Rodzina Rothschildów najbogatsza na świecie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ostatni raport organizacji Oxfam jest bardzo niepokojący i wskazuje na stale rosnące rozwarstwienie społeczene. Przedstawiono w nim 8 najbogatszych osób na świecie, które posiadają taki sam majątek co biedniejsza połowa populacji ludzkiej. Niestety skupia się on wyłącznie na pojedynczych osobach i dlatego wciąż pozostaje zbyt optymistyczny.

 

W raporcie Oxfam nie uwzględniono największego zagrożenia. Jest nim najbogatsza na Ziemi rodzina Rothschildów, która obecnie trzyma w garści zdecydowaną większość banków centralnych na świecie. Założycielem tej dynastii finansowej był niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego Mayer Amschel Rothschild.

 

Wszystko zaczęło się w XVIII wieku, gdy Mayer założył pierwszy dom bankowy w Niemczech. Zajmował się handlem monetami i różnymi towarami, lecz podczas rewolucji francuskiej, postanowił zaangażować się w handel bronią, wełną i bawełną. Zaczął szmuglować pieniądze i przekazywał środki pieniężne między Wielką Brytanią a resztą kontynentu europejskiego.

 

Mayer Rothschild gromadził coraz większy majątek. Aby jeszcze bardziej rozkręcić swój interes, zaangażował swoje dzieci. Miał pięcioro synów, każdy z nich zaczynał swoją karierę we Frankfurcie, lecz z czasem postanowił wysłać ich do wielkich europejskich miast - do Londynu, Paryżu, Wiednia i Neapolu. Ostatni z nich pozostał we Frankfurcie. Dzieci Mayera osiedliły się za granicą i tam, jako partnerzy firmy założonej przez ojca, mieli rozkręcać biznes.

 

Dynastia Rothschildów jest wielka i potężna. Posiada ogromne wpływy na całym świecie. Na liście najbogatszych osób świata pojawia się czasem tylko jedna osoba z tej rodziny. Według organizacji Oxfam, najbogatszy na świecie jest Bill Gates, którego majątek wynosi około 75 miliardów dolarów. Lecz Rothschildowie, według różnych szacunków, mogą posiadać majątek warty od kilku do nawet kilkuset bilionów dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile posiada 70-85% populacji ludzkiej na świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika vava

Przestańcie mącić! Nikt nie

Przestańcie mącić! Nikt nie wie, jaki majątek posiada rodzina R. Tylko oni i ich główny księgowy to wiedzą. Ale na pewno nie jest to 70-85% majątku świata, który jest szacowany na ok 260 bln USD. Dla porównania, dług publiczny USD to dziś 21 bln USD.

Portret użytkownika kod

W kilku zdaniach powiedział

W kilku zdaniach powiedział pan wiecej niz artykuł.Po pierwasze majatek swiata 280 bln $-szacowałem go nizej.Poniewaz w 1913 r majatek szacowano na kwote ,któta dzisiaj po przeliczeniu wynosiłaby 500mld $ korzystajac z procentu składanego przy załozeniu 5% zwrotnosci rocznie i inflacji  wyliczyłem 25 bln$ .Biorac pod uwage dwie wojny które były finansowane a potem kilkadzisiat lat boomu gospodarczego sądze ,że moga posiadać ze 100 bln $.

 

Portret użytkownika RR4

Co Wy się wszyscy, tak

Co Wy się wszyscy, tak ciśnieniujecie? Z zazdrości o grubość portfela? Jak potrafi ktoś zarabiać, to niech zarabia.. Byle nie robił krzywdy innym. A jak nie chcecie mieć kont w bankach, to nie miejcie, lecz ciekawe, ile bogatsi będziecie wtedy? Żałosne. Jak ja bym potrafił tyle kasy zbijać, też bym tak robił. A zarabiać, to nie grzech. - mówię do fanatyków, co cytują biblię, a pewnie najwięcej grzeszą.

Portret użytkownika Morgan

Ogólnie masz rację, ale

Ogólnie masz rację, ale akurat bankowość to zalegalizowana prawem kradzież, poczytaj sobie o kreacji pieniądza. Ogólnie początek współczesnej bankowości zaczął się od tego że złotnik(później bankier) pożyczał na procent kwoty na zdeponowane u niego zloto, ale wydawał 10 razy więcej kwitów niż miał pieniędzy i kasował od tego odsetki. Ten system z pewnymi zmianami działa do dziś. Kolokwialnie można by  powiedzieć że bank udzielając kredytu przy udziale banku centralnego tworzy nowe pieniądze a spłacając kredyt, niszczy pieniądze to przy okazji tworzy dwa problemy, po pierwsze bez długów nie ma pieniepie, po drugie długów nie można spłacić, a nawet jakby to się udało co jest możliwe tylko teoretycznie, to nie będzie już w tedy żadnych pieniedzy.

Portret użytkownika stef-ss

Ja właściwie tylko z jednym,

Ja właściwie tylko z jednym, ale wymownym pytaniem — skąd na tej tapecie tylu analfabetów? — to już nie tylko pokłosie administrowania Polską przez żydowskie komando ds nowego człowieka — to już GENOTYP. Z takimi hominidami nic nie będzie...

Portret użytkownika NS69

Ewangelia według Marka 

Ewangelia według Marka 

Prędzej wielbĺąd przejdzie przez ucho igielne , niż bogaty trafi do królestwa bożego...

Niech mnożą i tak niczego z sobą nie zabiorą, śmierci bardziej boją się niż biedacy...całe niby szczęśliwe życie w strachu, że nie zdążą spełnić wszystkich swoich zachcianek...szczęście nie procentuje na koncie...a śmierć nie przyjmuje łapówek...

Strony

Skomentuj