Rolnicy z Chin chcą wykorzystać sztuczną inteligencję do hodowli świń

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Chinach zaczęto testować sztuczną inteligencję, która będzie szczegółowo monitorować lokalizację oraz zdrowie hodowanych na mięso świń. Nad projektem pracuje jedno z największych światowych przedsiębiorstw – Alibaba Group, a jego realizacja ma znacznie usprawnić hodowlę zwierząt i oczywiście poprawić wydajność „gospodarstw”.

 

Chiny są największym na świecie producentem, ale także konsumentem wieprzowiny. Szacunkowo kraj ten hoduje około 700 milionów świń, a tak gigantyczny przemysł jest coraz trudniejszy do opanowania. Często dochodzi do okrutnych przypadków, w których prosięta trzymane w zbyt ciasnych klatkach są miażdżone przez swoje matki, a zwierzęta hodowane w podłych warunkach łatwo doświadczają chorób.

 

Obecnie rolnicy w Chinach mogą monitorować stan zdrowia świń za pośrednictwem specjalnych identyfikatorów RFID, które są przyczepiane do uszu zwierząt i wysyłają dane za pośrednictwem fal radiowych. W rzeczywistości jednak nie każdego właściciela stać na taki sprzęt, który i tak dostarcza dość skąpych informacji, a skanowanie nadajników jest często zbyt czasochłonne.

Nowy projekt Alibaby, który rozpoczęto w tym miesiącu, ma polegać na tatuowaniu świniom numerów identyfikacyjnych, pod którymi w komputerze będzie znajdować się ich szczegółowa dokumentacja medyczna. Zwierzęta mają być „śledzone” przez kamery, a system będzie gromadził wszelkie dane na temat ich zdrowia, na przykład informacje o temperaturze ciała świń na podstawie odczytów podczerwieni. Rejestrowane mają być nawet odgłosy wydawane przez zwierzęta i analizowane pod kątem „normalności".

 

Dokładne monitorowanie zwierząt ma ponoć zapewnić bardziej humanitarne warunki ich chowu, ale nie ma co ukrywać – producent zachwala także, że dzięki temu będzie można wyhodować jeszcze więcej zwierząt w ciągu roku. Z pewnością ta druga zaleta będzie większą zachętą do zakupu oprogramowania. 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Gdyby zamiast "świnia",

Gdyby zamiast "świnia", wpisać "człowiek" to mamy piękną prezentację kontroli ludzkości. Tatuaże które zawierają dane o osobniku, kamery monitorujące co robi i analizujące czy wydawane dźwięki są "prawidłowe". Dodając do tego informację z innego posta tutaj dotyczącego tego, że Chiny planują stosować system punktacji do oceny zachowania obywateli, to wynik równania wychodzi mi jeden-NWO.

Portret użytkownika Saszamelor

Wydajność hodowli zależy

Wydajność hodowli zależy zawsze od warunków. Im lepsze warunki tym lepsza wydajność a tym samym zysk. Ciasne klatki i inne podobne "okrucieństwa" to domena małych hodowców a nie fabryk mięsa czy mleka

Skomentuj