Roboty umieją już nosić towary magazynowe

Kategorie: 

Źródło:

Już wkróce roboty zabiorą ludziom większość pracy i nie chodzi tylko o zautomatyzowane fabryki. Również Pierwsza wersja dwunożnego robota Digit został przedstawiony na początku tego roku. Teraz firma Agility Robotics zaprezentowała drugą wersję - v2, która otrzymała szereg nowych możliwości i usprawnień. 

Jak zauważono, eksperci z firmy poprawili nogi robota, tak, że dzięki żyroskopowi może on utrzymywać równowagę na jednej nodze.  Do jego możliwości  zalicza się również zdolność przenoszenia towarów z jednego miejsca do drugiego. Ta ostatnia możliwość wydaje się być stworzona do obsługi magazynowej.

 

Według producenta, robot  jest w stanie podjąć ładunek i przenieść go w inne miejsce, a wykonując te czynności,  na każdym etapie transportu utrzymuje równowagę.  Mimo to robot nie jest jeszcze wyposażone w sztuczną inteligencję i wykonuje swoje transporty na podstawie zdefiniowanego programu.

 

Już w przyszłym roku firma, Agility Robotics planuje wprowadzenie trzeciej wersji robota humanoidalnego, która zostanie przeznaczona do sprzedaży komercyjnej i ma zawierać elementy systemu tak zwanego machine learning. Oznacza to, że jeśli ten wynalazek się sprawdzi, w najbliższym czasie zapewne pojawią się magazyny wykorzystujące te urządzenia w celu pakowania i wysyłki towarów. Można tylko zgadywać, który światowy gigant  handlu online, Ali czy Amazon, zacznie stosować takie roboty po raz pierwszy.

 

Z dużym prawdopodobieństwem oznacza to, że szykuje się kolejna rewolucja przemysłowa na skutek upowszechnienia się robotyzacji. Za kilkanaście lat nikogo nie będzie dziwić, że po drogach poruszają się autonomiczne samochody a rozładunku dokonują roboty. Zawody kuriera, kierowcy i magazyniera mogą szybko wyginąć jak kołodzieje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

no tiaaaa... roboty nosili

no tiaaaa... roboty nosili paczki a potem żyli długo i szczęśliwie.... bo do jednego robota noszącego paczzki zatrudniono siedemdziesieciu specjalistów, jeden smarował mu przeguby, inny uaktualniał oprogramowanie, następny zamiatał podłogę żeby robot z paczką się nie wypierdolił, siedemnasty go tankował, dwudzisty dbał o to aby robot miał czyste oczy, pięćdziesiąty wymieniał mu podzespoły... i tak do siedemdziesięciu wzrosła liczba troszczących się o jednego robota ekspertów...

 

Portret użytkownika euklides

Roboty humanoidalne to

Roboty humanoidalne to nonsesn. Obstawiam, że robot humanoidalny po podliczeniu wszystkich kosztów będzie droższy niż człowiek. To tak jakby zamiast samolotu budowano mechanicznego ptaka z siłownikami imitującymi stawy. Albo tak jakby zamiast samochodu z kołami postanowiono zbudować zaprzęg składający się ze stąpających mechanicznych koni, które wiernie próbowałyby oddawać ruchy żywego konia.

Pokazuje to też jak cofnęła się nasza cywilizacja i jakich głupich promuje się obecnie inżynierów i naukowców. To właśni ci ludzie bez wyobraźni dostają dzisiaj pieniądze na projekty i badania, z tego co zdemoralizowane, dziecinne państwo ukrandnie ludziom, którzy mają pomysły o kilka klas lepsze, a których nie są w stanie ich realizować, gdyż rabują ich dziecinnini, głupowaci decydenci (jak np. Morawiecki), którzy nigdy nie będą w stanie pojąć, że robot to nie musi być to co widzieli w jakimś badziewnym hollywoodzkim filmie. W ten sposób marnuje się potencjał narodów. Elity się po prostu wyrodziły, ale chcą ciągle kapitału tylko dla siebie, więc uciekają się do skrajnie brzydkich zagrywek...

Skomentuj