Roboty PackBot będą używane podczas Mistrzostw Świata w Brazylii

Kategorie: 

Robot PackBot 510 - kadr z Youtube

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Brazylii już za rok, będą pierwszymi tego typu mistrzostwami gdzie zostaną użyte roboty bojowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa. iRobot ogłosił niedawno, że Brazylia zostanie wyposażona w 30 robotów PackBot 510. Podobne maszyny zostały rozmieszczone w Afganistanie, Iraku a nawet wewnątrz elektrownii jądrowej w Fukushimie.

 

Każdy PackBot jest wyposażony w kamerę i jest zdalnie sterowany, aby umożliwić operatorom zbadanie podejrzanych obiektów w niebezpiecznych sytuacjach. Roboty będą pracować w tandemie z tysiącami żołnierzy, którzy będą patrolować 12 miast w Brazylii podczas przyszłorocznych mistrzostw świata. Każdy PackBot kosztuje od 100 tysięcy do 200 tysięcy dolarów. Podpisany kontrakt wart 7,2 milionów dolarów oferuje między innymi konserwację, części zamienne i związane z nimi urządzenia.

Ponadto brazylijska policja otrzyma specjalne okulary, które umożliwiają rozpoznawanie twarzy. Zamontowana w nich kamera jest w stanie uchwycić aż 400 zdjęć twarzy w ciągu sekundy. Zdjęcia te mogą być następnie przesłane do bazy danych, która będzie przechowywać do 13 milionów twarz. Oprócz zakupu różnorakich sprzętów nadzorujących i śmigłowców, nabyto również 4 izraelskie drony. Kraj zainwestował w sumie 900 milionów dolarów w celu zwiększenia sił bezpieczeństwa, aby zbliżająca się impreza sportowa była jedną z najbardziej chronionych w historii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj