Roboty i wirtualna rzeczywistość zapewnią szkolenie amerykańskiej armii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Stany Zjednoczone wykorzystują dosłownie wszystko aby utrzymać rolę najpotężniejszego mocarstwa na Ziemi. Jednak armia w pierwszej kolejności musi przejść przez odpowiednie szkolenia. Amerykanie chcą w tym celu wykorzystać roboty, wirtualną rzeczywistość i animatronikę.

 

W każdym szkoleniu najważniejsze jest to, aby było ono skuteczne, szybkie i niedrogie. Jednak sposób z jakim będą odbywały się szkolenia i manewry wojskowe może się radykalnie zmienić. Amerykańskie biuro badawcze ONR (Office of Naval Research) ogłosiło plany zastosowania robotów, awatarów i animatroniki w szkoleniach amerykańskiej armii.

 

Pierwsze badania odbywają się właśnie w University of Central Florida (UCF) i potrwają jeszcze kilka tygodni. W placówce tej umieszczony został surogat człowieka, który dokonuje interakcji z innymi ludźmi. Uczeni następnie wykorzystają zdobytą wiedzę to opracowania jeszcze lepszego surogata, który będzie w stanie sobie poradzić w bardziej skomplikowanych sytuacjach.

 

Jest to jednak tylko część całego eksperymentu, który potrwa  sumie 3 lata. Naukowcy będą cały czas badać reakcję ludzi na widok wirtualnych postaci. Biuro badawcze ONR ma nadzieję na stworzenie specjalnego systemu AMITIES (Avatar Mediated Interactive Training and Individualized Experience System) i wykorzystanie go do celów wojskowych.

 

Jak czytamy na stronie ONR, system ten będzie połączeniem modulacji głosu, sztucznej inteligencji, protokołów sieciowych oraz kontroli człowieka. AMITIES pozwoli na jednoczesne tworzenie wielu surogatów, które będą kontrolowane tylko przez jedną osobę między innymi za pomocą specjalistycznych, podręcznych interfejsów. Nowy system ma zwiększyć możliwości i ułatwić sposób z jakim prowadzone będą ćwiczenia wojskowe.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj