Robotyzacja z powodu nadmiernego opodatkowania pracy wywoła wkrótce masowe bezrobocie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Panoszący się na świecie socjalizm doprowadził do tego, że praca ludzka stała się dobrem luksusowym, opodatkowanym tak bardzo, że właściwie przestaje się opłacać pracować ani zatrudniać. To właśnie dlatego następuje bardzo szybka robotyzacja. Skutkiem będzie coraz mniej miejsc pracy dla ludzi, co musi wywołać masowe bezrobocie.

 

Do społeczeństwa jeszcze nie dociera pełna wiedza na temat zmian na rynku pracy, do których może dojść na skutek przełomów technologicznych w zakresie automatyki i robotyki. Na problem kurczącego się rynku pracy zwrócił ostatnio uwagę Bill Gates, który podczas wykładu w American Enterprise Institute, zwrócił uwagę, że w ciągu następnych 20 lat na skutek robotyzacji i rozwoju informatyki rynek pracy zmieni się tak bardzo, że wiele zawodów praktycznie przestanie istnieć.

Zamiast kierowców wozić nas będą autonomiczne samochody. Odpowiednie konstrukcje już zostały opracowane i są w fazie ostatnich testów. Podobny los może spotkać dziennikarzy, którzy będą mogli być zastąpieni odpowiednim oprogramowaniem. Lista zawodów bez racji bytu jest jednak dłuższa. Nie będzie potrzeby zatrudniania telemarketerów, księgowych czy sprzedawców. Pierwsze maszyny sprzedające już pojawiają się w supermarketach, a konstrukcje te z pewnością zostaną znacznie udoskonalone.

Nawet znany z lewicowych poglądów Bill Gates zrozumiał, że zmiany te zostały znacznie przyspieszone na skutek pazerności rządów i nadmiernego opodatkowania ludzkiej pracy. Były szef Microsoftu uważa, że konieczne są zmiany w zakresie prawa podatkowego. Tylko to może pozwolić jakoś konkurować na rynku pracy z robotami.

 

Gates sugeruje zniesienie podatku dochodowego i innych obciążeń, które stymulują rozwój automatyki i robotyki. Poza tym jest on zdania, że rządy powinny zrezygnować z pomysłów wprowadzenia wyższej płacy minimalnej, ponieważ może to dodatkowo zachęcić przedsiębiorców do likwidacji miejsc pracy w dziedzinach gospodarki szczególnie zagrożonych automatyzacją.

 

Dzisiaj może się wydawać, że zastąpienie pracy ludzi przez roboty i inteligentne oprogramowanie to fantastyka naukowa. Można też nie wierzyć w to, że pewne zawody znikną z rynku. Prawdopodobnie tak samo myśleli kiedyś kołodzieje, albo latarnicy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika WK

Ludzie powinni realizować się

Ludzie powinni realizować się w tym co lubią i co chcą robić ,bez przymusu .roboty powinny przejąć całą resztę obowiązków oraz nasze utrzymanie.to jest już możliwe .i nie chodzi tu o jakiśi socjalizm o jakim pan redaktor pisze.przyczyna obecnego stanu rzeczy jest zupełnie innego rodzaju.mianowicie anachroniczny i celowo ustawiony pod nielicznych system monetarny opartry na rezerwie cząstkowej oraz na kreacji przez  prywatne banki  pieniądza zadłużeniowego "z powietrza". Lichwiarskiego pieniądza, od którego  wciąż rosną niespłacalne  odsetki  a co za tym idzie podatki  i ceny.
polecam filmy : Zeitgeist -Moving Forward pl oraz  Project Venus J.Fresco
otworzą sie wam oczy kim obecnie jesteście i jak jesteście manipulowani .
pozdrawiam
WK

Portret użytkownika Ezoteryk

" Gates sugeruje zniesienie

" Gates sugeruje zniesienie podatku dochodowego i innych obciążeń, ( ... ) jest on zdania, że rządy powinny zrezygnować z pomysłów wprowadzenia wyższej płacy minimalnej, ponieważ może to dodatkowo zachęcić przedsiębiorców do likwidacji miejsc pracy "
Rzeczywiście - jeśli człowiek ma konkurować z automatem , to sam musi pracować jak automat , albo i lepiej . Ale do czego to prowadzi ? Mamy tyrać jak chińscy niewolnicy ?  Przecież robotyzacji to nie zatrzyma , co najwyżej spowolni o parę lat . A co dalej ? Praca za bułkę i paczkę Vifona dziennie , byle tylko nie " zatrudnili " robota ? 
He , he panu Gatesowi dziękujemy za dobre rady ...
 

Portret użytkownika Zenek :)

" Plan depopulacji Polski –

"
Plan depopulacji Polski – faza kolejna

 

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1";
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

 

Wedle raportu Living Planet Report opracowywanego przez naukowców na zlecenie organizacji WWF, „pojemność” Polski wynosi między 13 a 20 milionów.
masonskie-oznaczenia


„Wedle raportu Living Planet Report opracowywanego przez naukowców różnych dziedzin na polecenie światowego potentata ekologii organizacji WWF, „pojemność” Polski wynosi między 13 a 20 milionami ludzi. 39 milionów Polaków co roku zużywa dwa razy więcej dóbr naturalnych niż piękna nasza Polska cała jest w stanie z siebie wydać.”"
 
całość
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-depopulacji-polski-faza-kolejna-2015-01
 
 
DODAJCIE DO OBRAZU NIEDAWNY PLAN ZAPIERDOLENIA POŁOWY POLSKI PRZEZ ŻYDÓW POD POZOREM PONOWNEJ SPŁATY SPŁACONYCH MAJĄTECZKÓW TO ZROZUMIECIE CZEMU "SZACUJĄ" TYLKO NA TYLE milionów.
 
 

 
Portret użytkownika N1KT

Po pierwsze pieniądz powinien

Po pierwsze pieniądz powinien zniknąć i jakiekolwiek inne formy do płacenia. Maszyny powinny nam służyć wszystkim ZA DARMO. Praca tylko dla tych co chcą pomagać innym. (wiem że to nie realne w tym świecie).
Wszystko powinno ulec zmianie, dosłownie wszystko i powinno opierać się to na zwyczajnej dobrotliwości człowieka , czyli robot dobry dla człowieka ale też i człowiek dobry dla drugiego człowieka i nie wolno przy tym wszystkim zapominać o szanowaniu natury...

Portret użytkownika nel_kokosza

to zrób za darmo te

to zrób za darmo te maszyny..
równie dobrze można by powiedzieć że wszyscy powinni sie kochać i wszystko powinno być cacy. Marzenia 8 latka.
Ten cały bajzel funkcjonował do momentu kiedy kazdy robił na siebie i nie było głupiej redystrybucji (to eufemizm na słowo złodziejstwo) dóbr.
Ludzie będą mieli pracę dopóki wszelkie ludzkie zachcianki nie zostaną spełnione. Robotyzacja ma swój bieg już od lat, tak samo jak zmniejszanie zatrudnienia w sektorze rolniczym i nie powoduje to bezrobocia tylko zmiane struktury zatrudnienia.
Automatyzacja sprawi że wszystko stanieje (konkurencja nie śpi), zatem wystarczy na cokolwiek pracować mniej. W tym układzie spadnie potrzeba zatrudnienia jak i pracy. Układ w równowadze.

Portret użytkownika Rocky

robot nie wykona wszystkich

robot nie wykona wszystkich robot, nigdy, no moze nie przez nastepne 500 lat. a problem opodatkowania nie jest wcale trudny do rozwiazania-placimy podatki bo sie na to zgadzamy-nic wiecej. wystarczy pare milionow ludzi odmowic placenia i gdzie i jak oni (rzad)ich wszystkich zamkna? nie ma mowy.
aha, i jeszcze jedno-dla spostowania bo 90% ludzi ma nabite do glowy te bzdury:
 
ANI JEDEN GROSZ Z WASZYCH PODATKOW NIE IDZIE NA TO CO MYSLICIE!!! ANI JEDEN! podatek dochodowy idzie w CALOSCI na obsluge dlugu-wyimaginowanego dlugu, powstalego z kreatywnej ksiegowosci, z powietrza. 
nie na szkoly, nie na drogi, nie na szpitale. nie zastanawia was fakt, ze placicie coraz wiecej podatkow, z roku na rok a wszystko idzie w ch...? drogi coraz gorsze, sluzba zdrowia to zart, ludzie umieraja zanim zobacza lekarza, w szkolach coraz wiekszy debilizm, wszystko idzie w pizdu a placicie coraz wiecej? nikogo to nie dziwi???
ruszyc glowa, oderwac sie od tanca z gwiazdami, bo nieglugo pod gwiazdami bedziecie spali przykryci gazeta.

Portret użytkownika aenwu

Dokładnie ludzie myślą ufają

Dokładnie ludzie myślą ufają że podatki idą na rozwój kraju na służby takie jak straż pożarna, policja na publiczną służbę zdrowia w Wielkiej Brytani, Szwecji, Francji, Niemczech na socjal na dziecko które się urodziło itd całośc tych pieniedzy idzie na pokrycie odsetek od długu niemożliwego do spłaty  najgorsze, że tak jest na całym świecie i do ludzi nic nie dociera nie mają świadomości, wiedzy nie znają się na ekonomi i bankierzy pokroju Rotshildów, Morganów, Rocefellerów o tym wiedzą. W końcu ten system finasowy świata wreszcie padnie, bo ile można dodrukowywać bezwartościową walutę czy dopisywać zera do kont bankowych, to tylko i wyłacznie odwlekanie nieuniknionej katastrofy ekonomicznej na niewyobrażalną skale.

Strony

Skomentuj