Rolnik znalazł na polu meteoryt warty 100 tysięcy funtów

Kategorie: 

Źródło: internet

Rolnik z WIelkiej Brytanii znalazł na swoim polu meteoryt o wadze ponad kilograma o wartości do 100 tysięcy funtów. Udało mu się go odnaleźć po półtora roku poszukiwań.

 

38-letni Tony Wilding z Wrexham w północnej Walii rozpoczął poszukiwania po tym, jak zobaczył kulę ognia, która rozbłysła na niebie i przeleciała nad jego domem. Rolnik ma nadzieje, że jego znalezisko zostanie certyfikowane jako meteoryt i liczy na spory zastrzyk gotówki po sprzedaży kamienia.

 

Gdy meteoryt spadł dla Brytyjczyka było jasne, że doszło do tego gdzieś w jego okolicy. Praktycznie od tego momentu prowadził poszukiwania jego fragmentów, aż wreszcie mu się udało. 

 

Jeśli naukowcy uznają, że jest to rzeczywiście gość z kosmosu, wartość tego kamienia będzie porównywalna ze złotem. Będzie to wiadomo już za kilka tygodni.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Kamień jak kamień ... za co

Kamień jak kamień ... za co tu płacić tyle ? Ani się z niego bizuterii nie zrobi ani czegokolwiek innego pożytecznego. Kiedyś jak ktoś znalazł meteoryt żelazny to szedł do kowala a ten mu z niego motykę zrobił czy podkowy dla konia a teraz zamkną bryłkę w szklanej szafce i będą podziwiać ... jakby było co.

Wciąż coś wartościowego porównuje się do złota a ten metal jest tani jak "barszcz" w porównaniu do opali , które potrafią kosztować nawet 40.000 $ za 1 karat czyli zaledwie 0.2 grama.

To jest dopiero piękny kamyczek .. Etiopski opal czarny 3,43 ct na pierścionek Kraków Podgórze • OLX.pl

Portret użytkownika Trup

za chwilę wszyscy rolnicy

za chwilę wszyscy rolnicy będą takie znajdować na swoich polach i nawet działkowcy będą znajdować i wszyscy będa za te kamienie dostawać sowite wypłaty w euro i dolarach - a wszystko po to by tylko zaprzestali produkcji swoich upraw by nie mieli i nie karmili swoimi plonami ludzi - tylko żeby żarli gmo które jedzie i tak już na oparach z marketów - zaplanowana jest bieda i głód więc tymi pięniędzmi będzie można sobie najwyżej rozpalić ognisko lub w piecu... 

 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Skomentuj