Roboty umieją już nosić towary magazynowe

Kategorie: 

Źródło:

Już wkróce roboty zabiorą ludziom większość pracy i nie chodzi tylko o zautomatyzowane fabryki. Również Pierwsza wersja dwunożnego robota Digit został przedstawiony na początku tego roku. Teraz firma Agility Robotics zaprezentowała drugą wersję - v2, która otrzymała szereg nowych możliwości i usprawnień. 

Jak zauważono, eksperci z firmy poprawili nogi robota, tak, że dzięki żyroskopowi może on utrzymywać równowagę na jednej nodze.  Do jego możliwości  zalicza się również zdolność przenoszenia towarów z jednego miejsca do drugiego. Ta ostatnia możliwość wydaje się być stworzona do obsługi magazynowej.

 

Według producenta, robot  jest w stanie podjąć ładunek i przenieść go w inne miejsce, a wykonując te czynności,  na każdym etapie transportu utrzymuje równowagę.  Mimo to robot nie jest jeszcze wyposażone w sztuczną inteligencję i wykonuje swoje transporty na podstawie zdefiniowanego programu.

 

Już w przyszłym roku firma, Agility Robotics planuje wprowadzenie trzeciej wersji robota humanoidalnego, która zostanie przeznaczona do sprzedaży komercyjnej i ma zawierać elementy systemu tak zwanego machine learning. Oznacza to, że jeśli ten wynalazek się sprawdzi, w najbliższym czasie zapewne pojawią się magazyny wykorzystujące te urządzenia w celu pakowania i wysyłki towarów. Można tylko zgadywać, który światowy gigant  handlu online, Ali czy Amazon, zacznie stosować takie roboty po raz pierwszy.

 

Z dużym prawdopodobieństwem oznacza to, że szykuje się kolejna rewolucja przemysłowa na skutek upowszechnienia się robotyzacji. Za kilkanaście lat nikogo nie będzie dziwić, że po drogach poruszają się autonomiczne samochody a rozładunku dokonują roboty. Zawody kuriera, kierowcy i magazyniera mogą szybko wyginąć jak kołodzieje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

no tiaaaa... roboty nosili

no tiaaaa... roboty nosili paczki a potem żyli długo i szczęśliwie.... bo do jednego robota noszącego paczzki zatrudniono siedemdziesieciu specjalistów, jeden smarował mu przeguby, inny uaktualniał oprogramowanie, następny zamiatał podłogę żeby robot z paczką się nie wypierdolił, siedemnasty go tankował, dwudzisty dbał o to aby robot miał czyste oczy, pięćdziesiąty wymieniał mu podzespoły... i tak do siedemdziesięciu wzrosła liczba troszczących się o jednego robota ekspertów...

Głosuj przeciw
-23

 

Portret użytkownika euklides

Roboty humanoidalne to

Roboty humanoidalne to nonsesn. Obstawiam, że robot humanoidalny po podliczeniu wszystkich kosztów będzie droższy niż człowiek. To tak jakby zamiast samolotu budowano mechanicznego ptaka z siłownikami imitującymi stawy. Albo tak jakby zamiast samochodu z kołami postanowiono zbudować zaprzęg składający się ze stąpających mechanicznych koni, które wiernie próbowałyby oddawać ruchy żywego konia.

Pokazuje to też jak cofnęła się nasza cywilizacja i jakich głupich promuje się obecnie inżynierów i naukowców. To właśni ci ludzie bez wyobraźni dostają dzisiaj pieniądze na projekty i badania, z tego co zdemoralizowane, dziecinne państwo ukrandnie ludziom, którzy mają pomysły o kilka klas lepsze, a których nie są w stanie ich realizować, gdyż rabują ich dziecinnini, głupowaci decydenci (jak np. Morawiecki), którzy nigdy nie będą w stanie pojąć, że robot to nie musi być to co widzieli w jakimś badziewnym hollywoodzkim filmie. W ten sposób marnuje się potencjał narodów. Elity się po prostu wyrodziły, ale chcą ciągle kapitału tylko dla siebie, więc uciekają się do skrajnie brzydkich zagrywek...

Skomentuj