Rolnik z Anglii odkrył na swoim polu dziwne zwoje ze śniegu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Brian Bayliss, rolnik z Wiltshire, odkrył liczne i dziwne zwoje śniegu na swoim polu. Na pierwszy rzut oka niezwykłe zrolowane zwoje śniegu przypominały bele słomy. Warto zauważyć, że na obszarze gdzie to miało miejsce dochodzi co roku do wielu przypadków obserwacji tzw kręgów w zbożu. Równiez tym razem pierwsza hipoteza zakładała, że to jacyś dowcipnisie, ale okazało się, że jest inaczej. 

Przede wszystkim nie zaobserwowano żadnych ludzkich śladów w okolicy tych zwojów, dlatego wersja o lokalnych dowcipnisiach została wykluczona. Meteorolodzy zapytani o zdanie twierdzą, że to, co się wydarzyło, nie było żartem, ani rezultatem czegokolwiek paranormalnego. Jest to rzadkie zjawiskiem występujące w pewnych warunkach atmosferycznych i przy określonym ukształtowaniu terenu.

 

Przy „właściwym" wietrze i sile grawitacji, na niekiedy pojawiają się takie spontaniczne naturalne zwoje śniegu. Powstają one, gdy warstwa śniegu pokrywa lód, ale nie przylega do niego.

Aby wystąpiła taka anomalia, śnieg musi być bardzo luźny, a pogoda musi być ciepła. Śnieg toczy się, gdy wiatr nie jest zbyt silny, ale wystarczający, aby poruszyć duże śnieżki. Jeśli przepływ wiatru jest zbyt silny, „zwoje" po prostu się rozpadają.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 6h057

Jak dla mnie to fotomontaż.

Jak dla mnie to fotomontaż. Przy takich zjawiskach to się nagrywa film, staje się obok kuli pokazuje się z różnych ujęć i wtedy jest to bardziej wiarygodne, a po tych zdjęciach to można równie dobrze powiedzieć, że zostało to zrobione z odpowiedniej perspektywy a ten wałek jest o wiele mniejszy niż się wydaje. Czy aby na pewno po takim odcinku toczenia ten wałek wyglądałby tak jak wygląda?

Skomentuj