Robot-ekolog rozpoczął pracę na stacji kolejowej w Chinach

Kategorie: 

Źródło: Xinhua/Zhang Tao

Robot-ekolog pojawił się na stacji centralnej, w prowincji Zhengzhou i zaczął kontrolować stopień zanieczyszczenia, temperatury oraz wilgotności powietrza w obrębie obiektu kolejowego.

 

Inteligentne urządzenie jest również w stanie szybko wykryć źródło pożaru i wysłać niezwłoczne zgłoszenie do straży pożarnej. Robot urzęduje przez całą dobę w poczekalni, poruszając się w trybie autonomicznym.

Źródło: Xinhua/Zhang Tao

Jest wyposażony w czujniki do wykrywania twarzy i może potencjalnie pomagać policji podczas poszukiwania przestępców. Dodatkowo robot ma zaprogramowaną komunikację głosową, dzięki której jest w stanie odpowiadać na kilka podstawowych pytań od podróżnych.

 

We wrześniu 2016 roku, lotnisko w południowej części miasta Shenzhen zaczęło wykorzystywać roboty patrolujące, wyposażone w kamery o wysokiej rozdzielczości, rozpoznające twarze. Rynek robotów jest wciąż rozwijany w Chinach, ku uciesze społeczeństwa, w ramach opieki dla osób starszych i chorych, prowadzenia wycieczek oraz wydawania dokumentów. Od niedawna roboty stosuje się także jako asystentów medycznych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj