Rolnictwo przyszłości będzie się odbywało bez udziału ludzi?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Brytyjska firma Hands Free Hectare zademonstrowała niedawno swój projekt, w którym wyłącznie roboty zajmują się uprawą roślin. Przy użyciu dronów i autonomicznych maszyn firma chce zautomatyzować rolnictwo na każdym etapie – od sadzenia nasion, po zbiory.

 

Dawno minęły już czasy, w których rolnictwo kojarzyło nam się z naturalnymi uprawami lub słoneczną łąką, na której pasą się krowy – dziś jest to w większości po prostu masowy przemysł. Jednak jak się okazuje, nawet na tym etapie znajdą się ludzie, którzy chcą jeszcze bardziej zwiększać efektywność, a zatem także rentowność tego działu gospodarki.

 

Jak twierdzą założyciele Hands Free Hectar, każdy etap pracy rolniczej może być wykonywany wyłącznie przez roboty. Co więcej, specjaliści chcą zautomatyzować hodowlę nie tylko roślin, ale także zwierząt.

Obecnie rolnictwo zmierza coraz śmielej w stronę wykorzystywania nowoczesnych technologii. Przykładem mogą być rolnicy z Chin, którzy wykorzystują sztuczną inteligencję do szczegółowego monitorowania świń hodowanych na ubój. 

 

Póki co największym wyzwaniem dla twórców robotów rolniczych jest zawodność maszyn podczas gwałtownych zmian pogody, na przykład gdy pada deszcz. Mimo wszystko przedstawiciele Hands Free Hectare twierdzą, że osiągnięcie w pełni zautomatyzowanego rolnictwa jest już tylko kwestią czasu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Zanim Drony beda tak daleko

Zanim Drony beda tak daleko.to MY ..mosimy zajac sie naszym podworkiem SAMI....

albo i Nie SAMI...DLACZEGO.!!!!

Wlasnie wyszlo na jaw ze Pan ...Daniels....zaproponowal Polskiemu Rzadowi aby  teren Oswiencimia ( Ausschwitz) Oddac pod wladanie...ZYDOM. I Co JESZCZE ciekawe ZE mA to byc 

o czym mowia Pan Braun i Michalkiewicz ...Judeopolonia.

Juz grupa Politykow pojechala do Tel Avivu Po ?...Instrukcje...Jak maja to Zrobic??????!

Dla mnie jest jasne ze jezeli COS..Takiego dopusci sie Obecny Rzad....TO Beda Zdrajcami..i lepiej niech sie wyprowadza z Naszego Kraju bo nie BEDZIE dla nich Miejsca...albo //////////.!

Skomentuj