wypowiedzenia wojny przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Senator wyraził nadzieje, że jego koledzy poprą nowe prawo.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Dyvision

Niezłe wystąpienie trzeba

Niezłe wystąpienie trzeba przyznać. wie ktos może ile duzych amerykańskich stacji to pokazało, jeżeli wogóle któras to zrobiła. USA jest batem w rekach Żydów, doskonale realizuje ich politykę. Wojna i zniszczenie to jest cel tych którzy pociagają za sznurki. Ludzie muszą przejrzeć na oczy, jest to ostatni moment zanim wojna rozpęta się na ziemi. Ciężkie ida czasy, bardzo ciężkie.

 

Portret użytkownika Szczery

Zdarzenia ostatnich lat w

Zdarzenia ostatnich lat w gospodarce i konflikty zbrojne są za sobą ściśle powiązane. I nie chodzi tylko o wyłudzanie pieniędzy państwowych przez banki, z powodu fikcyjnego kryzysu, oraz podbój krajów surowcowych. Ten kryzys i prowokowanie konfliktów zbrojnych, należy do działań prowadzonych od lat przez Grupę Bilderberg i ONZ, w celu przejęcia ostatecznej kontroli nad światem. Ich strategia polega na wywołaniu możliwie dużego i poważnego kryzysu finansowego, zamieszek i lokalnych wojen, by zubożali i przerażeni ludzie oddali im władzę za obietnicę "przywrócenia porządku". Tak jak to się kiedyś udało Hitlerowi. Ma powstać rząd światowy, pod kierownictwem banków Rockefellera i Rothschildów, oraz totalitarny system, który się nawet Hitlerowi nie marzył. Ostatecznym celem jest nie tylko zagarnięcie władzy, ale też depopulacja, czyli wyludnienie Ziemi. Panuje w śród nich przekonanie, że ludność Ziemi powinna być zredukowana do 200 milionów. Narzędziami mają być lokalne konflikty, prowokowane epidemie, bieda i sztucznie wywołany głód. Podobnie jak zorganizowana była tzw. klęska wielkiego głodu na Ukrainie przez Stalina. Podwaliny pod tą strategię zostały spisane wiele lat temu w tzw. Raporcie z Iron Mountain. Jedną z metod ma być też histeria klimatyczna, załamanie rynków i wywołanie ogólnego ubóstwa. To wszystko realizuje się od tamtego czasu konsekwentnie. Kiedyś powoli, teraz coraz szybciej. Służą temu operacje "pod fałszywą flagą", jak atak na WTC 11.9.2001, który przypomina podpalenie Reichstagu przez Hitlerowców, a wywodzi się z planów Operacji Northwoods w USA. Celem tych wszystkich akcji jest chęć zaspokojenia obsesji władzy psychopatów. Lewin L. C. (1967) Report from Iron Mountain on the Possibility and Desirability of Peace. http://www.teachpeace.com/Report_from_Iron_Mountain.pdf http://pl.wikiquote.org/wiki/David_Rockefellerhttp://homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/RewPrzemyslowa.htmhttp://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/4290944.stmhttp://www.smeggys.co.uk/operation_northwoods.php 

Portret użytkownika Flesz7

Ciekawe czy to Ron Paul to

Ciekawe czy to Ron Paul to faktyczna opozycja, czy kolejna wystawka rządu. Jak wiemy, ciżko aby zdrowi psychicznie ludzie z horyzontmi innymi niż ropa-pieniądze-władza-narkotyki mieli okazję wypowiedzieć się na tej mównicy.Wiecie jak to jest z takimi "opozycjami".... Nie wiecie? Spójrzcie jak szanowny PO-alikot przekonuje do siebie niezadowolonych Polaków.

New World Disorder

Portret użytkownika Jacek

Wystąpienie dla gawiedzi i

Wystąpienie dla gawiedzi i gamoni, zawsze są dwa mośki. Gdy pierwszy przegra zawsze jest drugi, ale mosiek musi być. To tak jak u nas (PO, PiS).Co do Syrii. Szczury, którzy ja atakują tym razem będą musieli pochować się po norach. I tak ich to nie uchroni, będą wytłuczeni jak ochydne plugastwo.

Portret użytkownika paul

Nazywaj to jak chcesz ale to

Nazywaj to jak chcesz ale to nie jest wystąpienie "pod publiczkę", Rona Paul zawsze był przeciwny konfliktom zbrojnym i nie wieje jak chorągiewka na amerykańskiej scenie politycznej. Jeśli chciałby zyskać poparcie opinii publicznej nawoływałby do wojny na każdym kontynecie, albo nie znasz społeczeństwa USA albo nie znasz Ron'a Paul'a.Pozdrawiam i zachęcam do debaty Smile

"Zamiast "memento mori" należy powtarzać "erite ultores", zmierzajcie ku nieśmiertelności"  S.Lem

Portret użytkownika paul

Uważam się za osobę,

Uważam się za osobę, przynajmniej w jakimś stopniu, świadomą rozgrywek na scenach politycznych. Również dostrzegam to, że "pejsate" mają niewyobrażalną dla nas władzę ale nie możemy popaść w paranoję i nie ufać nikomu bo niedługo będziesz bał się rozmawiać z sąsiadem myśląc, że jest marionetką Izraela. Jest kilku polityków, którzy wzbudzają we mnie nadzieję. Mam tu na myśli, prócz Rona Paula, np. Nigel'a Farage'a, którego partia wydaje się być ostatnim bastionem rozsądku w UE.

"Zamiast "memento mori" należy powtarzać "erite ultores", zmierzajcie ku nieśmiertelności"  S.Lem

Portret użytkownika paul

Niestety dobre samopoczucie

Niestety dobre samopoczucie mi nie dopisuje. Chętnie poznam Twoje argumenty jeśli zechcesz się nimi podzielić, a skoro jesteś osobą świadomą tego co się dzieje, na pewno zainteresuje to też innych.

"Zamiast "memento mori" należy powtarzać "erite ultores", zmierzajcie ku nieśmiertelności"  S.Lem

Strony

Skomentuj