Rok 2016 będzie rekordowo ciepły i wiadomo to już od kwietnia

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Naukowcy z National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA) potwierdzili , że marzec 2016 był nie tylko najcieplejszym marcem w pisanej historii klimatu, ale także najbardziej niezwykłym ciepłym miesiącem jaki kiedykolwiek zmierzono, łamiąc tym samym rekord ustanowiony ... miesiąc wcześniej.

 

Marzec 2016 był już jedenastym miesiącem z rzędu z rekordowo ciepłą globalną temperaturą miesięczną. To najdłuższa taka passa od początku zapisów NOAA, która zaczęła działać w 1880 roku. Oczywiste jest zatem, że na ziemski klimat wpływają jakieś potężne siły.

 

Wmawia nam się z powodów politycznych, że za globalne ocieplenie odpowiada działalność człowieka, ale skala zmian klimatycznych obserwowanych ostatnio i ich dynamika wskazuje raczej na to, że są jakieś inne czynniki dominujące, takie jak potężne emisje metanu, który może znacznie podnieść temperaturę w krótkim okresie czasu. Obecny globalny impuls ciepła jest też niewątpliwie związany z potężnym zjawiskiem El Nino

Rekord ciepła w marcu dotknął praktycznie wszystkich oceanów i kontynentów. Ekspert z NASA, Gavin Schmidt, obliczył, że przy obecnym poziomie anomalii, nie jest ważne jak rozwinie się sytuacja z ociepleniem do końca roku i jest większe niż 99% prawdopodobieństwo, że 2016 będzie najcieplejszym rokiem w historii.

 

Trzeba przyznać, że to dość odważne twierdzenie i fakt, że specjaliści mówią to w kwietniu jest zadziwiający. W ostatnich latach często słyszeliśmy komunikaty o spodziewanych rekordach ciepła, ale zwykle dopiero w listopadzie czy październiku, a nie w kwietniu. To pokazuje skalę anomalii, z którą się obecnie zetknęliśmy.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika matik

"Wmawia nam się z powodów

"Wmawia nam się z powodów politycznych, że za globalne ocieplenie odpowiada działalność człowieka"

Autorzyno marna...najpierw doucz się trochę o chemii czy fizyce a przede wszystkim o standardach w jakich pisze się artykuły.  Zawierasz własne prywatne zdanie w artykule, manipulując ludzmi. Zebys chociaz miał pojęcie o czym piszesz..ale pewnie bez wyszukania na wiki nawet nie wiesz co to są izotopy, ktore tutaj akurat służą do okreslenia róznic w emisji CO2 człowieka. 

 

Portret użytkownika kuzYn

El Nino oraz potężne emisje

El Nino oraz potężne emisje metanu, są związane właśnie z globalnym ociepleniem, które z kolei jest efektem emisji zanieczyszczeń z naszego kochanego przemysłu, samochodów, innych czynników. Jednym słowem kółko zamknięte. Dzieje się to od dawna, z tym że na początku było niezauważalne, a od parunastu lat pędzi coraz szybciej. Tak więc, gdyby nie ocieplenie, to hydraty metany leżały by spokojnie na dnie oceanów, oraz w wiecznej ( już nie wiecznej) zmarzlinie, i szukanie innych czynników nie ma podstaw

Portret użytkownika Bujda

Bujda na kółkach z

Bujda na kółkach z ociepleniem, ponieważ wzięty za bazę zmiany od 2000 roku, gdzie mamy przez te (na przykład) ostatnie 30 lat maksimum na sinusoidzie, lecz za chwilę (kilka lat), będzie się znów ochładzało i stan ten (wysokie temperatury) wróci owszem, ale znów za jakieś 30-50 lat. 

Portret użytkownika oligarcha duchowy

Zmiany klimatyczne były, są i

Zmiany klimatyczne były, są i będą... zbóje, ktorzy krystalizowali się na władców, byli, są i ... będą chcieli być. NOAA i NASA (wszystkie instytucje publiczne) kłamały, kłamią i póki będą istnieć, będą kłamać.

Portret użytkownika monitoring temperatur

Ci z NOAA i NASA, albo kłamią

Ci z NOAA i NASA, albo kłamią, albo mierzyli ten marzec 2016 roku na innej planecie. Specjalnie to monitoruję, żeby mnie tacy z NOAA, czy NASA nie oszukali i nie kazali na siebie płacić podatków za to tylko, że w lodzie obserwują krewetkę, a potem ona znika w ich żołądkach. Rybaków mamy na pęczki. Marzec był zimniejszy niż poprzednie miesiące. To luty był dość ciepły, ale zaobserwowałem taką stalą, że jeśli są ciepłe miesiące jak luty, to marzec, kwiecień i maj, mają niską temperaturę. Po prostu to ciepło się rozchodzi w różne rejony. Mamy też efekt temperatur na pustyni przez wycinkę lasów, ale nie zwiększa się srednia temperatura, tylko zwiększa się rożnica temperatur między nocą, a południem. Na pustyni może być od ujemnych temperatur po 60 stopni w południe w ciągu 24 h. Przez to nie będzie np. śniegu, bo zaraz stopnieje, ale temperatury wydadzą nam się potworne, bo w nocy smacznie śpimy w domach. Na 100% marzec był zimniejszy od temperatur w ciągu 6 lat i na 100% luty był wyjątkowo ciepły. Kwiecień był dużo zimniejszy niż zwykle w ciągu 6 lat nie było takiego przymrozku pod koniec kwietnia jak -2, a maj też może okazać się wyjątkowo zimny. NOAA i NASA... już sobie dawno wyorbiłem o nich zdanie, kasę mają z naszych podatków i jedynie co chcą to jeszcze więcej tej kasy, za oglądanie krewetki w lodzie.

Portret użytkownika Temperatura

Popatrz tu.  http://www.dmi

Popatrz tu.  http://www.dmi.dk/groenland/

przesuń mapkę w lewo i w prawo . Na dole po lewej masz też archiwóm gdzie znajdziesz temperatury mierzone co prawda od 2000 r. ale i to wystarczy żeby zobaczyc jak rośnie temperatura . To że patrzysz tylko na to że w polsce w lutym było ciepło nie wystarczy . Grudzień ubiegłego roku na biegunie północnym - plus 5 stopni  C . Czy nawet więcej . To chyba nie powinno tak być . Metan wydobywa się z pod wiecznej zmarzliny , i z pod dna morskiego . Czy ludzie nie mają wpływu na to że temperatura rośnie ? A np. Wybuchy bomb atomowych , jakie ilości ciepła wytwarzają ? A asfalt ? Porównaj teraz temperaturę drogi i terenu obok na powiedzmy 0,5 m głebokości . Zbierz teraz wszystkie drogi z całej planety w jedno miejsce , raz że woda nie może się przedostać pod spód ( przez to mamy miejsca suche , a gdzie indziej wody nadmiar , miasta , beton ) dwa asfalt powoduje efekt kumulowania ciepła w gruncie . Dlaczego zimą było zawsze cieplej niż poza miastem ? Można by to zmianic . Weź szkalnke wody do lodówki . Woda zamarznie . Polewać lodowce wodą słodką ( dopuki jeszcze jest tam zimno ) można odtworzyć pokrywę lodową . W oceany wstawić agregaty chłodnicze , do schładzania wody . To wszystko kwestja skali . Ale technologia jest już dostępna . Tylko trzeba to zrobić . Jest jeszcze tyle innych sposobów ...

Portret użytkownika solo80

Mi osobiście wydaje się ,ze

Mi osobiście wydaje się ,ze to nie żadna anomalia tylko ociepla się klimat bo ziemia chce powrócić do swojej pierwotnej postaci czyli do postaci egzotycznej planety. Taką jaką była przed zagładą z kosmosu lub wojną atomową poprzedniej cywilicacji lub inwazją obcych. Taka zagłada wiąże się z ochłodzeniem klimatu i stopniowym jego ocieplaniu. Przecież nasze mazurskie jeziora są polodowcowe, Bałtyk dwa razy w historii nowożytnej zamarzł. Na starych obrazach angielskich malaży widać dzieci jeżdżące na łyżwach. Jak wiadomo im dłużej coś jest ogrzewane tym szybciej w późniejszych fazach temperatura wzrasta i tak samo jest z ocieplaniem ziemi. Ale to taka moja i może nie tylko moja teoria, która nie musi być prawdziwa ale jest prawdopodobna.

Strony

Skomentuj