Rok 2016 będzie rekordowo ciepły i wiadomo to już od kwietnia

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Naukowcy z National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA) potwierdzili , że marzec 2016 był nie tylko najcieplejszym marcem w pisanej historii klimatu, ale także najbardziej niezwykłym ciepłym miesiącem jaki kiedykolwiek zmierzono, łamiąc tym samym rekord ustanowiony ... miesiąc wcześniej.

 

Marzec 2016 był już jedenastym miesiącem z rzędu z rekordowo ciepłą globalną temperaturą miesięczną. To najdłuższa taka passa od początku zapisów NOAA, która zaczęła działać w 1880 roku. Oczywiste jest zatem, że na ziemski klimat wpływają jakieś potężne siły.

 

Wmawia nam się z powodów politycznych, że za globalne ocieplenie odpowiada działalność człowieka, ale skala zmian klimatycznych obserwowanych ostatnio i ich dynamika wskazuje raczej na to, że są jakieś inne czynniki dominujące, takie jak potężne emisje metanu, który może znacznie podnieść temperaturę w krótkim okresie czasu. Obecny globalny impuls ciepła jest też niewątpliwie związany z potężnym zjawiskiem El Nino

Rekord ciepła w marcu dotknął praktycznie wszystkich oceanów i kontynentów. Ekspert z NASA, Gavin Schmidt, obliczył, że przy obecnym poziomie anomalii, nie jest ważne jak rozwinie się sytuacja z ociepleniem do końca roku i jest większe niż 99% prawdopodobieństwo, że 2016 będzie najcieplejszym rokiem w historii.

 

Trzeba przyznać, że to dość odważne twierdzenie i fakt, że specjaliści mówią to w kwietniu jest zadziwiający. W ostatnich latach często słyszeliśmy komunikaty o spodziewanych rekordach ciepła, ale zwykle dopiero w listopadzie czy październiku, a nie w kwietniu. To pokazuje skalę anomalii, z którą się obecnie zetknęliśmy.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika matik

"Wmawia nam się z powodów

"Wmawia nam się z powodów politycznych, że za globalne ocieplenie odpowiada działalność człowieka"

Autorzyno marna...najpierw doucz się trochę o chemii czy fizyce a przede wszystkim o standardach w jakich pisze się artykuły.  Zawierasz własne prywatne zdanie w artykule, manipulując ludzmi. Zebys chociaz miał pojęcie o czym piszesz..ale pewnie bez wyszukania na wiki nawet nie wiesz co to są izotopy, ktore tutaj akurat służą do okreslenia róznic w emisji CO2 człowieka. 

 

Portret użytkownika kuzYn

El Nino oraz potężne emisje

El Nino oraz potężne emisje metanu, są związane właśnie z globalnym ociepleniem, które z kolei jest efektem emisji zanieczyszczeń z naszego kochanego przemysłu, samochodów, innych czynników. Jednym słowem kółko zamknięte. Dzieje się to od dawna, z tym że na początku było niezauważalne, a od parunastu lat pędzi coraz szybciej. Tak więc, gdyby nie ocieplenie, to hydraty metany leżały by spokojnie na dnie oceanów, oraz w wiecznej ( już nie wiecznej) zmarzlinie, i szukanie innych czynników nie ma podstaw

Portret użytkownika Bujda

Bujda na kółkach z

Bujda na kółkach z ociepleniem, ponieważ wzięty za bazę zmiany od 2000 roku, gdzie mamy przez te (na przykład) ostatnie 30 lat maksimum na sinusoidzie, lecz za chwilę (kilka lat), będzie się znów ochładzało i stan ten (wysokie temperatury) wróci owszem, ale znów za jakieś 30-50 lat. 

Portret użytkownika oligarcha duchowy

Zmiany klimatyczne były, są i

Zmiany klimatyczne były, są i będą... zbóje, ktorzy krystalizowali się na władców, byli, są i ... będą chcieli być. NOAA i NASA (wszystkie instytucje publiczne) kłamały, kłamią i póki będą istnieć, będą kłamać.

Strony

Skomentuj