Robot kroczący Spot został przetestowany przez amerykańską policję

Kategorie: 

Źródło: Boston Dynamics

Stanowa policja z Massachusetts używała testowo słynnego robota kroczącego Spot przypominającego psa, który został wyprodukowany przez korporację Boston Dynamics. Mechaniczny pies pracował pilotażowo od sierpnia do listopada 2019 r.

 

O tym, że policja używała Spota wiemy dzięki raportom od Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich z Massachusetts. Dokumenty nie ujawniają szczegółów dokładnego stosowania Spota, ale rzecznik policji stwierdził, że używano go w celu „zdalnego monitorowania za pomocą urządzenia mobilnego.”

 

Według innych doniesień Spot miałby być wykorzystywany przez patrole saperskie i w sytuacjach gdy zachodzi bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzkiego. Zakres zastosowania tej konstrukcji jest zresztą znacznie większy i oprócz bycia zrobotyzowanym psem policyjnym, może on też pełnić inne funkcje jak na przykład wykonywanie pracy kelnera.

 

Producent Spota zastrzega, że nie chce, aby został on użyty jako broń. Podobno w umowach znajduje się klauzula wymagająca, aby robot nie został wykorzystany do dokonywania fizycznych szkód lub zastraszania ludzi.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj