Robotyczna skóra pozwoli nam "żyć" w metawersum Zuckerberga

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Współzałożyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, obecnie dyrektor generalny firmy Meta, ogłosił że jego firma opracowuje nowy czujnik, który może potencjalnie wspierać rozwój tak zwanego „metawersum”. Firma opracowała te technologię we współpracy z naukowcami z Carnegie Mellon University.

 

Odkształcalna plastikowa „skórę” o grubości mniejszej niż 3 milimetry, została wykonana ze stosunkowo taniego materiału znanego jako ReSkin. Zawiera on cząsteczki, które wytwarzają pole magnetyczne. Kiedy skóra wchodzi w kontakt z dowolną powierzchnią, zmiany pola magnetycznego osadzonych cząstek, są wykrywane przez czujnik. Rejestruje on zmianę strumienia magnetycznego przed przesłaniem danych do oprogramowania, które analizuje przyłożoną siłę lub dotyk.

Skóra została przetestowana na robotach, które pracowały z miękkimi owocami, w tym winogronami i jagodami. Została również umieszczona w gumowej rękawiczce, podczas gdy ludzka ręka rzeźbiła ciasto w bułkę. System sztucznej inteligencji musiał zostać przeszkolony w 100 ludzkich dotknięciach, aby mieć wystarczającą ilość danych. Wówczas algorytm zrozumiał, w jaki sposób zmiany pola magnetycznego są powiązane z dotykiem.

„Metawszechświat” Zuckerberga to albo kolejna ewolucja Internetu, albo kolejne modne hasło w środowisku korporacyjnym, które przyciąga inwestorów. Firmy technologiczne coraz częściej forsują koncepcję metaświata: określenia wirtualnego świata, w którym można dosłownie żyć, pracować i bawić się. Bardzo podobna wizja została opisana w filmie Ready Player One. Zgodnie z zamysłem korporacji, życie w świecie cyfrowym otworzy szereg nowych możliwości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

To są podwaliny globalnego

To są podwaliny globalnego systemu kontroli umysłów zwanego "Matrix" . I teraz jeśli wierzyć plotkom o rzekomym oznakowaniu ludzi zaszczepionych to tylko by to ułatwiło "maszynom" identyfikację i kontrolę podłączonych doń istot białkowych . Nie idźcie tą drogą ! 

Portret użytkownika MiamiVibe

A niech podłącza do metawersu

A niech podłącza do metawersu jak największą ilość szarej biomasy, może ta resztka która zostanie w aktualnej rzeczywistości będzie mieć choć trochę lżej i milej, a cała reszta niech sobie rywalizuje i nienawidzi się w cyfrowych ,,utopiach" należących do korpo.

Portret użytkownika Mojeimię44

Moim zdaniem multiwszechświat

Moim zdaniem multiwszechświat to coś bardzo dobrego pod warunkiem, że nikt nie będzie chciał nas uwięzić w alternatywnej rzeczywistości a takie pokusy będą skoro globalny lockdown zastosowali w tej. Nie wiem czy rozumiecie o czym piszę? To napewno jest przyszłość i ludzie w tym kierunku pójdą a jeśli nawet ktoś się boi to nie będzie musiał wchodzić do alternatywnej rzeczywistości. Nic na siłę. Ja jestem za ale nigdy w te wszechśwaty obce mi nie wejdę  gdyby taka możliwość była za naszego życia. Dosyć mam niewoli w tej rzeczywistości a co tu pisać o innych no ale jeśli ktoś chce przełączyć sobie kanał do innego wymiaru to proszę bardzo. Nie wszystko co tworzy ludzkość jest złe. Zazwyczaj jest  dobre i złe bo taki nasz grzech pierworodny. Teraz są komputery kwantowe które obliczenia robią w innym wymiarze dzięki czemu są bardzo szybkie. Za jakiś czas będą dostępne dla każdego a wtedy już nie będzie wiadomo która rzeczywistość jest prawdziwa czy ta tutaj czy ta po podłączeniu do komputera bo obie rzeczywistości będą tak samo realne. To będzie wyglądać jakoś tak.

https://youtu.be/D3GsIxRT-o4

Portret użytkownika Max 1983

Załóżmy że mamy rok 2040.Masz

Załóżmy że mamy rok 2040.Masz człowieka który jest całkowicie sparaliżowany ,robi pod siebie i jeszcze może odczuwa ból.Jego życie to piekło i czekanie w stanie wegetacji na śmierć która może przyjdzie łaskawie za 40 lat.Teraz ktoś przychodzi do takiego człowieka i mówi ,panie kochany podłaczymy pana do naszej magicznej skrzynki i przeniesiemy do świata gdzie będzie pan biegał ,skakał ,nigdy nie poczuje bólu no chyba że pan będzie chciał ,za to będzie pan czuł dotyk kobiety ,powiew wiatru itp.Załóżmy że było by to tak realistyczne że człowiek naprawdę by to odczuwał tak jak czujemy to w naszym świecie.Teraz mi powiedz kto poza masochistami i jakimiś mocno religijnie usposobionymi ludźmi powie że woli pozostać w swoim realnym piekle??Tak więc wizja jest piękna ,tylko ludzie którzy za tymi wizjami stoją trochę mnie martwią i gaszą mój entuzjazm.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

A ty co byś wybrał napierda.

A ty co byś wybrał napierda..e młotkiem po jajach w normalnym świecie czy same przyjemności w matriksie??Może jesteś masochista ale to twoja sprawa.Serio zadziwia mnie brak wyobraźni u ludzi którzy jeśli czegoś sami na swojej dupie nie poczują to nigdy nie zrozumieją.Dotrze kiedyś że są na świecie ludzie którzy każdego dnia przeżywają męki trudne do zniesienia i tak dzień po dniu, rok po roku czasem przez kilka dekad!!.

PS.A ty skad wiesz że nie żyjemy w Matriksie??Piszesz o świecie złudzeń kolejne pierdoły.Jeśli będziesz coś odczuwał realnie nie wiedząc nawet że jest to sztucznie generowane to dla ciebie będzie to prawdziwe i namacalne.Może obecnie żyjemy w świecie złudzeń ,w pułapce jakiegoś psychopaty.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

Ja wiem , że patrzysz na to

Ja wiem , że patrzysz na to przez pryzmat swojego cierpienia ale to ten realny świat trzeba naprawić a nie uciekać do fikcyjnego . Każdy problem da się rozwiązać lub się go pozbyć to kwestia decyzji i metody. Poza światem w którym Ty utknąłeś jest też wiele innych wersji "światów" w których byłbyś co najmniej zadowolony . Posądzasz mnie o brak wyobraźni i zrozumienia ... zbyt pohopnie .

Portret użytkownika Max 1983

Ponawiam pytanie skąd wiesz

Ponawiam pytanie skąd wiesz że ten świat jest realny??A ucieczka to domena ludzkości od zawsze, bo czym są religię wszelkiego typu jak nie ucieczką??Ludzie widząc marność ludzkiego losu wymyślają sobie niebo i szczęście którego tam zaznają.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

Skąd wiem , że jest realny ?

Skąd wiem , że jest realny ? Bo absolutnie nic nie wskazuje na to by miało być inaczej . No i sam widzisz , że ludzie zamiast tworzyć odpowiednie warunki tu i teraz , konfabulują o "życiu wiecznym" w zaświatach . A dlaczego tak się dzieje ? Bo boją się siebie samych takimi jakimi są naprawdę lub mogliby być , gdyby tylko przestali się bać . Wszystkie nauki Jezusa są właśnie o tym - co zrobić by ten nasz realny świat był taki o jakim marzymy . A jedyne co trzeba zrobić to podjąć decyzję , wybierając jasną stronę mocy. I teraz wyobraź sobie co by się stało gdyby wszyscy naraz to zrozumieli i zastosowali ? Ten raj na ziemi powstałby w jednej chwili ! Ale tak się nie dzieje bo prymitywnym człowiekiem rządzi strach , boi się on utracić te iluzje w których żyje i zacząć żyć naprawdę . To dotyczy wszystkich , Ciebie , mnie , każdego . Przypomnij sobie scenę  z "Gwiezdnych Wojen" gdy Luk Skywaker pobierał nauki od mistrza Yody na planecie Dagobah. Kogo musiał pokonać w ciemnej jaskini ?

Portret użytkownika mordo schab ciało

Jest takie powiedzenie.

Jest takie powiedzenie. Człowiek to nawet z byle g*wna bat ukręci. Jeżeli nie Zuckerberg, to całkiem możliwe, iż sztuczna inteligencja pewnego dnia przejmie kontrolę nad zamkniętymi tam duszami i będzie je tresować, aż osiągną oświecenie w mniemaniu tejże maszyny, inaczej nie wyjdą. Coś na podobieństwo Samsary.

Skrypt Java (TamperMonkey) dla ZnZ przeciw niechcianym komentarzom: greasyfork.org/en/scripts/452807-zmiany-na-ziemi-bablock-plus.

Portret użytkownika Kwazar

Jego Mus...zgowi nie

Jego Mus...zgowi nie dowierzam w zamiarach ale z drugiej strony wiem, że to jest absolutna przyszłość dla świata komputerów. Z tym że należy pamiętać, że to nie tylko Musk to wie ! To jest przyszłość i kasa sama w sobie dla świata gier kmputerowych. Celowo zawężam owe możliwości do bezpiecznie istotnych. Na te ryzykowne, zawsze najlepszym narzędziem pozostaje AK-47 w reku Smile Akcja realkcja Kombinacja. 

Strony

Skomentuj