Robot Tesli zaatakował inżyniera poważnie go raniąc

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Ostatnie wydarzenia w Gigafabryce Tesli w pobliżu Austin w Teksasie rzucają światło na potencjalne niebezpieczeństwa związane z automatyzacją i robotyką w przemyśle motoryzacyjnym. W 2021 roku doszło tam do alarmującego incydentu, w którym inżynier został zaatakowany przez robota produkcyjnego.

 

 

Inżynier pracujący przy programowaniu oprogramowania sterującego robotami został niespodziewanie zaatakowany przez jedną z maszyn. Robot ten, przeznaczony do przenoszenia części aluminiowych samochodów, wbijając swoje metalowe pazury w plecy i ramię pracownika, spowodował poważne rany. Dwóch innych robotów zostało wyłączonych ze względów bezpieczeństwa, ale trzeci, który zaatakował inżyniera, został przypadkowo pozostawiony w stanie operacyjnym​​​​.

 

Po naciśnięciu przycisku awaryjnego przez innego pracownika, inżynierowi udało się uwolnić z uścisku robota. Mimo dramatyczności sytuacji, donoszono, że inżynier nie potrzebował czasu wolnego od pracy po incydencie. Zgłoszono również, że prawie jeden na dwudziestu jeden pracowników fabryki Tesli doznał w zeszłym roku obrażeń​​​​.

 

Ten incydent wzbudził obawy dotyczące bezpieczeństwa w miejscach pracy zautomatyzowanych. W świetle rosnącej liczby wypadków związanych z robotami w różnych branżach, kwestia odpowiednich protokołów bezpieczeństwa staje się coraz bardziej istotna. Wypadek ten ukazuje potrzebę dokładniejszego monitorowania i kontroli nad robotami, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości​​​​.

 

Po incydencie, zarząd Tesli natychmiast rozpoczął dochodzenie w celu ustalenia przyczyny awarii robota. Firma zapewniła, że traktuje bezpieczeństwo bardzo poważnie i jest zaangażowana w rozwiązywanie wszelkich problemów. W ramach dochodzenia, Tesla planuje przeanalizować programowanie robota, jego historię konserwacji oraz protokoły bezpieczeństwa. Celem jest zidentyfikowanie wszelkich potencjalnych wad lub uchybień, które mogły przyczynić się do awarii​​.

 

Incydent w fabryce Tesli w Teksasie rzuca światło na ważną debatę dotyczącą wykorzystania robotyki w ustawieniach przemysłowych. Chociaż automatyzacja niewątpliwie poprawia efektywność i produktywność, incydenty takie jak ten podkreślają konieczność wzmocnienia środków bezpieczeństwa. W miarę postępu technologicznego kluczowe jest dla firm, aby priorytetowo traktować bezpieczeństwo pracowników i inwestować w solidne protokoły bezpieczeństwa​​​​.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Robot zaatakował  inzyniera 

Robot zaatakował  inzyniera   a inny robot   powalił  magistra  ,  kazdy sądzi że to dwa oddzielne przypadki  ?? niestety nie    bo mowa tu o  tej samej osobie   znanej na ZnZ   pod pseudonimem  Inschtalator  -  z przykrością  muszę stwierdzić że przeżył kuva !!   Ale o co chodziło w tych zajściach  , Inschtalator poszed  do bankomatu  z grupy EuroNet   wypłacić    szekle   ,   szekli nie dostał  ale dostał zwyczajne  wpierdol   za facjatę   oraz pierdolenie głupot  różańcowych o królu/królowej   polszki . Insztalator, po  udzielonej pomocy ambulatoryjnej ,   udał się do innego  bankomatu   wybrać  kasę szeklową   , mszalne  było na ukończeniu , bez którego   czerep  jego nie funkcjonuje  tak jak wymagają  pszelożeni i tam też dostał  wpierdol   od   IDF  , żołnierze pomylili go niestety z  terrorystą    i prawie by  zaciupali    na smierć  ale   nasz Inschtalator w ostatniej chwili   wykrzyknął  tajemnicze hasła  - niebiańska  jerozolima - oraz - hała ukrainie-    no i mamy  to co mamy  .  Ale  , nie szkodzi  , bo Karma  idzie  od  wschodu  i co ma zdechnąć    napewno nie przeżyje ............   

Dosiego  Roku   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika kmieciowka

//Dwóch innych robotów

//Dwóch innych robotów zostało wyłączonych//

A co to za nowomowa?

Dwóch robotów???

To może Admin zacznie też pisać "dwóch koniów", "dwóch psów", "dwóch młotków", "dwóch obcęgów"???!!!

Kmieć.

Portret użytkownika Dziś jestem wypity dwa razy

A gdzie tolerancja dla

A gdzie tolerancja dla robotów? Widocznie pracownik nie wystawił otwartej dłoni na znak że sobie nie życzy kontaktu z robotem. Kiedy nastanie czas że roboty będą miały większe prawa od ludzi?

Skomentuj