Roboty bojowe są już gotowe do masowej produkcji

Kategorie: 

iRobot

Po erze robotyzacji w lotnictwie przyszedł czas na podobny kierunek ewolucji w militarnej robotyce wykorzystywanej naziemnie. Już od jakiegoś czasu wojsko wykorzystuje miniaturowe zdalnie sterowane pojazdy zwłaszcza przy rozbrajaniu ładunków wybuchowych. Teraz jednak mogą pojawić się roboty do zastosowań bojowych.

 

Robot nazywa się iRobot Warrior 710 ("Wojownik"), jest zamontowany na podwoziu gąsienicowym, waży 200 kg i może być wyposażony w kleszcze do manipulowania lub inne narzędzia a także bronie, stosownie do potrzeb.

Firma iRobot produkująca te wyrafinowane urządzenia już jakiś czas temu zaprojektowała i wdrożyła do użycia roboty saperskie o nazwie iRobot 510 PackBot. Po sukcesie tej konstrukcji w bardzo krótkim czasie zaprojektowano dla armii amerykańskiej pięć razy cięższy model.  Jego mechaniczne ramię jest uniwersalne.

Pierwsze zdalnie sterowane pojazdy bojowe, tak zwane Goliaty, stworzyli Niemcy, którzy używali ich zwłaszcza podczas walk w miastach. Zasłynęły zwłaszcza w Powstaniu Warszawskim. Gdziekolwiek się pojawiały te małe gąsienicowe pojazdy zaczynało się robić niebezpiecznie. Niemcy często detonowali te urządzenia, co powodowało wielkie zniszczenia w okolicy eksplozji.

Roboty saperskie nowej generacji mogą być z łatwością zaadaptowane do walki. Jeśli maszyna może rozbroić bombę to może ją też podłożyć. Te roboty mogą pracować w sieci, mogą być autonomiczne lub sterowane. Wkrótce pole walki może wyglądać bardzo futurystycznie. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Servantes

Siemia Andrzej,ja też

Siemia Andrzej,ja też Andrzej.Niestety myśle że to kolejny fake.Najbardziej boli mnie ten fałsz ludzki i te całe zakłamanie.Nie rozumiem jaki cel mają ludzie,ktorzy tworzą takie filmiki i puszczają w obieg.Nie dość że jesteśmy okłamywani i manipulowani na każdym kroku to jeszcze banda debili robi tego typu fałszywki i myśli że to zabawne.Dziwny jest ten Świat...

Portret użytkownika PRawdaoi

Panowie stawiam, że jakieś

Panowie stawiam, że jakieś max 10 latek i terminatory będa smigały na wojny, jak nie szybciej. Dokładnie NWO może taką armie wykorzystać do swoich celów. Kiedyś słyszałem w radju, było to bardzo dawno temu, jakies kilkanaście lat temu, jak sie wypowiadał jakiś generał z pentagonu w radiu, że USA palnue do 2030 roku utworzyć armie robotów, których nie będzie za bardzo można odróżnic od zwykjłych ludzi i odwołał sie do filmu Terminator. Maszyna zawsze będzie maszyną, ludzie nauczą sie ich odróżniać, to napewno. Ale tak sie zastanawiam, że Terminatory wcale nie okazały sie bajką, jak widać prace nad takimi robotami trwają w dobre.  Nawet sam ten film Terminator, który zrobili, nagle potem Arnold dostał sie do rządu i zajmuje wysokie stanowisko, może to jakiś Iluminanti ?  Oczywiście to tylko tak przyszło mi na myśl.

Portret użytkownika Roni Tornado

Ja czytałam ostatnio w piśmie

Ja czytałam ostatnio w piśmie Swiat Wiedzy, że naukowcy pracują nad robotami które będą w stanie pobierać energię żywiąc się mięsem padłych zwierząt...a nawet ludzkim Sad Masakra, roboty zdolne nas porzerać :((((

Portret użytkownika Servantes

Przerażająca byłaby wizja

Przerażająca byłaby wizja wojny z robotami posiadającymi sztuczną inteligencję,coś w stylu Terminator...Już sam widok takiej armii sprawia że ludzi ogarnął by paniczny strach a świadomość że roboty nie maja żadnych uczuć wiec i nie czują strachu ani bólu dodatkowo potęgowała by lęk.Obyśmy nie doczekali takich czasów... 

Portret użytkownika Scr

Takie zbrojenia z pewnością

Takie zbrojenia z pewnością wymagają jeszcze większych nakładów i specjalistów niż 'zwykłe' czołgi.. pozostanie też wiele złomu po ich uszkodzeniu.. mają zatem spore minusy. Choć sztuczna inteligencja i zdalne sterowanie to spory atut. To tak pomijając fakt, że jest to kolejny krok ku zagładzie. Samozagładzie.

Strony

Skomentuj